Postava, karty, nosmát

    This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

    Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

    • Postava, karty, nosmát

      Zdravím,
      jelikož chci začít znovu od první úrovně a stále se rozhoduji, za jakou postavu hrát, jaké kartě se nejvíce věnovat a jakého koupit nosmáta. NosTale jsem dlouho nehrál (asi rok), takže už v tom nemám tak velký přehled.

      Zajímá mě tedy, jaká postava je podle Vás nejlepší, k ní klady a zápory, dále SP, která se u něj nejlépe využije, spíše z těch "základních čtyř", i když mám nějakou představu (Luk - WK, Mág - Svatý) a dále k němu nejvíce se hodícího nosmáta (asi nejspíše buše, pegase, atp.).

      Postavu bych chtěl spíše na boj s monstry, potom případně LoD. Všem děkuji za jakoukoli radu, rád bych si vybudoval dobrou postavu na expení a raidy. Pište prosím hlavně vaše názory a ještě jednou předem děkuji.
    • Pokud ti jde o exp tak rozhodně lukostřelec, WK jako hlavní postava, nosmáta shoguna, centuriona

      Jestli chceš jít i trošku toho pvp tak bojovník a war

      jestli už znáš zákl. techniky hry a chceš se rychle rozhlédnout tak mág, do toho 55lv. je to nejlehčí, ale pak je to takový moc o ničem, pořebnej všude ale neužiješ si to moc(jen heal na raidech je o ničem)
    • Lukostřelec -
      Wk- na Raidy
      -Při pvp můžeš přejít na Vraha
      -Lovec/Kanon Pro glac.
      -Zvěd Minimálně pro zábavu dobrá karta( Něco jako destr )
      Nosmát podle ceny.. Sova/R.Rudi/Darko/Shogun.. já bych bral asi R.Rudiho a Shoguna .. Rudi pro raidy,lod.. Shogun pro tank třeba v aktu :)
      Nevýhoda - Jak tu několikrát padlo .. Buš není hráč.. proto není zas tak dobrý tanker (Pokud nemáš obranu +8/9/10) ..:X
      - EQ na vyším lvlu přehnaně drahé,včetně SP..

      Bojovník -
      Crus - je spíš pro požehnání,neznám moc lidi co by ho hrálo .. Pro raidy je dobrý.. ale spíš pro výrobu pečetí.
      Wár - Perfektní pro Pvp,Tank.. ale nevýhoda celkem na glacu , díky tomu že mají moral všichni... a často ti to někdo "vyžere" (KS ;) )
      Blade - Dobrá karta pro pvp.. akorat má oproti vrahu strašně pomalé nabyjení (Oproti vrahovi který skočí hned to trvá asi o 1s déle..)
      Bers - Často se používá pro raidy ( Nevím přesně to jméno, ale s tím Brněním úroveň 5).. Takže bossove (Třeba Glacer) vůči tomu nejsou immunní
      Glad - Říká se že je dobrej pro pvp.. ale mě příjde slabej
      Mnich - S tím zkušenost nemám

      Bral bych tu asi Specialní jednotku/Ušáčka
      Celkem pěkná cena Eq, i sp

      Mág -
      Red - Na malém lvlu nijak nevyužiješ pokud s ním chceš expit, to spíš šáhneš po Ice..
      Holly - Základ mága.. Pokud neumíš /Nestíháš heal.. a nejsi ochoten obětovat sebe pro dobro týmu.. na tuhle kartu opravdu zapoměň :phatgrin:
      Ice - Dobrá karta pro pvp,glac , i exp v kremu.. Nevýhoda je snad jen ta low obrana :D
      Dg - Dobrá karta pro pvp, díky de-buffum i pro raidy (Opět ku příkladu Glacer:) )
      Vulkan - Má téměř 100% Stuny na které není hrošák .. Ale proti wk/blade kdy mu odsají manu je k ničemu
      Poseidon - Nemám zkušenosti..

      Sem bych dal Obyče/Centuriona/Shoguna/Darka/ Ušáka , Fibi
      Eq levný, sp taky.. Nevýhoda je Glac a pvp .. Do úrovně 90 je málo který mág "silný" když to řeknu takhle

      Snad sem ti pomohl.. Tohle mám ze svích vlastních zkušenosti ( Ano pro rejpaly , hraju za Tokkyho rok.. ale za zbylé 3 roky hraní sem měl spoustu postav :p)
      Omlouvám se pokud jsou moje odpovědi chybné.. Mága sem hrál 2-3 roky z5, Wára 1.5-2 roky z5 ;)
      How can u face ur problem if ur problem is ur face ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    • Lukostřelec


      Klady
      -nejvyšší rychlost pohybu
      -rychlý exp (na lodu s WK)
      -pán na glacu
      -ve vyšším levlu největší dmg
      -samostatnost (questy,poušť...)
      -na většině raidů je jich potřeba co nejvíc


      Zápory
      -nejdražší vybavení
      -závislý na štěstí (v pvp)
      -na nižších levlech (15-25) asi nejpomalejší exp (nedostatek plošných kouzel)
      -na vyšších levlech má nejmenší výdrž
      -WK je až 4.SP
      -v pvp je potřeba trochu umu


      Bojovník


      Klady
      -nejvíc hp
      -1.SP je dobrá na všechno (tank,pvp,exp,glac,PROSTĚ NA VŠECHNO :D )
      -1.SP je jednoduchá na hraní
      -3.SP na lodu není špatná,ale WK nezná bratra :D
      -podstatně levnější věci než na luka
      -na menších levlech dobrý exp
      -v pvp proti 1.SP mají nezkušení lukostřelci nebo mágové velké problémy


      Zápory
      -útok na blízko
      -nejmíň many
      -na raidech mají přednost lukostřelci
      -na glacu asi nejhorší postava - díky nic moc dmg na něj moc killů nezůstane a kdokoli mu může 1v1 utéct,protože je na blízko :(




      Mág


      Klady
      -nejvíc many
      -je všude potřeba,díky buffům a healům
      -nemůže missovat (když používá hůlku)
      -snadný exp na malém levlu (aura oddychu,hodně plošných kouzel)
      -vybavení skoro zadarmo
      -už 2.SP je světelná
      -snadno si sežene rodinu,protože mágů je málo a je jich potřeba dost :D
      -na větších levlech slušná výdrž díky buffům na snížení dmg




      Zápory
      -málo hp,na lodu je hned mrtvej
      -PŘERUŠOVÁNÍ ÚTOKŮ (tahle blbost opravdu dokáže pořádně nasr..štvát :D) - je potřeba mušle
      -aby něco v pvp uhrál je potřeba opravdu hodně zkušeností a dovedností
      -na vyšším levlu sám nic nedokáže (exp,questy)
      -nedává kritiky (jen pistolí,ale to je mu na nic,protože jediná karta,co pistol používá je dg a ten hraje hlavně na efekty)

      Podle mě by mág potřeboval nějaký zásadní vylepšení,protože tedka to je sp jen na to,aby se bojovnící a lukostřelci mohli naexpit...V pvp je potřeba obrovskej náskok ve vybavení a zkušenostech a ani tak můžete pořád prohrát s lukostřelcem nebo warem,sám nenaexpí nebo nenaquestí vůbec nic a k tomu eště to přerušování kouzel.. ;(

      Pokud teda se chceš věnovat hlavně expení,tak určitě lukostřelce...Ale hra bez pvp by mě nebavila :D
      Dandikovec
    • Díky moc, bojovníka s mečem jsem vyřadil a rozhoduji se mezi mágem a lukostřelcem, spíše chci toho mága. Takže ještě otázka, myslíte, že je lepší pro mága Pegas, nebo Buš-Ocásek, případně tedy jiný Buš, který by se k němu hodil víc, ale jelikož mám obyč Buše a Pegase, zajímají mě tyhle 2, díky.
    • až budeš mít holly pegasovi se hodně navýší dmg díky buffu a jeho 50% v ele ale nic nevydrží :) --->dmger
      s holly buffy se zároven zvýší obyčovi potenciál tankovat a aji mírně to dmg takže to nebude tak hrozné--->tanker
      pro mága volit tankera .)

      napsáno jinak:
      Pegas je rozhodně horší jak obyč buš, ale bude dávat větší dmg....obyč má větší tank potenciál což ale cca do 40lv. nepoznáš takže do 40-50lv. bych volil pegase a pak obyče, pokud je oba máš na lv. 1 vem ale rovnou obyče at se expí s tebou
    • No já chci právě jednoho prodat a jednoho mít co nejdéle, chci si pro mága najít rodinu a koupit si dobrého Svatého mága, a i proto musím prodat jednoho z nich, abych na to vůbec měl. Takže si tedy spíše vzít buše, lvl 1 je nemám, ale to už nějak pořeším, povyměňuji. Jinak kdybys měl říct podle tebe nejlepšího nosmáta pro mága, když se nebude vybírat jen mezi obyč bušem a pegasem.
    • to se nedá takto říct, napiš mi situace, já ti řeknu jakej buš je dle mně nejlepší pro mága, jestli se ti nechce vymýšet situace stačí když napíšeš jestli glac, lod, pve atd. a hlavně s jakou kartou mága, protože on má celkem velkej potenciál díky jeho buffům a nevyužít jej je škoda :) (např. buff vody pro obyč buše kterej nemá element je nevyužití :))


      Jestli chceš radu...hollyho si nekupuj s malým + ale když už tak aspon +9 aby se vyplatilo připláícet držák kterej je ted drahej jak fena :)


      PS: u nosmátů napiš do jaké cenové kategorie se chceš vejít :)
    • Cena tak do těch 10 milionů, ale klidně našetřím i více, stačí se nějaký čas věnovat obchodování a je to hned.

      Buše hlavně k Svatému mágovi, na LoD, případně nějaké raidy, ale to ještě nevím moc jaké (dejme tomu DC).

      Jinak svatého si budu kupovat +9, vím, že se méně nevyplatí.
    • ok, takže k hollymu bych jako buše na LOD volil obyče, fotbaláka(nemá výdrž ale na lodu mu dáš holly buffy a ten dmg bude celkem velkej, ipuju i 3k kolem 70lv. copž bude +/- 20-40% z tvého dmg a to je dost :) popřípadě shogun :) (pro představu shogun 88 se mnou vydržel na lodu bez umrtí asi 45minut nahoře :)/i když je fakt že já ho ovládám takže tankuje jen co je nutný a nechávám ho žít/
      dále ještě santa-ex ocas :) má dobrý dmg, ve vyžším lv s holly ufama ta obrana není dle mně tak hrozná, něco mezi fotbalem a obyčem, + má šok což se hodí jenže se musí vyexpit(použitelnej ccca od 65lv.) a musíš ho trošku ovládat at nechodí do chumlů jak blb - je to trošku náročnější, velká výhoda je cena - je levnej
      shrnutí: tank +dmg = obyč, santa -ex
      tank = shogun
      dmg = fotbal bušík



      na raidy bych volil asi obyče nebo shoguna pokud tam toho buše chceš mít, ale většinou ulohu DMG na raidech plní Wk, tankové jsou warové a ty se jako holly staráš o buffy a HP takže buš je ti tam nanic (jako war ti potvrdím že v tanku nepomůže, většinou se tam akorád motá, když má 10% HP odchází občas s sebou veme mooby a celkově akorád otravuje, jako dmgera bych na raidy bral jedině dýni ex nebo fotbala ale tam nic nevydrží a je to nákladný udržet je při životě panenkama)
    • ve hre se vyplati jen nosmaty na tank, pokud nechce PvP. Na dmg vyplaci tak do lvl 50 max 60.
      Na lod holy s dmg nosmat ... budes snad solovat a zabijet po jednom kostre? Udelas nahon umre hned. Na dmg jsou tu ostatni povolani, karty.
      Na lod nejlepsi nosmat na tank papirove je se atributem stinu (neni tam nic svetelneho) ale jelikoz se stin je jen shogun.

      Stejne doporucuju centur(ohen)/obyc(svetlo) s obranou +5+6 utankujes s nim klidne rytire/landera/ohnivaka dostatecnoe dlouho nez ostatni sunda. Samozrejme panenky je treba.
      Chodil jsem lod ve 2 up. Expil jsem holynu, mel jsem sovu ... tankoval rytire a lander s holy vydrzel vse. Problem delal jen ohnivak/DH ... nastoupil obyc a davali jsme si krasne. Za celou lod par panennek padl (5-10).
      Runescape - active Old School server 2007 clan Czecho-Slovak Forces
      League of legends - active - gold divison
      Nostale - retired
      CZ noswiki provizorni - wiki.kalbosh.cz
    • jj tahle posedlost zacinat znova :D sem si taky rikal zacnu luka a budu delat questy dopadlo to tak ze s *censored*sem mel za 3dny 55 a pak za 2dny 75 a vsechny karty a prestalo me to bavit :D :lol:

      Edit Daemoon: tohle téma tu nemá co dělat,a ani to nemá co dělat ve hře! ... /warn

      The post was edited 2 times, last by Daemoon ().