Sdílení IP

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Sdílení IP

    Ahoj. Měl bych dotaz, jak přesně funguje sdílení IP a banování IP adresy. Nedávno jsem se dozvěděl totiž, že se banuje IP adresa, dřív jsem si myslel, že pouze účet. Já sám žádná pravidla nebo tak neporušuji (nebo aspoň o tom nevím), ale často hraji Nostale na laptopu, který si tahám do školy, kde je veřejná wifi pro studenty a má k ní přístup dejme tomu 10 000 lidí. Je velká šance, že někdo z nich třeba hraje nostale a také, že např bude porušovat pravidla. To samé doma, máme připojení a stejné připojení má celá ulice (od toho pořizovatele). Na jiné browser hře kamarád z ulice dostal IP ban a tudíž i já (nevím ani, jak je to možné) a musel jsem to následně řešit s adminem. Je Nostale nějak zabezpečené proti tomuto? Můžu se sám nějak proti tomuto zabezpečit, když nadále chci používat stejná připojení? Ono jsem se i celkem divil, když jsem zjistil, že jsou ještě IP bany na nostale. Přeci nemůže ten co hraje moci za to, co provede jeho sourozenec/soused/kamarád co se napojí na wifi. Ve většině populárnějších her z tohoto důvodu IP bany nejsou už.

    Nejspíš otázka převážně na adminy, ale možná by mi mohli pomoci i plebové :)

    Btw, IP ban myslím zabanováním všech účtů na dané IP, ne zablokování hraní na dané IP adrese.
    Neuznávám lidi jen kvůli jejich funkci popř. levelu, kterého dosáhli na hře. Moje uznání si musí zasloužit.

    The post was edited 2 times, last by LordOzak ().

  • Při blokaci se posuzuje i interakce a spolupráce mezi účty a to i pokud máte nahlášené sdílení IP. Jak se vyhnout nechtěné blokaci je jednoduché - nezaplétat se do podezřelých aktivit a nahlásit si sdilenou IP adresu na ticketu. Moc času to nezabere a za tým mohu říct, že pro hru samotnou i pro hráče je mnohem lepší, když toto opatření existuje, protože kdyby to tak nebylo, byli bychom naprosto bezradní vůči zlodějům účtů, podvodným stránkám typu administrativ atd.
    Don't panic!

    -> noswiki.cz <-

    Můj email je magrat@nostale.cz - nepoužívejte pro odeslání zprávy na email fórum, jelikož Vám na takovou zprávu (bez uvedení kontaktu) nemohu odpovědět.
  • Je spíš možné nahlásit účet, který používá sdílené IP adresy?

    Edit: Psát si IP z každé hospody/kavárny v Olomouci se mi moc nechce :P

    Ok, napsal jsem ticket, můžete lock.
    Neuznávám lidi jen kvůli jejich funkci popř. levelu, kterého dosáhli na hře. Moje uznání si musí zasloužit.

    The post was edited 3 times, last by LordOzak ().