NosTale - Romeo a Julie: Romeův Velký boj

    This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

    Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

    • NosTale - Romeo a Julie: Romeův Velký boj

      Tak jsem dneska točil video se Šafi a dostal inspiraci na krátkou povídku před mým "velkém dílem" :). Snad se vám zalíbí :D, takže začínáme :D.
      Tento příběh začíná v jednom né moc velkém království. Umřel zde král na svá dlouhá léta, ale nestihl vybrat nástupce. Nyní se tedy rozhodovalo mezi dvěma šlechtici. Jeden z nich, jež byl zdatný ve strategickém myšlení a soustředil se především na výhru bitvy a nejmenší ztráty vojsk, Falklát. Falklát ovšem sám nebyl tak silný a zdatný v boji tak, jako druhý z šlechticů Xeros. Xeros byl nadevše čestný bojovník, jež vedl své armády vždy, ze předních linií. I kdyby měl umřít, vždy se nejvíce snažil o bezpečnost jeho vojska. Občané rozhodovali, zda-li bude lepší panovník, který má bystrou mysl a nebo panovník, který má velkou moc. Ovšem nemohli se shodnout. Každý chtěl něco jiného a vládl chaos. Šlechtici se kvůli tomu začali hašteřit. Ovšem jejich hádka se dostala tak daleko, že se celé království rozdělilo na půl. Občané jež chtěli následovat Falkláta a občané, jež chtěli následovat Xerose. Rozdělily se na dva rody, které byli pojmenovány po jejich vůdcích. Město bylo poté zbořeno od základů a všechen stavební materiál rozdělen mezi rod Falklátů a rod Xerosů rovným dílem. Oba z těchto panovníku měli také své potomky, pro které to zrovna lehké nebylo. Ovšem byli to naprosté protiklady svých otců. Falklátovi se narodil syn, dostal jméno Romeo. Romeo byl velmi zdatný v boji, v taktickém myšlení také moc nezaostával, ale nikdy nemohl předčít svého otce. Ale měl čisté srdce a dobré úsudky. Xerosovi se narodila dcera. Pojmenoval jí Julie. Julie byla dívka, která v bojových dovednostech nikdy nijak neoplývala. Její otec byl rozvážný a především jí nadevše miloval, proto ji do boje nikdy nenutil. Byla krásná a velmi chytrá. Milovala hudbu a její otec si přál, aby nikdy nemusela bojovat a zažít válku. Což bylo ovšem poněkud složité, jelikož neustále bojovali s rodem Falklátů.
      Přesto, že byl rod Xerosů mnohem silnější a lépe vycvičený, Falklátové měli početní převahu a dobré strategie, díky kterým se zvládli Xerosům vyrovnat. Navíc u obou stran, si nikdo nedovolil porušit příkaz nadřízeného, takže kdokoliv nadřízený promluvil, ať byl rozkaz jakýkoliv, oni ho uposlechli.
      Jednoho dne byl Romeo poslán do boje. Velil oddílům Falklátů a zároveň se řídil otcovými rozkazy, které vydával ze zadu. Mnohokrát se střetl i tváří tvář Xerosovi, ale jelikož byl Romeo velmi fyzicky zdatný, nikdy se Xerosovi nepodařilo Romea zneškodnit. Na bitvu, v které byl Romeo se dívala z dálky i Julie, protože jí zajímalo, jaké to je. Být na bojovém poli. Bylo to pro její pohled strašné, ale jedna věc jí v očích zářila. Byl to Romeo, kterého zahlédla jak zachraňuje své druhy, před Xerosovou armádou a poté se začala modlit, za jeho bezpečí. Romeo jí v průběhu boje zahlédl. Na chvíli jakoby zkameněl. Řekl si:"Tak krásnou dívku jsem ještě neviděl.. je tak krásná..", ale z jeho snění ho probudila rána, kterou utržil při zásahu nepřítelovým tělem. Pokračoval v bitvě. Po té, co bitva skončila, každá strana měla mnoho ztrát a byla vyčerpaná, ale Romeo měl mnoho energie, díky tomu, jak spatřil Julii.
      V noci utekl z Falklátského hradu a zamířil do Xerosového. Měl mohutné hradby, které však nebyly střeženy, jelikož každý odpočíval po dnešní velké bitvě. Ale i tak byly hradby příliš mohutné, aby se přez ně dostal. Tu si, ale všiml díry pod touto obrovskou hradbou. Řekl si: "Asi to vykopalo nějaké divoké zvíře, které za těmito hradbami cítilo potravu a vykopalu si tuto chytrou díru". Nejspíš měl pravdu. Díky své obratnosti prolezl dírou, která byla dost velká, aby se do ní vešel. Byl za hradbami! Poté zahlédl balkón menší vížky a přez sklo spatřil Julii, jak smutně sedí na židli.Potichu hodil kamínek do jejího okna, aby si ho všimla. Otevřela balkůnek a vyšla ven. Když spatřila Romea, byla neuvěřitelně šťastná. Chvíli si spolu o sobě povídali. Poté ho však Julie varovala, že pokud brzo neodejde, načape ho její otec a to neskončí moc dobře. Romeo poté řekl: "Pak tedy dobrá, já nyní odejdu, sbohem a slibuji, že se zítra vrátím má princezno"- Julie se usmála a odpověděla mu na to: "Dobrá tedy, můj rytíři" usmála se ještě jednou a poté dodala "Budu se těšit".
      Poté se jejich tváře začali přibližovat a chtěli se políbit. Když už se skoro políbili najednou vzduchem svistl šíp. Romeo to díky svým reflexům zaslechl, odstrčil od sebe Julii a vyhnul se šípu, který se srazil se zdí. Ve dveřích spatřil dvě osoby. Jedna byla velká, s mečem v ruce a naštvaným výrazem, společně s osobou střední výšky s klidným výrazem, lukem a šípem. Dokázal rozeznat oba. Byl to Xerosský mistr lukostřelby Norris. A ten druhý byl.. Juliiň otec.. Xeros. Xeros se rychle rozběhl a máchl svým mečem po Romeovi, který ho jen tak tak zablokoval. Xerosova síla byla tak velká, že ho odstrčil do zdi, kterou dost poničil. Poté se po Romeovi bleskurychle rozběhl znova a chtěl ho udeřit obrovskou ranou. Romeo se díky své zdatnosti stihl pokrčit a vyhl se útoku, který dodělal načnutou zeď. Potom se Romeo rychle rozběhl a skočil z Juliiny věže přímo na hradby a z hradeb se odrazil na zem, odkud utíkal směrem k Falklátskému hradu. Xeros, ale neotálel a rozběhl se za ním. Romeo byl ovšem mladší a mnohem rychlejší. Když se zdálo, že ho Xeros nedohoní, použil vzácný prach rychlosti, díky kterému Romea dohonil v cukuletu. Romeo se rychle otočil a zablokoval Xerosův útok. V tu dobu už byli na hranicích území rodu Falklátů a rodu Xerosů.
      Romeo věděl že nemá kam utéct tak začal bojovat. Xeros ale byl mistrem v boji jeden na jednoho na rovném terénu, nerozrušovaný kraválem bitvy ostatních. Romea nejdřív svou silou odstrčil, potom pokračoval a sekl ho do ramene, druhým sekem zasáhl jeho nohu, třetímu se vyhl, ale srazil ho na zem. Poté, zahlédl v balkóně Julii, jako tehdy. Její smutný, ale zároveň krásný zjev mu dodal energii i sebe důvěru. Zatnul zuby a postavil se. V tu samou chvíli dorazila vojska Falklátů i Xerosů. Když Falklátí viděli Romea, jak mu tekla krev a byl potlučený, okamžitě namířily zbraně na Xerose, ale když chtěli vyrazit uslyšeli: "Zastavte! Držte se zpátky! Tohle je můj boj..!" Ozval se Romeo. V tu chvíli se Xeros zastavil, ušklebil se a pyšným hlasem řekl. "Hóóóó, Falklátský chlapeček se mnou chce bojovat čestně jeden na jednoho? To bych do někoho z Falklátů neřekl. Ale vážně si myslíš, že na to máš!?". Romeo chvíli mlčel. Poté tišším, ale ostrým hlasem odpověděl. "Je to můj boj! A můj boj bude čestný. Nemyslím si, že tě porazím, já tě totiž porazím! Kvůli Julii.. !". "Chm, líbíš se mi prcku, fajn, vyhovím ti!" Romeo chvíli stál a pak ještě dodal: "Udělejme sázku. Když vyhraju, budu si moct vzít Julii za ženu! A když prohraji, navždy na Julii zapomenu a už nikdy se s ní nebudu stýkat!" Julii to poněkud zarazilo a bála se. Ale potom si uvědomila, že by Romeo nic takového neřekl jen tak, "Musím mu věřit" pomyslela si. Xeros pak ještě řekl: "No to bude trochu problém, slíbil jsem si, že svou dceru nenechám padnout do rukou Falklátů, jen přez moji mrtvolu! Takže, pokud mou dceru opravdu tak moc chceš, musíme si dát boj na život a na smrt! Jsi na to připravenej? Chlapče!?"
      Romeo s odhodlaným pohledem odpověděl: "Já si taky slíbil, že Julii od vás osvobodím a vezmu si ji za ženu, pokud je tvá podmínka boj na život a na smrt, máš jí mít!". Xeros hlasitě prohlásil: "TAK SE PŘIPRAV SPRATKU!!!". A boj začal. Jejich čepele se střetávaly. Romeo byl odholaný jako nikdy jindy. Jeho rychlost Xerose převyšovala a síla se mu rovnala. Bojovali tvrdě, ale i dlouze. Za celý boj si byli schopni způsobit pouze pár malých škrábanců. Ale později získával Xeros navrch. Projevily se jeho dlouholeté bojové zkušenosti a jeho výdrž. Byl z "ještě tvrdší oceli" než Romeo. Po chvíli pokračování tohoto pomalu 1 stranného boje se Romeo už stačal jen bránit. Později Xeros prolomil Romeovu obranu a od hrudi šikmo směrem k pasu ho seknul a poté Romea srazil na zadek. Když se Xeros rozpřahoval na poslední útok, Romeo se podíval na Julii. Jeho pohled byl žalostný. Bylo v něm napsáno, že jí nemohl splnit svůj vlastní slib.

      Další část sem dám zítra, tak sem zatím nic nepiště a omlouvám se za chyby, psal jsem to v rychlosti, ještě to opravím :D

      Edit:// Tak kvůli Dengovi jsem se alespoň pokusil to rozházet do odstavců, nemám na to moc čich, tak se nezlob, když tam bude moc písmenek Dengu :D.
      Arch Devil Officer
      and


      Sig by Why~

      The post was edited 11 times, last by Sasuke556 ().

    • A druhá část ;)

      Ale poté mu v jeho očích svitlo. Vzpoměl si, co se stane, když tu zemře a jak vše dopadne. Vše by se zkazilo. On poté chytl svůj poslední dech a odvážil se naposled vzdorovat. Xerosův meč zastavil holou rukou. Přesto, že mu z ní teklo spoustu krve a zranění strašně bolelo, nevnímal to. Zaměřil se na Xerose, odvrátil jeho meč a postavil se na nohy. Tentokrát vypadal, jako úplně někdo jiný. Se spoustou energie se proti Xerosovi rozběhl. V cuku letu prolomil jeho obranu a sekl ho do ramene, lehce zakřiveně směrem k pasu. Poté přez hrudník, nadále ho sekl do ruky, bodl do nohy a srazil na zem. Xeros si nic nestihl pořádně ani uvědomit a ležel na zemi. Romeo ho svou nohou uzemnil a meč mu namířil k obličeji. Prohlásil: "Prohrál si.. Xerosi..!". Napřáhl se na poslední útok a před tím, než se rozhodl udeřit se podíval opět na Julii.Viděl v ní smutný a nejistý pohled. Chvíli čekal a poté se rozmáchl směrem k zemi. Jeho rána byla tak obrovská, že rozdrtila zem a vytvořila kouřovou clonu.Poté co se rozehnala všichni spatřili, Xerose, který měl vedle své hlavy Romeův meč. Romeo ho přestal držet u země svou nohou, vytáhl meč ze země a popošel kus dál od Xerose. Xeros potom řekl: "Proč.... proč si mě nezabil!? DĚLEJ!! Zabij...". Poté ztratil vědomí.
      Romeo pak řekl: " Proč.. proč.. proč musíme tak nesmyslně válčit.. umřelo kvůli tomu spousta lidí. Vždyť se můžeme dohodnout. Je tu tolik způsobů..". Poté začal vyprávět, že se nic tak ošklivého stát nemuselo, kdyby se jednalo jinak. Falklátovi došlo, že má Romeo pravdu. Celé to bylo zbytečné. Začal přemýšlet jak to celé vyřešit. Ale Falklat věděl, že Xeros by z toho všeho byl hned vytočený a různě by nad tím bádal. Pro začátek ho nechal zavřít do cely, aby se zklidnil.
      Díky Romeovi Falklát opět sjednotil rod Falklátů a rod Xerosů a uspořádal těm dvoum svatbu. Julie byla šťastná, že Romeo nezabil jejího otce, přesto, že byl někdy i zlý ho milovala. Falklát navštěvoval Xerose, jehož zavřel do cely, aby se uklidnil a probíral s ním všechny plány. Xeros na konci ještě prohlásil: "Ten mladík Romeo, jeho logická a odvážná rozhodnutí, jsou lepší, než tvá logika a je i zdatnější než já, myslím, že by byl skvělým králem, co myslíš, Falkláte? Až opustíme naše řady.. mohli by jsme to předat jemu.Do té doby dostatečně dospěje a bude úžasným králem. Kdyžtak tu bude má dcera, která ho, jak jí znám vždy usměrní.". Falklát odpověděl: "Ano, souhlasím, myslím si to také".


      Tak to je celé, pak se ještě pustím do korektury chyb a přidám video, které mě inspirovalo :D. Pro rejpaly: Vymýšlel jsem to asi 20 minut, dalších 10 minut, než jsem to dal do formy, kdy se to dá vyprávět jako příběh a dalších.. hodně dlouho čas, než jsem to napsal :D. Doufám, že pokud jste si daly námahu to číst, tak se vám to zalíbylo a trošku jste se při tom odreagovali, pokud se vám stalo něco nehezkého :D. Kdyby i po korektuře, byli v textu chyby napište mi do PM, rád to opravím :D. Ještě k tomu dodám, že jsem chtěl psát rody, ne kmeny a dost se mi to pletlo, tqakže kdybych to vynechal, je to taky chyba! :D
      Arch Devil Officer
      and


      Sig by Why~

      The post was edited 4 times, last by Sasuke556 ().

    • Sasouši :D ani jsem to nemusela číst (ale četla jsem :D ) a hrozně na mě skákalo jméno Xeros... Prakticky v každým řádku a někdy jak jsou hned vedle sebe? To hrozně ubíjí a nedává to tomu plynulost textu. :) Odstavce... dobře, žes to rozházel :D Problém opakování slov je i mým problémem, ale s těmi jmény bys měl něco udělat. :) I když co já tady do toho kecám, sama ted na psaní nemám moc čas :D... což ste si asi všimli ;)
    • konnečně přčteno, pěknej příběh ale docela krátkej na takový děj :) něco ve mě prostě cítí že se to mělo rozvěst



      jediná chybička které jsem si všiml:

      Byl to Romeo, kterého zahlédla jak zachraňuje své druhy, před Xerosovou armádou a poté se začala modlit, za jeho bezpečí.

      řekl bych že před čárka není


      A co se týče Xerose...terka má pravdu, je to tam často a velké X je docela výrazné :) možná trošku změnit jméno
    • Jak už jsem psal, na jména nemám čich a Xeros mi přišlo takový záporácký jméno, zkomolený i z Heroese IV, na kterym jsem předtim zase trošku ujížděl. Rozvést, ano měl jsem ten pocit taky, ale říkal jsem si, že to zabere dost času a psát to po večerech jsem neměl moc možnost, když mi máma každej večer zabavuje Note, abych nepařil... jinak k těm čárkám.. já je tam plácal jak se mi to hodilo, ty případy byly takový složitý mno a já a gramatika.. moc dohromady nejdem mno :D.
      Arch Devil Officer
      and


      Sig by Why~
    • No to, co říkáš je hezký, ale jak tomu mělo bejt před 1. knihou? Nikdo nemohl nic přečíst a něco napsal.. :D. No, jinak já knihu přečetl a nebyla 1 (byly asi 2 :D:D) , mno a potom se zabývám příběhy z anime a chytl jsem takovou menší inspiraci. Pak mám v pálce i jeden příběh ze hry inspirovaný hrou a mou nezkrotnou fantazií :D. (Řekl člověk, co si vyhraje s hřebenem)
      Arch Devil Officer
      and


      Sig by Why~
    • To v podstatě není pravda, protože úplně první spisovatelé a rozhodně netuším kdo to může být :D četli např.: jeskynní malby, pak se tradovaly legendy a různá vyprávění. Uvědom si, že taky první kniha rozhodně neměla podobu těch dnešních. Jinak utahovat si může, poslední dobou mě to nějak nerozhazuje. :D :D
      Ja a ještě... příběhy z anime jsou blbost i ty mají psanou předlohu, ve většině případů a hlavně u těch lepší anime (což doufám, že brakem by ses nezabýval) a i ten, kdo píše mangu ti řekne, že jeho koníčkem je kreslení a čtení. Já se přiznám, že píšu od 13 a předtím to byly jen takové ty fan fikce... i třebas na Naruta... ale byli to blbosti (neříkám, že EB nejsou, ale je to jiná úroveň). Před psaním EB už jsem ale měla dost načteno... a tím myslím spíše modernější fantasy. Zkus třebas Davida Edginse, nebo Johna Flanagana... Zjistíš jak by měl text vypadat a pak bys třeba neopakoval stále Xerosovo jméno... opravdu doporučuji všem nejdříve číst, pak psát :D
    • Mno víš, já čtu i celkem dost a rád píšu smyšlený příběhy, je mi celkem jedno, jestli je to blbost, toto byl takový malý pokus, momentálně ani nevím, jestli se ještě do něčeho pouštět či ne, spisovatel ze mě určitě nebude, ale je to taková moje záliba :D. Ale když se i zamyslíš nad čtením těch "maleb" a toho, tak to také dělali lidi z čiré inspirace a pocitu, nikoliv z toho, že neměli nic načteno, ale já ti věřím, určitě se líp píše, když už máš představu, jak to asi vypadá, ale mě to do toho textu tak nějak sedlo jako švýcarská prdelka a tak jsem to tam dal, navíc se podívej, kdy jsem to tam postoval, i já se vyvíjím a teď bych to napsal nejspíš také trošku jinak, navíc to byla patlanina tak z 20 minut přemýšlení, neočekávej zázraky :D. A na nějaký edit jsem líný, ale kdybych chtěl v budoucnu něco psát, tak se pokusím to udělat i nějak tak, aby se to líbilo i velké spisovatelce Another :) :D.
      Jinak šoufky? Ty já si dělám z každýho :D. Včetně sebe ._. :D.
      Edit:// A když už jsi nakousla tu mangu, tak v tom máš pravdu, ale každej příběh je jinej podle toho, co si autor vymyslí, proto bys neměla házet všechno do jednoho pytle jako "blbost", ale to už je možná subjektivní názor, no v každém případě, asi tak :D. BTW zajímavé, jak se můj příspěvek začal komentovat až po X dlouhé době, co jsem ho vydal o.O
      Arch Devil Officer
      and


      Sig by Why~

      The post was edited 1 time, last by Sasuke556 ().