Hlavní tahač NosTale

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Hlavní tahač NosTale

    Člověk si tak po náročném dni přijde k PC, jukne na fórum a vidí tam celkem pár pěkných debat. Myslím tím konkrétně debaty o glacu, pvp, eventech, etc. Pár lidí zde napsalo, že do hry chodí jen kvůli téhle jediné určité věci. Moje otázka tedy zní: Proč chodíte do hry? Já například už 2 roky nehraji aktivně. Do hry jsem dříve chodil kvůli novým věcem, nové věci ale přestaly přibývat a začal se víc a víc objevovat NosMall. Za tu dobu jsem si zde ale nadělal pár opravdu dobrých přátel, s kterými se můžu díky časovému vytížení a vzdálenosti vidět tak maximálně párkrát do roka. Tudíž si zapnu NosTale a pokecám si s pár lidmi, dojdu do arénky nebo si prostě jen sednu v Nosville a komunikuji se členy původní rodiny. Mě by celkem zajímalo, proč sem chodíte vy? Nemyslím si, že v té hře je, alespoň pro mě ne, ještě nějaký zajímavý cíl za kterým se hráči snaží hnát. Podle mě to strašně pokazila komunita, která je toxická, která jede strašně na svůj vlastní úspěch a nedívají se za sebe, co tím působí. Svoje názory mi rozhodně šoupněte dolů, rád si počtu ;)
    Edit: Těch posledních pár vět rozhodně nemá odrazovat hráče od hraní, je to spíše jen otázka :P
    Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
    Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)

    The post was edited 1 time, last by oujeacekxml ().

  • Vrátil jsem je z důvodů toho že jsem věděl že přijde akt6, že bude mít hra pokračování že to neskončí tím, čím jsem jí pokořil už v roce 2012, s levelem 99, blíží se i mé druhé, dá se říct třetí pokoření této hry, kdy dovrším i +30, a hra mi zatím nenabízí žádné další možnosti, ..uvidíme co přinese akt6.2 pokud nepřinese nic hráčsky zajímavého, a něco na čem se dá strávit pár let, tak jakmile doexpím +50, vyzkouším si nějaké ty nové masky, eq, rezist, tak prostě zase půjdu o dům dál :) pokud ovšem to otevře bránu do světa který bude pokračovat, akt7 a dál a dál, a třeba se tím aktem6.2 oživí i právě už mrtvý glacernon, tak mě hra neustále bude bavit, a neustále mi bude přinášet potěšení, toť vše. (Nehledím na komunitu, ani na naše české administrátory, i to má velkou váhu v tom proč je hra tak jak je:))

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Hráčsky zajímavého... Ono jde podle mě spíše o to, že ono to ani zajímavé nebude když to bude mít za chvíli každý hráč na serveru. Podívej se třeba na SP 8 nebo EQ z posledního aktu. Nikdo ani omylem nečekal že to bude mít tolik lidí a tak rychle. Tak člověk jako ty ani na komunitu hledět nemusí, že? :D I když nutno podotknout, že komunita občas pobaví svou absurditou a hádkami skrz repra.
    Edit: Ještě k tomu prvnímu bodu. Chtěl jsem poukázat na to, že ta hra už v takovém množství hráčů nenabízí ani originalitu. Můžeš si koupit paruku za 10kk, 25kk, 100kk a stejně se objeví dalších X lidí, kteří budou mít tu samou věc a stejný styl. Dříve ta hra podle mě o něčem byla, teď sem podle mě chodí většina hráčů z donucení alespoň něčeho dosáhnout nebo nadávat ostatním. Pak je zde malé procento hráčů jako jsem já, kteří do hry chodí kvůli chatu a občas na event a to je vše. Však já se třeba ve hře za poslední 2 roky mimo event nebo potřeby chatu ani neukázal :D Mnohem radši si zapnu nejmenovanou kompetetivní střílečku nebo nějakou MOBA hru. Nevím, dřív ta hra byla "Wow, ouch!" a dnes mi to přijde takový neslaný, nemastný ale to hlavně kvůli komunitě, která zde je.
    Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
    Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)

    The post was edited 1 time, last by oujeacekxml ().

  • Ukaž mi dva lidi kteří mají kompletní EQ z nového aktu...mám ho jen já nikdo jiný... všichni mají 1část, nebo 1věc která ani není na ně...a co je ta největší absurdita..nosit všechny části, může zatím jen jeden člověk :D

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Dobře ale to máš taky jen na krátkou chvíli. Do konce roku se to určitě změní :) Bude to jak s novými SP, prvních pár měsíců po tom bude mrtvo a za chvilku tu budeš mít armádu obalenou novým EQ.¨
    Edit: Myslel jsem to hlavně tak, že v některých online hrách ti bude trvat přiblížit se k někomu třeba i v rámci let, v NosTale to je v rámci měsíců či týdnů. Někteří to berou jako pozitivum, já to beru spíše jako kámen úrazu.
    Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
    Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)

    The post was edited 1 time, last by oujeacekxml ().

  • Akt6 je zde již 6měsíců...a itemy má jeden hráč..level taktéž, za nedlouho level bude mít i druhý...zdá se ti půl rok jako kámen úrazu ? Nemůžeš to mít v rámci několika dnů, týdnů, ani měsíců stojí to dost času, to naexpit kor když ti každou smrt uberou 4%, při tom kolik % dávám teď bys vlastně za tu hodinu ani nic nenaexpil, takže tam není ten problém, spíš hodně hráčů je spokojeno se svým eq 92/93 r7 z raidu co jim padl náhodou, nebo si na něj pracně vydělali ( V tuhle chvíli R7 sekundárka 10kk, r7 brnko 70kk, a nejdražší je zbran, která se ovšem do 150kk dá sehnat v pohodě, 240kk vydělá kde kdo jen dropem, za necelé 3měsíce , i kdybys denně dropnul pár pírek a šel okam ... ale dokázal šetřit vkuse na něco :)


    a nebo to vyměnit za EQ aw, který musíš doexpit aw na +28, abys to vubec nasadil, musíš to znova rkovat, protože z raidu je šance fakt malá, a zase plusovat, nebo rkovat něco když máš r7 nene, to se ti nechce..takže radši budou zaprdlý na levelu 92/93 s tim shit eq :D

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Pro každého NT znamená něco jiného, pro mě je to něco na čem sem od svých 13 let vyrůstal, prakticky celou pubertu sem prožil na NT, poznal sem mnoho hráčů a pár úžasných lidiček osobně s kterými mám zážitky na celý život, takže nelituji žádného času stráveného na NT, protože tohle je jen jednou za život..To jaké NT je si z části hráči můžou sami a z části zanedbání hry ze strany GF (Mě osobně GF zklamalo tím, že se přes rok buguje EQ a nejsou schopni takové věci opravit) , rozhodně ale nevidím jediný důvod proč vinit GM za chod hry, protože nedělají nic, co by hru narušovalo.
  • Obviňovat za něco GM je podle mě totální kravina. GM se chovají jak se chová komunita, to můžeš vidět na zahraničních serverech. Myslíš že by se ti chtělo něco dělat pro toxickou komunitu, která ti místo poděkování napíše, že chce bušíky, vozítka jinak se máš jít vycpat?
    Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
    Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)
  • Todle ještě stále funguje? Že se žebrá? Mě přišlo že to ze začátku mlelo pár lidí, pak se z toho stal už zvyk, říkat jen tak že chce každej vozítko, a pak to upadlo a řikaj to fakt jen ti prckové, kterých už tak moc neni, protože než se GM ukážou na hře, tak už sou dávno lvl 80 (a jesi prosej i potom tak nerozuměj šetření).

    Chci říct že je spousta lidí co můžou mít taky poslední EQ kompletní, nasazenej, a mít i ten lvl +30, ale možná že nejsou takoví tryhardi co furt jen expí a expí. Někdo prostě bude mít za první měsíce lvl +30 a pak se bude nudit další měsíce čekáním na akt 6.2, a někdo jen celou tu dobu bude pomalu expit tu +30, aby stále měl cíl. Koukni se na AznErika. Nejdřív expil jak raketa, a kolem +20 zpomalil, doexpil +25 na luk a už neexpí vůbec. Protože do aktu 6.2 je viditelně ještě dlouhá doba tak na co mu je +30. O exp eventu expí co může a dokud nebude ohlášen příchod aktu 6.2 (což beztak bude den předem, jako ti vikingové teď), tak doexpí tu +30 aby mohl pokračovat (pokud to nebude mít do té doby, což díky exp eventům asi bude)
    :growup:

    Já na hru chodim vlastně jen afkovat, nebo expit. Nic jiného v tom neni, a protože expim jednou za 14 dní, nebo o exp eventu, tak spíš afkuju a hraju něco jiného :gamer:
  • Víťo asi tě to překvapí ale dělá to i spousta 90+ co mají X účtů a hrají tu skoro od začátku. Člověk v takové chvíli neví, jestli se přihlásil na NosTale nebo vlezl do internetové ZOO.
    Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
    Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)
  • Myslím že NT hraje pořád neskutečnej počet hráčů .. A takovej počet ovlivní lecos .. Problém je že tyhle problémy viz. bušíci sou jak rakovina .. ze začátku to v davu zní od 10ti lidiček no a pak pomalu začne rejt vetšina .. trochu mě mrzí že i někteří o kterých jsem si myslel že patří mezi ty slušnější dopadli takhle .. :) Ono kdyby se všichni chovali jako andílci tak i GM by změnili třeba trošku přístup .. problém je že takhle čistá komunita neni asi nikde :D lidi .. nenechte se stáhnout dolu :)
    " If you try to fail and succeed, what have you done?" ?(
  • Čistá komunita? Začal jsem celkem aktivně navštěvovat i německý server, můžu ti říct že tam to je něco jiného. Na začátku vždy GM napíše něco ve smyslu "Budete-li žebrat, dostanete mute" a jede se event. Navíc tam z nich hráči mají trochu respekt, když přijde GM do hry tak ho nezasypávají požadavky ale normálně si s ním i pokecají. Tohle je bohužel zvrácenost jen československé komunity, nic jiného v tom není. Nejhorší je, že si ještě pamatuji časy kdy i Magrat zašla do hry a povídali jsme si tma s ní, kdy Balloo prostě dělal akce v arénách, vyvolal tam DC, Xysen a zabíjeli jsme to. Nebo jsme šli proti němu 20 vs 1, To se ale dnes už dělat nedá, protože hned jak to zabijete tak budou GM bombardováni dotazy "Je nějaká odměna?" "A co odměna?" "Dáte nám za to něco plz?". Já se jejich chování ani trošku nedivím, československá komunita si odstřihla pouto mezi nimi a GM, což je špatně ale vrátit to pořádně asi nejde.
    Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
    Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)
  • No .. bohužel vzhledem k tomu že hraju NT 7 let tak vím o čem mluvíš a tak nějak mi to chybí .. ale tak co naděláš .. ono celkově to už neni jen ve hře. Koukni se na děti kolem 11 let to je cca věk v kterym já začínal :) jak neskutečně drzý jsou ... co já s iv tom věku dovolil .. a ono když sem pak takové pustíš do hry dopadá to cca takhle
    " If you try to fail and succeed, what have you done?" ?(
  • Není to celkově jen o odtržení, ale hlavně i o tom, jak spousta lidí odmítala Gm Balloo a bůh ví jak ho obviňovala. Těžko říct, zda to byla pravda, nebo ne, ale podle mě si každý vymyslel co chtěl a tahle teta říkala, že ... Pak jakmile se GM snažili něco vytvořit spousta lidí začala říkat ten pomáhal téhle straně, ten zas udělal tohle špatně atd... Drop eventy jsou sice fajn, ale živou akci nám to nevrátí a to se mi na starém Nostale líbilo. Nejdřív musí i hráči trochu změnit příštup a až pak se dají chyby hledat na ostatních. Dost mě mrzí, že spousta "Stařešinů" odchází a lidi s levlem 96 + pomalu ani neznám. Myslím, že eventy v reálném čase nám hodně pomohly si například prohlédnout ostatní hráče a lépe se s nimi poznat, sledovat jak se chovají.

    The post was edited 1 time, last by smrt94 ().

  • Teď úplně nevím, co kolem Ballooa myslíš. Kolem něj toho bylo víc. Byl skvělý ale měl jedinou vadu, byl naivní že se mu bude dařit dělat eventy, tak jak chce a že lidé budou vděční jen za to, co on jim připravil. To že si hráči stěžovali ten pomáhal tomu a ten tomu, to si naposled pamatuji ještě když byl Balloo ve funkci, byl event na glacu aby sem přišli lidi. Jedna strana pak po výhře dostala raid světla a ta druhá nadávala, že jim GM pomáhali (tehdy tam totiž bylo nějaké DG +15, v té době moc DG +15 nebylo, vlastně nikdo moc neplusoval karty na mága, nakonec se tuším ukázalo že to byl Sporak). Poznat hráče by bylo fajn ale souhlasím s tím, co tu pronesl Rivera. Vezmi si, co dnes lítá venku ve věku 10-12 let. To nám chodí do hry. Když se ta komunita začala rozdělovat a hroutit, šlo to ještě zastavit nějakou tou společnou akcí apod. Teď to zpět vzít nejde, protože i když usmíříš komunitu mezi sebou, vždy se najde nějaký 12 letý (s odpuštěním) fakan, který to celé podělá jen pro zábavu. Tohle mě trochu mrzí, máš tu ještě hrstku hráčů, kteří hrají od začátku NT a na které si vzpomínám i já ale ti bývají většinou afk nebo expí prcky. Zbytek se pak dělí na ty, kteří se tu komunitu snaží zachovat a ty, kteří se jí snaží devastovat. Celkem mě pobavilo, že ve hře jsou pořád lidi, kteří ti dokáží lhát i když máš důkazy o pravém opaku. Poslední incident který se mi stal v tomto duchu byl před pár měsíci s hráčem A******9 (cenzura tam je schválně). Člověk který vám nadává, uráží vás a druhý den přijde "Co se děje?" a dělá jako nic a je kvůli tomu ochoten povyházet a zničit celou rod v top 15 umístění, by podle mě zasloužil pár facek, protože tohle je přesně ten typ člověka, který tu komunitu odděluje.
    Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
    Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)
  • Ne že vlastně není o ničem jiném. Ona totiž o něčem jiném je. Četl někdo někdy ten příběh, nebo ho mám celej přečtenej jen já? V základu ke hře chat vlastně nepotřebuješ. Podél Questů můžeš dojít až do fáze kdy tomu budeš plně rozumět, věci si z nb můžeš tak koupit bez chatu, no a když budeš mít vraženo hodně peněz do NT tak i expit 55+ můžeš sám (na lodi, akt). Pak se ani nemusíš ptát jesi maj pro tebe místo v raidu, protože ti s +15 r7+10 tam sou zváni aniž by chtěli :D . Fakt, dá se bez toho vyžít, jen je otázka kdo by to dělal.

    A ohledně vašeho oblíbeného útočného postoje na děti. Přestaňte pořád každýho srovnávat do řady podle toho, že jsou ve vývojovém stádiu kde za sebe pořádně sami nemohou zodpovídat. Řekl bych že spousta těch vašich hráčů označených pojmem "dítě" má klidně i víc jak 12 let.

    The post was edited 1 time, last by Vítězslav ().

  • Víťo já ale teď myslím seriozně děti, které jsou nevychované a ještě ti samy přiznají že jim je kolem 10-12 let. To že se někdo chová jako puberťák ale je mu 26 je už jeho věc.
    Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
    Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)
  • Ono NosTale je v podstatě až od dvanácti..
    Ale vlastně to celé, proč je to od dvanácti je jen o tom, že tam hráč v reálném čase vidí další hráči, kteří ho můžou negativně ovlivnit vulgární mluvou.. No a k tomu násilí teda nejsem si jistej zda se k tomu počítá že přijdeš do hry, daj ti dřevěnou pálku a s tou jdeš mlátit slepice, ale to je celé pouze doporučení s varováním pro ty zodpovědnější za ně, jenže koho to dneska zajímá že. Jinak hra víceméně nemá žádný požadovaný věk. Ani nemáš zadat rok narození pří registraci, takže tak.
    Závěrem. Je to prostě tak. Na hru se může registrovat člověk každého věku a to jak se prezentuje je čistě na něm. Jestliže budou z větší části komunitu tvořit děti, nic s tím nenaděláš v momentální fázi hry. :grumble:

    The post was edited 2 times, last by Vítězslav ().