Jak si vydělat a jakého mazlíčka pro začátek

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Jak si vydělat a jakého mazlíčka pro začátek

    Ahoj nedávno jsem začal znovu s touhle hrou a opravdu mě baví, ale rád bych se zeptal jak si asi tak dobře vydělat. Rád bych si časem koupil nějaké to vozítko, oblek na partnera a nějakého mazlíčka jenže nevím jakého mazlíčka a jaký ten oblek na partnera jsem nový a když jsem se snažil ptát ve hře nikdo mi neodepsal :( nechce se mi uplně dávat realné peníze do této hry a byl bych raději kdyby to šlo nějak ve hře, ale nemám žádné zkušenosti a nevím zda jsem narazil na špatné lidi, ale příjde mi, že komunita zde není zrovna dvakrát ochotná :)

    The post was edited 2 times, last by Dyraen ().

  • Ahoj, sice nepíšeš jaký jsi lv ani povolání, ale předpokládám, že jsi ještě prcek. Ted je event, takže se dá docela dobře vydělat. Na raidy tě asi moc brát nebudou, leda že bys přemluvil někoho kdo zakládá, aby tě vzal. Na raid kuřecí královny by se ti to mohlo povést. Z toho padá tajemné vejce, ze kterého se ti může vylíhnout nosmát nebo vozítko (kohout, který pro prcka na ježdění po aktu 1 bohatě stačí). Když se nedostaneš do raidu, chod hodně dropovat a drop prodávej. Hlavně ten event drop (zajíce a vajíčka), na tom se dá dobře vydělat. Peníze si bud šetři, aby sis mohl koupit něco co opravdu chceš nebo koupit to tajemný vejce a čekat co se vylíhne. Akorát vylíhnutý nosmát stojí dost peněz a času než se ti povede z něj vyvinout pomocí ovoce evoluce lepší nosmát a to se ti nemusí ani za celý event povést. Takže spíš dropovat, prodávat, šetřit ;)
  • Jsem lvl 30 lukostrelec, premyslim, ze bych si dobil nos tolary za 299kc, ale nevim jak utratit ty nos tolary jestli se vyplati spise koupit nejaky item a ten prodat na nos bazaru a nebo rovnou to co chci za nos tolary. Rad bych si koupil to vozitko (koberec) potom nevim jaky nosmat je lepsi jestli ten darko a nebo nejaky busik (treba shogun) nikde jsem nenasel jaky ma ten darko schopnosti treba. 250 za ty lepsi mazlicky davat nebudu. Rad bych koupil jeste toho aegira nebo maruho ale na to mi bohuzel nezbyde.

    The post was edited 1 time, last by Dyraen ().

  • Nejlepší je momentálně ten Inferno (250NT) ale bohatě ti stačí i Darko (50NT). Oba jsou to kvalitní tanci s velkým množstvím HP.
    Ohledně prodeje a nákupu NT - musíš vzít do ruky kalkulačku a kalkulovat, musíš kouknout do NB za kolik je tam ten daný předmět a počítat jestli se vyplatí to nebo to.
    Taky záleží kolik je aktuální kurz NT.. (Před měsícem byl 100k/NT a teď jsem před týdnem byl rád když jsem je prodal za 90k/NT)
    Takže zapni nosbazar, zapni nosmall a vem kalkulačku a počítej si.

    The post was edited 1 time, last by Salvador ().

  • Hmm..nevim jaky jsi lv,ale tohle ti pomůže :) (aha,psal jsem to dřív než jsi přidal info)
    Dropuj mandragory-tady na forum je navod kde a jak je dropovat,pak z nich udělej eliky u malkoma (mandragory+lahve,byliny a napoje-tyhle3 věci koupis v kremu)
    Ts25-když jsem začínal chodil jsem ts 25,neni to nic moc,ale dostanes tk 15k z ts...da se to na tom lv a s vilou 30%+ si to dáš tk za 10min (hod=90k)
    Soukrome okam.-pokud jsi 36-39 a mas sp určitě se na nejakou dobu zastav a chod okam na jinem ch než 1 (potrebujes jen dva dalsi lidi)
    Cuby (zakladatel)-potřebuješ pečeť (můžeš ji koupit,ale to je zbytečné,protoze se da lehce udělat :) ) ,na jeji vyrobu tu taky najdes navod-stači hledat..bednu prodej (dostaneš r4+)
    Ja osobne na malem lv. požadal WK o buffy a šel zabijet lišky, dandery nebo seedly (prerie s doly)...
    Pts-chod pts jako prcek,casto ani nemusíš hledat ts a jen zakladas...

    To je asi tak všechno :) je tu dale spousta možností, ale vzdy je lepší,když na to přijdeš sam..myslim,že i na lv 40 +\- se da vydělat 200-300k denne...

    Posledni co,nostolary jsou super zpusob,jak vydělat, ale pokud začínáš neznáš hodnotu a můžou te snadno okrast...doporučuji makat,nebyt liny a něco dělat. ...tohle je jen par zpusobu


    Viz
    "Guts over fear"

    The post was edited 1 time, last by Vizimir ().

  • v podstatě je to jedno... pro mě osobně war,ale tobě může vyhovovat něco jiného :D
    mág je dobry na exp pro malý lv,po lv 55 je docela nudny,protože na lod healuješ
    war je taky dobry na exp na malem lv(s dobrou vílou),první sp tank a taky snad jeho nej :D ale pak děláš crusse :P to je nuda
    luk má asi nejlepší světlo(z první čtyřky),na malem lv jsou težší nahony,ale lovec a vrah jsou skvělé sp..problem je pak jestli tě vezmou na lod :)

    asi tak..může někdo nesouhlasit,ale takhle jsem to měl ja...

    Viz
    "Guts over fear"
  • Super tak díky za rady :) takže si asi koupím ty nostolary za těch 300kč a koupím si toho darka a ten koberec, škoda, že mi už nevýjde na toho aegira nebo maruho. Koukal jsem, že dříve byly i nějaké akci na ty nos tolary, ale to už asi nefrčí co? Ještě se teda podívám zda se vyplatí koupit koberec přímo za nos tolary a nebo něco jiného za 100 nos tolaru má větší cenu.
  • Tak super :) díky moc za rady, bohužel mám ještě spousta otázek :D Hrají ted asi druhým dnem už jsem lvl 47, darko je super jen je trochu furt zamnou v levlech (aktuálně 34) ale neumírá horší je tom ten nemá skoro žádnou dmg a často musím elíkovat kvůli němu. Další otázka co mám je ohledně EQ, na jaký luk + brnění se mám soustředit a aspon ho + tak na 3-4 ? příjde mi škoda těch duší na eq 42 když už jsem 47. Nejlepší by bylo vědět nějaký luk nebo brnění které je fakt dobré a bude jasné, že mi vydrží pár těch lvlů :) a vyplatí se do něj trochu zainvestovaot popř. kde ho získám :) nikde jsem nenašel žádnou wiki kde co a z čeho padá :)
  • Počkej si,za chvíli dostaneš v Q kliffa....pro partnera moc neelikuj,můžeš si koupit panenku u malcolma (za 2,5k,když umře objevi se hned bez cd)
    Zatim nepotřebuješ převratné eq obzvlášt,když je event a máš darka..(ten bude dlouho za tebou s lv,pokud si ho krmivem "nevylevlujes"
    S Eq ti neporadim,luka jsem nehral,ale myslim,že do lod ti stači věci r3-r5 +3 :) pak si na lod udělej lepší,aby jsi rychleji levloval...
    Viz
    "Guts over fear"
  • Vizimir wrote:

    Počkej si,za chvíli dostaneš v Q kliffa....pro partnera moc neelikuj,můžeš si koupit panenku u malcolma (za 2,5k,když umře objevi se hned bez cd)
    Zatim nepotřebuješ převratné eq obzvlášt,když je event a máš darka..(ten bude dlouho za tebou s lv,pokud si ho krmivem "nevylevlujes"
    S Eq ti neporadim,luka jsem nehral,ale myslim,že do lod ti stači věci r3-r5 +3 :) pak si na lod udělej lepší,aby jsi rychleji levloval...
    Viz
    Jsem nekde cetl, ze na tu LOD se chodi od lvl 55 :) ale to me asi nikdo neveme co? :) kdyz nebudu mit WK ta je snad od prace lvl 65 nebo co to uz budu tak lvl 70 a vubec nevim kde expit ted uz jsem lvl 50 :) ale prace kolem 33, snazim se vzdy odmeny do prace ne do SP, ale 2x jsem zapomnel
  • Moc se zabýváš hrou na malém levelu.. Nejlepší pro tebe je, přestat řešit jestli +2 nebo +4 (rozdíl asi jako mezi 0 a O...)
    Důležitý jsou tři věci: level, prachy a lidi.


    Bez levelu hrát můžeš, ale z mého pohledu to je hra o ničem.. A upřímně hra do 90 je jen exp..
    Prachy.. Uděláš level a nebudeš mít prachy.. To nastane když budeš pokračovat jako doteď. Potřebuju prachy tak dobiju.. To není řešení. Jsou totiž tři typy lidí..
    1, hrající bez dobíjení - buď jsou schopni vydělat a být top nebo prostě jedou jen zlehka, jak jim přijdou prachy...
    2, chci něco, tak dobiju.. To je snad nejhorší sorta hráčů.. Jo dobiješ za 300, nejenom že proděláš kvuli tomu že kupuješ nic, za který dáš 300 a přitom furt nebudeš mít nic...
    3, dobíjející - ti cíleně dobíjí s tím, že chtějí být top s přitom se s tím nedělat hodiny, dny, měsíce, či dokonce roky..
    To není problém, dobijí za několik tisíc a mají za to ty věci, který jim za to stojej..


    No a lidi.. Budeš mít level, prachy a budeš flora.. Super kombinace. Musel jsem to takhle napsat.. Když budeš hrát solo, tak to půjde mnohem hůř než když hraješ s ostaními.. Narážím na to, jak si psal, že chceš jet solo.. Slabej nosmalista nováček, co chce hrát solo. Taky vám to zní tak ironicky?


    Vracím se tedy na začátek.. Dělej si přátele, dělej si postavu a prachy investuj, protože to je nejlepší způsob jak lehce dosáhnout svého cíle.

    Rady pro začátečníka nepotřebuješ, pokud ano, tak ani nemusíš koukat na to, co sem napsal. Takových je tu taky dost.. Radši hledej jak vytěžit z mála, co nejvíc.. To je základ, ne dobít ..

    Já hraju už pár let s tím, že když sem začínal, tak se nebylo na co zeptat, krem byl španělská vesnice a lod jsme dávali jako prckové po kostře. V tom, že ti někdo na začátek řekne kup si Darka to fakt neni.. Začátek spočívá totiž v něčem úplně jinym. Více ti napíšu v případě zájmu a když uvidím že to má cenu.



    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • Přejete si zrušit pověst na Caligorovi? 163
    1.  
      ANO (98) 60%
    2.  
      NE (65) 40%
    takovéhle věci ho zatím nenapadají..jestli předtím nostale nidky nehrál,nemá ponětí,jaké to je na větším lv a jiné způsoby výdělku než je nosmall nebo ani míste kde efektivně expit etc... máš naprostou pravdu,ale jemu to moc neřekne a zatím ho to moc baví takže bude hledat rychlý prachy,snadný výdělek a jak si to ulehčit(vozítko,darko)...
    ale teď už to začíná být :offtopic:
    "Guts over fear"
  • Samý moudra a odpovědi nikde a pochybuju, že ví, kdo je flora :huh:

    Na LOD se opravdu chodí až od lv 55 a musíš mít rodinu, aby ses tam dostal. U nějaké menší rodiny bys mohl mít štěstí. Problém je, že většina rodin bere až hráče, co mají světelnou sp na sobě, případně jí mají, ale chybí jim práce na nasazení. V tom má lukostřelec nevýhodu a většina to řeší tak, že si na wk našetří a koupí. Od lv 60 se už i s úkolama expí hodně blbě mimo LOD. Ve tvém lv buď ještě expit ve fernon skrýši nebo už spíš začít chodit do kremu. Tam padá i lepší drop (pírka anděla), ty bud prodávat nebo je můžeš použít na vylepšení sp. Práce samotná se asi nejlíp expí na luskách na nosvilských loukách, ale i tak je to fuj :D Jestli chceš expení trochu urychlit, můžeš s koupit požehnání anceloany, která na hodinu zvýší exp o 100%.
  • Pokud se ti nezdá, co sem napsal, tak to více rozepiš. Já si myslím, že jsem to popsal sice dlouze, ale závěr je celkem jednoduchý. Závěrem mělo být, že na malém levelu je nejlepší nezkoumat vše do hloubky.. Darko, vozítko, SP na partnera, oblek.. Opravdu na hlavní postavě 40lv?? Stojím si za tím, že moc řeší věci, který na jeho aktuálním postupu jsou neaktuální.

    To jméno flora sem použil úmyslně, kvůli tomu jak zprofanovalo.. Každý ví o kom je řeč, ačkoliv jen málo lidí zná osobně.. Holt pomluvy jsou všude a jenom na foru je to jmeno s krádežemi zmíněno snad 10x..

    Takže tak..
    Pokud to vyznělo blbě tak stačí říct, hodím to do spoileru a zkrátím to na jeden odstavec :)
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.