Výhrady a otázky ohledně nových pravidel

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Výhrady a otázky ohledně nových pravidel

    Od dnešního dne platí nová herní pravidla (záloha). Jsou z jistého hlediska arogantní a tvrdě jednostranná, což mi vadí. Chápu, že jsou globální a toto je tedy jen překlad, který platí na všech zahraničních serverech, ale i tak mám několik otázek a budu rád za jasné odpovědi.

    Pro přehlednost jsem napsal otázky do bodů.
    1. Hned v paragrafu 1 se píše: Hráči, kteří budou používat stejná nebo podobná jména jako mají členové NosTale budou zablokovány bez předchozího varování - nepřijde Vám to příliš tvrdé? Klidně se může stát, že nějaký nováček si registruje postavičku, která je nechtěně podobná jménu některého z adminů. Myslím, že takový problém by šel řešit i mírnějším potrestáním nebo trochu přátelštějším chováním. K vymýcení falešných GM a informování hráčů se přece sepisovala stránka Zabezpečení .
    2. Paragraf 2C mluví o působení škod ostatním hráčům. Vztahuje se na to také úmyslné posílání pozvánek do skupin hráčům, kteří hrají minihry? Už několikrát se stalo, že mě nějaký prcek posílal pozvánku do skupiny během hraní miniher. Což znamená zničené kolo. Protože než člověk stihne skupinu odkliknout, je hra u konce. Když někdo má téměř 5Lv docela to naštve.
    3. V sloupku o Multiúčtech (par. 9) se píše: Pokud jeden z účtů obdrží trvalou blokaci, jsou všechny ostatní účty také zablokovány - proč? Pokud tedy na jednom ze svých účtů provedu něco, co vyústí v permanentní BAN, dostanu BAN na všechny své účty. Tedy i na ty, které jsou čisté a nic špatného se na nich nestalo. Co je to za hloupost?
    4. A to nejlepší nakonec: Tým Nostale.cz má právo vyloučit ze hry i bez udání důvodů... - to tedy zabijí všechny ostatní pravidla a dělá z vás ty nejvýše postavené osoby. Tedy ty, které můj účet mohou vymazat a zablokovat kdykoli se jim zachce a to bez jediného slova. Kdo mě zaručí, že se to nestane, hm?
    Dále bych se chtěl zeptat na staré pravidla (Historie starých pravidel), jako třeba, že je zakázáno sbírat věci zvířetem na Okamžité bitvě, umýslné výhry na bitvě duhového krystalu, vytváření několika účtů jen kvůli hraní miniher. To vše je tím pádem nyní povolené?
    /quit
  • Ahoj,
    napřed chci jen říct, že veškerá debata okolo pravidel je tady jen tak mezi námi, protože, jak jsi sám napsal, pravidla jsou globální a neměnná. Čili jedničku a čtverku mohu tak maximálně okomentovat.

    1. Ne, v poslední době se tu vyskytuje tolik podvodníků a falešných členů týmu, že slevnit z tohoto pravidla by bylo jen na úkor dalších a dalších odcizených účtů. V tomto pravidle má přísnost své opodstatnění.
    2. Nemyslím si, že bloknout si pozvánky do skupin než začneš hrát minihry, je takový problém, abys to pak řešil jako nějaké porušování pravidel a působení škody (kór když se Ti to nestalo poprvé a víš o tom!). Nevím, jak je to s pozváním do raidu, tam snad jedině házet na černou listinu, ale předem nikdy nevíš :dash:
    3. Permabany řeší přestupky takového charakteru, kdy jde opravdu o permanentní odstřižení hráče od hry (se všemi jeho účty). Jinak - pokud už jsi spáchal něco, za co máš permaban, nejsi pro další účast ve hře žádoucí na žádném ze svých účtů.
    4. Inu, pravidla nikdy nemohou pokrýt veškerou škálu herních přestupků :D Pokud máš problém s tímto pravidlem, pak vřele doporučuji si přečíst VOP, protože jsi je zjevně ještě neviděl :stick:
    Don't panic!

    -> noswiki.cz <-

    Můj email je magrat@nostale.cz - nepoužívejte pro odeslání zprávy na email fórum, jelikož Vám na takovou zprávu (bez uvedení kontaktu) nemohu odpovědět.
  • ad1) trochu surové bych řekl. budu nový hráč, který nemá ani tucha, že jeho nick je podobný nicku od GM akorát to GM v nicku mít nebude a vy mu dáte jen tak BANN aniž by věděl o co jde... není lepší toho hráče upozornit ať si založí jinou postavu a až po neuposlechnutí udělit BANN? nebo spíš než bann tak prvně smazat postavu a pokud se bude situace opakovat tak pak teprve dat bann?

    ad2) poškozování jiných hráčů --> patří do tohoto bodu i to, že mám svůj nick a někdo si úmyslně založí se stejným nickem akorát místo prvního malého písmena si dá velké a bude vyvádět neplechu a tím pádem bude dělat špatnou pověst mě? jak se potom bude řešit takové kopírování nicků? máte jak zjistit která z těchto postav byla založená dříve a kdo je tedy kopie? nemůže se stát, že díky lehce přehlédnutelné záměně např "M" za "m "zabannujete nedejbože smažete postavu nevinnému?

    ad3) dostanou bann všecky moje účty ... jak zjistíte které účty jsou moje? podle IP? co když ten druhý účet bude přítelkyně? to dostane bann kvůli mě?

    ad4) to jste ani psát nemuseli to je v každé EULA nebo VOP smlouvě, že majitel popřípadě správce programu či hry může vše a my nic :D

    PS: nejde mi o to váš nějak lynčovat... jste taky jen lidi... ale chtěl bych poukázat na možné díry v pravidlech a zajímalo by mě zda to je nějak ošetřené ať se např. mnou popsané případy nemohou stát
  • S těmi jmny souhlasím z vlastní zkušenosti,já hraji pod jménem W!TCH3R a pořád kolem mě chodí nějaký válečník Witcher..a celkem dost mě to štve jak kopíruje,a není sám..upomínal bych na to:) toto je vydávání se za někoho jiného,snadno se splete jméno,ještě když si myslí,že sem hack a používám 2 účty najednou viďte.
  • Napřed bych chtěl poděkovat Magratovi za rychlou reakci. Ohledně jedničky jsem mrknul na NostaleGlobal a hodně členů si také stěžuje, že je všude hromady podvodníků. Takže to bude mít opravdu své opodstatnění (je mi líto těch nechtěně zabanovaných..).

    Pozvánka do raidu blokovat nejde, to by mohl být problém. Černá listina to možný částečně vyřeší, ale i tak doufám, že by takové jednání bylo alespoň potrestáno upozorněním. Jináč něco jako VOP jsem četl, ale bylo to zde na fóru a zdálo se mě to o dost kratší:D.

    mysteriouss zkusím v krátkosti odpovědět, co si myslím. Ohledně jedničky by bylo možné řešení třeba zablokování účtu na jeden den a v tom poznámka, že do 7my dnů bude postavička smazána, protože...blabla, aby hráč měl čas přesunou si alespoň nějaké věci. Takhle má prostě smůlu.

    Založení postavičky by možná šlo vyčíst z logů serveru, ale k tomu GM asi nepustí. Překlepnou se dle mého GM nemůže, nick si zřejmě jen označí ve svém GM Tools, který dostanou na jejich práci. Ohledně trojky si myslím, že tvé účty poznají podle mailu. Dle IP by to mělo příliš vad. Jsou připojení, které generují jiné IP každé zapnutí pc (připojení) takže by to bylo hrozně nepřesné. U té čtyřky mě jde o to, že mám známé z Nostale Global nebo kamarády z Německa a tam jim klidně dali BAN i když nevěděli vlastně za co a nikdo to už nevyřešil. Prostě jim účet nikdo nevrátil. Tady je komunita malá, ale v žádném případě nechci, aby se něco takového děli i tady.

    W!tch3r více účtů si admini prověří, jen jim to možná přidělá starosti. Jinak u velkých levelů je tohle bohužel běžné. Je to stejný jako s ™ u mé přezdívky nebo Pary, toho kopírují kde se dá...:chinese:.
    /quit