Lukostřelec (návod)

    This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

    Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

    • Lukostřelec (návod)

      Ahoj všichni,

      líbí se mi téma Bojovník s mečem okolo 70lv, rozhodl jsem se proto udělal podobné akorát zabývající se lukostřelcem. Počínaje vybavením, jaké zvolit mušle do EQ až po body na SP a nosmáta. Takový průvodce hraním za lukostřelce formou diskuze. Později ze zkušeností a rad udělám jeden příspěvek a ten by mohl přijít do návodů pro ostatní hráče.


















    • Ahoj,

      tohle bude spíše formou takového veřejného PM. je dle mě zbytečné toto dělat, ne-li hloupé. Přece jen hra nabízí (bohužel jen cca do 63lv. pak to jde z kopce) slušnou možnost jak být inividuální, více zpusobů hraní, ano určitě se dá najít ten nejefektivnější, ale je to i ten nejzábavnější? V threadu o bojovníkovi 70+ se ptal zakladatel na poměrně konkrétní otázky kde sám nastínil z čeho vybýrá...ale máme ti tu jako uživatelé fora napsat co máš vybrat ze VŠECH MOŽNOSTÍ....tobě nebo komukoliv jinýmu? ...Chlape! seber se :) já to udělal bohužel asi až ted a lituju všech příspěvků kde jsem psal co si má kdo vybrat z hodně možností protože to je určení cesty, ale to pak nemůže bejt žádná zábava....mít vše jak na kopíráku? nuda :)

      Dá se napsat trošku jaký jsou možnosti stylu hraní, jak se dají dát body na sp pro určité věci, nebo co, proč a na co si vybrat řekněme ze 3 zbraní, ale určit někomu nějakou cestu, když každýmu vyhovuje jinej styl hraní, jednak je to asi na 10stránkový pojednání, jednak je to zbytečný...

      Doufám že nejsem jedinej s tímto názorem a i když jsem psal že tohle píšu formou PM, udělám menší změnu oproti PM, konkrétně podpis...protože tady mi sedí jinej než kterej dávám do normal PM....jelikož pod toto se chci podepsat pořádně

      Denger
      Drakkainen
      P-S-Y

      The post was edited 1 time, last by P-S-Y ().

    • Podle mě to vůbec není špatný nápad zakládat podobné téma. Jak sám píšeš, hra nabízí několik možností, jak hrát za luka (nebo za jakoukoliv jinou kartu) a díky tomu, že je to na fóru, může svůj názor napsat více lidí.
      Neříkám, že je třeba dělat návod a něco unifikovat, ale díky podobným příspěvkům si pak hráč může udělat svůj obrázek o jednotlivých stylech a vybrat si, co mu nejlépe vyhovuje, samozřejmě podle svých možností (lvl, finance...)
    • Souhlasím s P-s-y-m :P. Dělat takovéto návody je dle mého zbytečné.Za 1) každý by měl nějaký svoje cenový rozmezí,a srovnávat někoho kdo má 100kk a 10kk by bylo myslím velmi obtížně :P.Za 2) každý má jiný styl.Za 3) obrovskou výhodou jsou mušle a pokud je chceš mít brilantně vyladěné s výbavkem, rozepsal bys tu 10stránek o mušlích?To by tě asi nebavilo:D,Za 4) každý má svůj názor na hru, své cenové rozmezí,omezený čas na hru=omezené vydělávání,schopnost vytrvalosti-umět si na svou sp/eq počkat klidně i měsíc, někdo má radši pvm,někdo pvp, někdo glac...

      Ale jestli se nudítě klidně si ten návod dělejte mě to koneckonců může být jedno viďte?:D :s1895
    • Ono když se nad tím zamslíš tak každý dotaz je svým zpusobem origiál (snad až na body na karty a výberem zbraně lv. 63-85) protože jsou tu asi 3/4 hlavní styly...pvp, pvm(LOD), glac na každý z toho jsou jiné body na sp, jiné vybavení(až na 90 není co řešit) jiné vhodné mušle každej má jiný možnosti, kdyby byl návod jasně že je nejlepší sehnat r7, do brnka všechny výhyby + obrany, do zbraně sl celkově, v pvp snížení rezistu, obrany a navýšení dmg, do sekundárky 3x sl 10+ vraha nějakou pvp do dýky a máš vymalovaný :D
      dále tu máš 6sp a každému se líbí jiná :D atd. atd. to je fakt moc ruznorodý, max. to udělat tak že by se založilo v návodech sekce luk dotazy a bl by tam "archiv" dotazů, ale k ničemu to nepovede protože člověk nedá hledat -> lukostřelec návod, ale dá New thread -> ahoj, jak mám dát body na sp?
      Proto by to nešlo :D

      Omlouvám se že jsem to nestylizoval, ale nějak se mi nechtělo :)
    • Ahoj,


      budu kupovat EQ na lukostřelce 75lv a neustále přemýšlím jak silné vybavení koupit. Chtěl bych rychle expnout do lv 85 a koupit hodně silný EQ až na 85lv. Kdybych sehnal nějakou lepší (r6/r7 +5/+6/+7) Caiperu, Kris a Light step jak dlouho by to vydrželo?,

      Caiperu



      Dík za všechny odpovědi, Ree~

      The post was edited 2 times, last by reedeem ().

    • caiperu jsem měl kdysi r6+7...krásný dmg, aji 23k na wk jsem na kostře dal, když jsem se plně nabufoval(zesilovač, amulet utok, cruss buffy, holly buffy, wk, elik na dmg...tak i 33k :D ale na pvp je to trošičku horší :) navíc to jde celkem rychle pokud do 80 seš dole pak nahoře na lodu každej den 2/3 lody tak to rozhodně cenu nemá :D pokud ale deš třeba jen jeden uspěšnej lod za 3 dny neboj se zainvestovat :)

      Ten kdo je rychlokvaška si radši koupí luk 63 místo 79...a dělá dobře, za stejný prachy seženeš luxusní 63 jako průměrnej 79 :)

      brnění na lukostřelce, já osobně zastávám názr 70/74/78 jde vydržet i do 90tky pokud máš hodně dobrý, pokud ale přemýšlíš spíš ekonomicky zvol lehce nadprůměrný 74...je to dobrý brnko a dobrá cena, na 85 to vyměn :)

      já osobně co se dýky týče šel vždy po krisu stínu (72 dýka, kris je 67 tak neplést :D) protože za malý prachy byla i r7+4/r6+7 dýka a do toho se snadno sehnala pěkná mušlička a za vraha to šlo i když byl pod 50job a +5 :)

      Na 85 doporučuji měnit vše :) aspon co se pvp týče, snad jen dýku 80 bys mohl mít, na poměr cena:výkon asi vyjde líp než 85 :)
      luk 85 ti padne jak na lovce tak na wk, s r6+8 jsem s cruss buffem dával 8k za lovce a 33k za wk základem :) body u lovce pvp(utok a hp) u wk lod(trošku utok, ele, hp)

      cesta na 90 je dlouhá(89->90 3% za lod s acelem nahoře) takže určitě investuj do 85 luku, 80/85 dýky a zauvažuj nad 85 brnkem a prachy šetři už během expení na 85 -> nekupuj moc drahý vybavení 75-85(až na dýku 80 pokud se nerozhodneš pro 85)
    • Snad ti trochu pomůžu :D
      Luky
      63-super luk díky kritikům a ceně, když seženeš r7 s dobrou mušlí tak si ho klidně můžeš nechat do lv 90 a chodit s ním glac a pvp
      70-vysloveně špatný to není, kritiky jsou OK, ale 63 se koupí za stejnou cenu a je lepší
      71-suprovej luk, ale nemá smysl se o něm bavit, když jich je na serveru jen pár
      73-fuj
      75-nic moc, je celkem levnej, ale že by byl nějak super, to se říct nedá
      79-nebral bych, slabý kritiky, ok navýšení, snížení magického dmg není potřeba, mágové na tomto levlu umřou i tak :D
      83-velké kritiky, dobré navýšení, cena podobná jako 79, určitě dobrá volba
      85-podobný 83, jen nemá navýšení
      88-jsou i lepší
      Dýky
      72-nic moc, ale na tento lv se to jeví asi jako nejlepší možnost, cena je hodně dobrá, seženeš ji bez problémů, ostatní vlastnosti už tak dobrý nejsou
      74-určitě lepší než 72, ale skoro nikdo ji nemá a kdyby náhodou jo, tak nebude za levno, radši bych počkal na 80+
      80-první pořádná dýka, není nijak těžký ji sehnat a cena taky ujde, kritiky jsou dobrý a ostatní bonusy též
      85-lepší než 80, ale je drahá a blbě se shání
      88-ještě o trochu lepší než 85, cena je ok a sehnat ji by taky nemělo být těžký
      Brnka
      70-nic moc, nechávat si to déle, než je nutné není dobrý nápad
      74-levné a kvalitní díky snížení kritiků, lepší je už jen 78, doporučuju až do 90
      78-nejlepší brnko do 90, je ale drahé a hodně blbě se shání zůstal bych u 74
      85-drahý a špatný
      88-drahý, vzácný a ne moc dobrý
      Shrnutí
      Luk 63/71/83/85
      Dýku 80/85/88
      Brnko 74/78

      Samozřejmě se můžu mýlit, ale hru hraju už nějakej pátek a studováním EQ jsem strávil celkem dost času :D
      Dandikovec
    • zvol fibi....je to slušnej tank, pro luka se ten bonus 10% dmg hodí asi nejvíc a určitě ji využiješ i po 90 tce na glace ty pecky pak jsou někdy zajímavý :D

      Jinak já osobně mám nejradši shoguna, je to dobrej tank, má fajn dmg a je rychlej, jediná jeho nevýhoda(jsou vlastně 2 no :D) jsou...efekt(dává jen stun) a utok zblízka -> často misuje :)
    • Luk koupím 63lv, ale nějakej hodně dobrej. Na 79lv vyměním za průměrnou Caiperu a 85lv už koupím nějakej luxusní.
      Jelikož nebudu moc hrát za vraha tak jen do nějaký do dýky hodím mušli na bonusy.
      Brnko průměrnej light step, potom dražší na 85lv.


      Mazlíčka vezmu Fibi.


      ...Kostým: Má cenu kupovat poměr cena/výkon kostým?
    • Chtěl bych jen říct že každý předmět je důležitý a snaž se mít zaplněné všechny sloty. Protože celé nostale je vlastně o procentech. Veškeré vylepšení vybavení se počítá ze základního čísla vybavení. Proto je mezi lukem 63 a 79 rozdíl jen pár čísel.(Ale jestli si seženeš Caiperu r7, budiž). Vem si že Caiperu R5+8 má základní útok 703-931 a r7+8 Luk obležení má 623-809 (přepočítáno i s procenty) což sice je rozdíl, ale poměrně nízký na to že jsou od sebe 16 levelů a navíc Caiperu má směšných 8%/100% kritiků kdežto Luk obležení má 10%/200%. Když si k tomu pořídíš nějákou pěknou mušli s šancí a hodnotou kritiku navíc a třeba ještě nějáké dobré SLko (Síla, Poškození klidně i energie, záleží jestli jedeš PVP, PVM). K tomu když si napočítáš 10% z lektvarů na útok, 10% za Fibi o které tady mluvíte,20-30% za amulet úrovně útoku. Takže můžeš jednoduše naboostit dmg a tím pádem i rychleji expit. Samozřejmě je možný že ty počty co jsem tu prováděl nebyly správně a že se to možná počítá jinak, už jsem fakt dlouho nehrál. Ale princip, myšlenka jsou ve finále stejný.

      Obecně tenhle "návod" by se dal mnohem jednodušeji zestručnit.
      Stačí říct priority a staty či bonusy, které lukostřelec jako takový potřebuje. Což taky záleží na tom jestli chceš být PvP, nebo PvM. Já osobně bych jel luka na kritiky, ale nemyslím si že jsem ten kdo může radit co bys měl jako lukostřelec dělat. Ale třeba někdo povolanější na to naváže a poví nám jaké staty by měl lukostřelec mít. :)

      The post was edited 2 times, last by Med a Ul ().