Mam problém..

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Mam problém..

    Ahoj
    Chtěl bych se jen zeptat, jestli je možné, že by se ve hře objevili hackeři.. :altf:
    Zmizeli mi 3kk, několik stovek elíků a spousty dalších dobře prodejných věcí.
    Jméno a heslo vim jen já a brácha a pak ho 2 kámoši okoukali, ale nikdo z nich to nebyl, to jsem si zkontroloval.
    Moc děkuji za odpověď popřípadě za vrácené věci..
    Z pozdravem Craleston
    1. Jsem mág tělem i duší... ^^
    2. Pomáhám, radím, zkušeností mám dost... :rolleyes:
    3. Poznáte mě podle SP +11 8)

    4. Sejdeme se v obchodce :sleeping:
  • pak ho 2 kámoši okoukali, ale nikdo z nich to nebyl, to jsem si zkontroloval.

    to jako ze jsi se jich zteptal jestli to nebyli oni? myslis ze se ti priznaji? proc sis nezmenil heslo kdyz vis ze ti ho odkoukali?
    takze vzhledem k tomu co jsi napsal uz nema ani cenu dale tuto diskusi rozvijet ... heslo si mas chranit a ne si ho nechavat odkoukat tzn. sam si pochybil sam neses vinu :)

    jinak abych upresnil termin ... hacker neposkozuje pouze ziskava informace ... ten co krade je cracker ... je smutne ze media svym oznacovanim jakehokoliv zlodeje za hackera kazi pravym hackerum povest :)
    vice zde:

    Source Code

    1. http://cs.wikipedia.org/wiki/Hacker
    2. http://cs.wikipedia.org/wiki/Cracker
    3. http://www.linuxexpres.cz/blog/hacker-vs-cracker

    The post was edited 2 times, last by mysteriouss ().

  • No ten screen ti opravdu nepomůže. Vlastně už nemáš žádnou šanci věci dostat zpět. Jediné co ti tato nemilá situace přinesla je ponaučení, že si máš dávat větší pozor na své heslo a máš-li pocit, že ho někdo odkoukal tak ho ihned změnit a nejlépe se řídit základními pravidly pro hesla tj. nedávat si heslo, které má něco společného s tebou nebo tvým okolím (taková hesla se dají velice rychle uhodnout). Nedávat moc jednoduchá hesla typu auto, hůlka, meč apod. Nejlepší je složit heslo z čísel, písmen a speciálních znaků, například: *AbC123XYz!%. Samozřejmě v rámci tvých schopností si heslo zapamatovat. Je jasné, že pokud si nepamatuji hesla jednoduchá, tak si nedám heslo typu 7%dZ8*8AaBx!!*%.
    Takový způsob sice není 100%ní ochranou jak zamezit odcizení účtu, ale každopádně je to způsob jak šanci odcizení značně zmenšit.

    PS: i kdyby ti přišel mail, např. ve stylu "Ahoj, jsem GM pošli mi heslo musím něco zkontrolovat." neodpovídat a nejlépe adresu ze které ti mail přišel nahlásit na ticket a už vůbec nevěřit programům a stránkám které z tebe tahají heslo ve jménu hacku.

    The post was edited 1 time, last by mysteriouss ().

  • No to ti bylo v celku na nic ,pokud ho okoukali, hlavně prosimtě si teď hned to heslo změň, jestli jsi to ještě neudělal. Pak už myslím ,že dobře víš co by se stalo... :wacko: A ještě být tebou bych neříkal z čeho mám složený heslo tady na foru, to už pak ten dotyčný, má zas o něco jednoduší, aby ti ten účet mohl vykrást.
    Shalim 85 lv mage +dragon slayer ^^
    ! Mage forever !
  • Presne jak rika Shalim. pokud si das heslo znovu z 4 malých písmen 2 velkých a 4 čísel tak uz neni moc slozite heslo znovu ziskat,k dyz bych vedel jen ze ma 10 znaku tak tech kombinaci je dost ale dost rychle pocet kombinaci kelasa, kdyz vim, ze to urcite nebudou hesla s 1 nebo 3 a vice velkych pismen atd :rofl:
  • Jop já osobně mám 2 kamarády oba to byli mágové a jeden měl lagy a starej comp druhýmu to nešlo tak sjem jim udělal 1. a 2. SP vystavily účet riziku jen aby něco získaly. Nedoporučuju :D jinak nikdo kdo by se tě ptal na ID a Heslo atd prostě nic neříkej. At se vydavá za Gm za cokoliv prostě i to píšou ve hře nikomu Nedávejte Své ID a Heslo. To že to vědělo tolik lidí je smutné jelikož by to neměl vědět ani tvůj bratr a přinejhorším jenom on. A co se týče toho kdybych to měl popsat asi bych opravdu nepřežil kdyby mi někdo ukradl účet a i kdyby k tobě třeba přišla Magrat za postavu nebo jakkékoli GM nikdo po tobě nebude chtít ID ani heslo a podobné Nicky sou jen podvod, Hackerským stránkám nevěř a to je prostě základ. Bez těhle věcí nemůže nikdo hrát žádnou Online MMO/MMORPG je to jen moje rada. ^^
    Arch Devil Officer
    and


    Sig by Why~

    The post was edited 1 time, last by Sasuke556 ().