Změny

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Ahoj. Po dvou rocích se chci vrátit k nostale. Hrál jsem to když to bylo u nás skoro nové, když bylo hráčů fakt hodně. Pak jsem se k tomu asi na měsíc znovu vrátil. No a 2-3 roky už to zase nehraji. Pamatuji si, že už před 2 rokama nostale upadalo. Jak je na tom teď? Jsou vůbec ještě noví hráči? Co jsem se díval do novinek, tak všude jen různé nové věci za real peníze.. ale tak to mi nevadí, klidně trochu přispěji taky..
    Myslím, že mám asi 70lvl priesta. Změnil se styl vydělávání, pamatuji si, že jsem prostě stál v obchodce u toho NPC a pořád kupoval pírka a prodával je za dráž a dalo se s tím vydělat v pohodě pár mega za den. Co teď? :) LoD se pořád chodí? Je hodně kvalitních rodin?

    Děkuji za odpovědi.
    Neuznávám lidi jen kvůli jejich funkci popř. levelu, kterého dosáhli na hře. Moje uznání si musí zasloužit.
  • No nazdár:)

    PaRazZziT jméno mé, změn proběhlo spoustu od dob co si hrál,

    překup stále funguje, ntčka se stále prodávají/kupují, takže je to v normě, nicméně není jednoduché už být mezi lepšíma aniž by ses víc snažil, co se týče expení - dá se to, dá se stále do měsíce z nuly na 90 dostat, co se týče ''kvalitních' rodin, tak těch je už opravdu málo, je spousta rodin, které se dají považovat za dobré, existují stále ty rodiny co kdysi ale už nejsou moc aktivní a jen mají ''jméno''

    Ale furt je to hra mládí, našeho dětství tak tu hrajem :D

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Vítej zpátky, změn je hodně a postupně ti je sem přidám.

    Mimo téma:

    LordOzak wrote:


    nehlasujte pro PaRazZzit,DarknessClea jejich priveh lze a parazit je namyslenej velkej level a clea taky takze kdyby mohli se davat i palce dolu davam je jim nezaslouzi si byt ani posledni kdyz sou takovy

    To je sice krásný že varuješ,ale to sem nepatří.Warn za spam /Smígl


    občas je dobré zavzpomínat na rok 2010 :D
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.

    The post was edited 1 time, last by iMaginus ().

  • no, to mi bylo tak 13? :D Teďka jsem se vrátil k Nosku zavzpomínat. A také hledám nějakou hru, kterou můžu hrát i na noťasu při přednáškách :)

    Zatím jsem si všiml, že jsou nějak nesmyslně změněné okamžitky?
    Nějaký nový bar/dva s procenty?
    Neuznávám lidi jen kvůli jejich funkci popř. levelu, kterého dosáhli na hře. Moje uznání si musí zasloužit.

    The post was edited 1 time, last by LordOzak ().

  • Tak jen krátce k tebou zmíněným změnám..

    Okamžité bitvy jsou dílem českých GM - tedy lokální změna. Jedná se o změnu, která byla (údajně) uskutečněna z důvodu, že si mnoho hráčů stěžovalo na starý systém, kdy každou sudou hodinu chodili 3 hráči tzv. soukromé okam.

    Po změně:
    Jednoduše řečeno:
    na CH 1 už nejsou žádné okamžité bitvy (tzn. nikdy :stick: )
    Na CH 3 a CH 5 jsou okamžité bitvy pokud je hodina dělitelná 4 (tzn. 0,4,8,12,16,20)
    Na CH 2 a CH 4 jsou okamžité bitvy pokud není hodina dělitelná 4. (tzn. 2,6,10,14,18,22)


    Nové dva bary jsou globální změna.. pokrok nezastavíš (ovšem toto se pokrok nazývat nedá) a tím pádem je toto "rozšíření hry - tzv. AKT 6". Zkrátka a jednoduše.. místo toho aby rozšířili klasický level třeba na 150 tak přidali zcela nový další level.. Level šampiona a to je ten první bar.

    Druhý bar je rozšíření glacernonu a to tak, že jakmile dosáhneš 100% tak na pár sekund dostaneš buff, který tě udělá silnějším. Přesná čísla nevím :dash:
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • Jinak se dívám, a věci celkem podražené. Byl jsem na dinosaurech a celkem tam ty pírka padaly, ale často jsem umíral.. Můžu ještě někde dropovat? 68lvl Posse. Nejspíš se jinak asi vyplatí výbavu si dělat sám, než kupovat ne? Protože některé ty ceny se mi zdaji přehnané :)
    Neuznávám lidi jen kvůli jejich funkci popř. levelu, kterého dosáhli na hře. Moje uznání si musí zasloužit.
  • Vybavení doporučuju 63lv hůlku, která má vskutku příznivé ceny a vyměnil bych jí až na levelu 82 za hůlku z arény. Stojí 200 000 pověsti a je to pro tebe výhodnější jak 83lv za zlatky. Stejnak co si budeme povídat.. do 90lv budeš jen healovat.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • iMaginus wrote:


    Na CH 3 a CH 5 jsou okamžité bitvy pokud je hodina dělitelná 4 (tzn. 0,4,8,12,16,20)
    Na CH 2 a CH 4 jsou okamžité bitvy pokud není hodina dělitelná 4. (tzn. 2,6,10,14,18,22) [/b]

    Moc pěkně řečený, ale 2 je dělitelná 4. Musíš to upřesnit :lol:

    ----------------
    Jinak ten lvl šampiona je od lvlu 88 a věř mi že expit ho je občas docela otravný. Expí to hodně, ale bere to 4% za každou smrt. Buď rád že hlavní lvl ti drží a neklesá při smrti. A jinak ano, spousta hráčů kteří hráli kdysi už nehraje, ale nové osoby pořád přibejvaj, a pořád sou lidi co do toho dávaj peníze. A když ještě k tomu pořád něco přibývá (což kdysi ani tolik nebylo), tak není důvod řešit to že by se hra mohla rozpadat. Díky těm novinkám, které se snaží udělat těžší a těžší dosáhnout toho *Nejlepšího* čím hráč může být, je stále do čeho vrážet NTčka :thumbup:
  • Mate radi dlouhe texty? Pokud ano, tak ctete dal, pokud nemate tak ctete dal taky. Takze zkracene, kdyz se mnou nekdo nesouhlasi, nebo ja s nekym nesouhlasim, tak povazuji za dobre uvest duvod.
    Pravidelni ctenari jiste vedi na co narazim, ano uhadli jste to, prave jste svedky toho, co se stane kdyz napisete nejakou blbost. Takze doporucuji cist dal.

    Cas udavame v mnozine prirozenych cisel N (to jsou ta, ktera vyjadruji pocet, nebo poradi). Jen pro kompletnost a pro lidi, kteri jsou stale mimo..

    Mnoziny cisel
    N={1;2;3...} - pocet,poradi
    Z={...-1;-2;-3,0} U N - mnozina N, jeji opacna cisla (1; -1) a 0
    Q={1/2; 1,666..} U Z U N - racionalni cisla (to jsou ta ktera muzete napsat jako zlomek, či jako periodické cislo, nebo desetinné cislo, které ma uzavřeny rozvoj)

    Do vetsich podrobnosti zachazet nehodlam, pak jsou jeste další množiny, ale vám, které to nezajímá bude stačit výše vypsané a ostatní to znají.

    Takze můžeme pokračovat - skončil sem u vety, ze cas udavame v mnozine N (pocet hodin/min/sec)
    Dále jsem zmínil, ze mluvime o deleni času (resp. sude hodiny) číslem 4 (ano, take prirozene cislo)

    Mame tu deleni prirozeneho cisla prirozenym cislem - žádný problem
    Dělitelnost je ovšem vlastnost celých cisel, tedy kdyz si vezmete 2/4, tak uz to neni prvkem množiny Z, ale prvkem množiny Q protoze je to 0,5 (jedna polovina).
    Co nám to tedy říká? Říká nám to, ze Vitezslav se mnou zkratka chtel nesouhlasit a ipresto, ze všichni dobre chapeme, to co jsem napsal- krásné jednoduché dve vety..

    Pokud je cas okam dělitelný 4 = CH 3 a CH 5
    Pokud neni cas okam dělitelný 4 = CH 2 a CH 4

    Všichni to chapeme.. Jen Vitezslav v tom vidí problem.

    Komu se nelíbí matematické vysvětlení, tak mam v rukávu jeste jedno eso.
    Časy okam jsou stejne rano i večer = misto 2 můžete vzít 14
    14/4 neni delitelne, tak aby to zustalo cele cislo. To uz ani pan Vitezslav nemuze popřít.

    Dobrou noc a příjemné čtení. Souhlaste se mnou nebo mejte připravené dobre argumenty.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • Z matematického hlediska je čtyřkou (4) dělitelná i například třináctka (13). Respektive všechna čísla jsou dělitelná čímkoliv vyjma nuly. Jediný rozdíl je v tom zda se zbytkem nebo bezezbytku. Popřípadě zda se pohybujeme v oboru celých nebo racionálních či reálných čísel. :thumbsup: ale jinak ano všichni tě chápeme a myslím, že i Vítězslav tě chápe. Jen si chtěl trochu rýpnout. :beer:
  • Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám zde.

    Snad každý má nyní kartu +10 a víc, je i hodně +15 karet. Já spotřeboval jen 5kk na vylepšení posseho na +4! To tu všichni jedou ve velkém nosmall? Vždyť to není možné, ne? Tak jaká je skrytá finta všech ve vydělávání? Překup přece je zdlouhavý a nevydělává tak moc pořád. To na vyšších lvlech ty peníze jen rostou a padá pořád něco vzácného na prodání? Mam lvl 71 a jsem celkem noob na svůj level. Mam posseho a arciho, ale nemám ani žádného lepšího nosmata, vybavení mám +5 r4/5. Rezi mam 80% ohen a 80% stín skrz LoD a v pvp si proti stejným lvlu v talentkách skoro ani neškrtnu. Dřív když jsem hrál, tak mi toto stačilo abych dával většinu stejných lvlů a tahal talentky, teď vůbec nic.
    Neuznávám lidi jen kvůli jejich funkci popř. levelu, kterého dosáhli na hře. Moje uznání si musí zasloužit.
  • překup nevydělává moc? uhh to jsem radši nečetl :D furt nejvíc vydělávají ty věci které kdysi, nosmall, drop pírek, úplňky, rezisty, nově i pověst se dá prodat ( den co den máš 1kk za rukavice/boty za 90k pověsti), hodně taky teď vydělává dělání krystalů země z pramenitých vod/elementů země a s tím spojený drop těchto itemů, co se týče talentek tak doba pokročila, už nestačí mít tak malé rezisty, pokud někdo hrotí pvp pod 90 tak mají už většinou Bčka/ rezi z arky, případně už poušť rezisty.. doba se změnila, dřív nám taky stačilo mít za nosmáty vlkolvy, teď má každej fibi nebo zajíce:)

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • LordOzak wrote:

    Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám zde.

    Snad každý má nyní kartu +10 a víc, je i hodně +15 karet. Já spotřeboval jen 5kk na vylepšení posseho na +4! To tu všichni jedou ve velkém nosmall? Vždyť to není možné, ne? Tak jaká je skrytá finta všech ve vydělávání? Překup přece je zdlouhavý a nevydělává tak moc pořád. To na vyšších lvlech ty peníze jen rostou a padá pořád něco vzácného na prodání? Mam lvl 71 a jsem celkem noob na svůj level. Mam posseho a arciho, ale nemám ani žádného lepšího nosmata, vybavení mám +5 r4/5. Rezi mam 80% ohen a 80% stín skrz LoD a v pvp si proti stejným lvlu v talentkách skoro ani neškrtnu. Dřív když jsem hrál, tak mi toto stačilo abych dával většinu stejných lvlů a tahal talentky, teď vůbec nic.

    Dříve sis koupil +15 třeba za 150kk a taky každý říkal, že jeto moc. Bohužel, doba se mění a s ní i ceny. Také bych neopomíjel to, že dost hráčů hraje za nové postavy a karty si přesouvají z postavy na postavu, popřípadě jim někdo kdo končí kartu daruje.

    PS: Dříve není dnes a kočka není pes. Ve hře se mnoho změnilo a skilll co uměl včera, už nemusí umět dneska. ;)
  • Nechci zakládat další téma, tak se zase zeptám zde :)

    Chtěl bych si koupit nějakou lepší SP.. momentálně mám posseho +5 (nejspíš potom půjde na +9) a nic moc holyho. Měl jsem ještě arcimága, ale ten mě nebavil a tak jsem ho zase prodal. Chtěl bych jsi koupit kartu do TA, ale také např na drop.. Rozhoduji se mezi 5sp a 4sp na mága. S 5SP asi moc nikam drop chodit nemůžu, ale zase na 4SP si budu muset kupovat lepší pistoli, jelikož tu teď používám jen jako nosič mušle. Co myslíte, která je zábavnější a budu jí víc využivat? Díky.

    Popř kolik by ta karta +9 mohla stát? Peníze mám, ale nechci dávat zbytečně více.
    Neuznávám lidi jen kvůli jejich funkci popř. levelu, kterého dosáhli na hře. Moje uznání si musí zasloužit.

    The post was edited 1 time, last by LordOzak ().

  • Poss rozhodně nejvíc využitelná sp.. +9 vyjde tak 25kk (dá se sehnat i za 15 třeba.. a taktéž za 30..:D), co se týče DG - tak to je spíš taková PvP karta v tenhle moment, na drop nic moc, vulk se dá použít na obojí..nicméně possík je possík :D

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao