Hej teame,jste tu někde?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Hej teame,jste tu někde?

    Heh..nemohu to dál přehlížet..ale co se to sakra s váma stalo?Já chápu že máte svůj osobní život,svoje povinnosti,svoje koníčky..ale tak když už jste v tý funkci toho GM..tak byjste mohli něco dělat...tím nemyslím jednou týdně opravit databázi,ale co takhle glác?co mobspawny?je toho spoustu čím tu hru oživit...Když byl ještě Balloo v týmu,bylo zvykem jednou měsíčně pořádat nějaký mini event,glác event,mobspawn..bylo se aspon na co těšit..krásné zpestření hry..ted?Vánoce a možná velikonoce a jednou ročně pvp event...nebylo by špatný jít do sebe a trošku se tý "role" v tom týmu chopit... :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
    Boj se životem vždy prohraješ. :whistling:
    • Už se tu psalo několikrát, že Balloa jen tak někdo nenahradí, jelikož málokdo si najde na hru tolik času, co on. Co se týče eventů, tak za chvíli bude letní event. Navíc na fóru se objeví další grafická soutěž - ranky 2015. Nepřijde mi, že by toho bylo zrovna málo, však nedávno byl exp event. Ale pokud máš nějaký návrh, tak ho sepiš a dej na fórum :)
  • domca985123 wrote:

    Heh..nemohu to dál přehlížet..ale co se to sakra s váma stalo?Já chápu že máte svůj osobní život,svoje povinnosti,svoje koníčky..ale tak když už jste v tý funkci toho GM..tak byjste mohli něco dělat...tím nemyslím jednou týdně opravit databázi,ale co takhle glác?co mobspawny?je toho spoustu čím tu hru oživit...Když byl ještě Balloo v týmu,bylo zvykem jednou měsíčně pořádat nějaký mini event,glác event,mobspawn..bylo se aspon na co těšit..krásné zpestření hry..ted?Vánoce a možná velikonoce a jednou ročně pvp event...nebylo by špatný jít do sebe a trošku se tý "role" v tom týmu chopit... :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:



    Oni sou tady od toho aby seděli na supportu a dohlíželi na pořádek, hru si hráči musí vytvořit sami....

    Koneckonců myslím, že pokud sepíšeš reálnejnávrh tak projde a oni ho udělaj
  • P-S-Y Návrh, který by vyžadoval úpravu hry ( nové předměty raid atd ...) neprojde a to jsem je překládal do Aj hodně lidí to kladně komentovalo, posílal jsem to i na email, co jsem dostal tady od mGM, ale GF to prostě dál k vývojářům nepředá, nebo prostě nemají čas skrz ty nové raidy... Exp event je sice fajn, ale je tak max 1 výjmečně dvakrát do roka a spíš než zábava to jsou starosti ... Grafická soutěž je sice fajn, ale stejně nejde zcela zabránit hlasování pro kamarády a ne každý má nadání a možnost se zapojit ...
  • smrt94 wrote:

    P-S-Y Návrh, který by vyžadoval úpravu hry ( nové předměty raid atd ...) neprojde a to jsem je překládal do Aj hodně lidí to kladně komentovalo, posílal jsem to i na email, co jsem dostal tady od mGM, ale GF to prostě dál k vývojářům nepředá, nebo prostě nemají čas skrz ty nové raidy... Exp event je sice fajn, ale je tak max 1 výjmečně dvakrát do roka a spíš než zábava to jsou starosti ... Grafická soutěž je sice fajn, ale stejně nejde zcela zabránit hlasování pro kamarády a ne každý má nadání a možnost se zapojit ...
    Není to náhodou jasné, že eventy, které zahrnujou úpravu hry nikdy neprojdou? (Když nepočítám návrhy, které i samy naprogramovali do hry a zkoušeli ho třebas na svém zkušebním serveru (který není buglej) ale zas kdo by si dal čas vše naprogramovat, zkoušet atd jen kvuly eventu)

    Sig by Siska
  • Přihodím zde fakta:
    • Ve hře není možné udělat kvalitní Event, jelikož GF nenechá upravovat systém pro nějaký Event - nikde ani v DE. Člen Týmu má pouze omezené možnosti. Nemůže do hry pustit příšery v časovém úseku, může je jedině na některé mapě spawnout a to jednoho po druhém a posléze Vás na mapu pustit. Nemůže u NPC nastavit, aby při odevzdaní 10 semen hráč obdržel 20 elíků. Nemůže změnit drop z mobů atd..

    • Když už se nějaký super Event vymyslí, tak je pro tým časově a technicky náročný, takže často nemá ani cenu se do toho pouštět. Hodně Eventů co jsem třeba já vymýšlel, potřebovalo hodně času na obsluhu. Příkladem sběr papíru, kdy hráči prodávali papír u NPC. Někdo k Eventu musel udělat grafické zpracování, či program, který by usnadnil praci při hledání kdo a kolik prodal papíru. Někdo to musel evidovat a vyhodnocovat. Event často zabere desítky hodin příprav a hráč, který si Event užívá ani netuší kolik jeho pár minut zábavy mohlo stát někoho úsilí a svého volného času.

    • Nikdy jsem za Eventem nestál jen já! Vždy se někdo z Týmu podílel ať už graficky, administrativně, pomocí ve hře anebo tím co už nikdo vůbec asi v této komunitě nevnímá... běžným chodem hry, kdy členové Týmu nemohli dát svůj čas do Eventů, jelikož řešili nekonečno ticketů právě od Vás. Tickety, kde se řeší jen hráčské ego.. 80% ticketů je v této komunitě o ničem, kdy si jen někdo na něco stěžuje. Právě i tím přicházíte o čas, který mohl být věnován někde jinde. Ještě jednou bych rád poděkoval všem členům Týmu, že mi pomáhali ať už přímo s eventy, nebo právě s prací spojenou s chodem hry, kterou vykonávali za mě. Děkuji a omlouvám se, že vše vypadá pouze jako má práce.

    • Ohlas komunity na jakoukoliv snahu Týmu je spíše vždy negativní. Na všem hledáte chybu a vše musí obdržet nějaký nejapný komentář. Není příjemné sedět tři hodiny u přípravy MobSpawnu a pak když začne dostat vynadáno, že tam je moc příšer a Vám se to seká. Když jich tam bude málo, bude to otázka tří minut a zas budou nadávky proč tak málo. Další krok, kterým odrazujete členy Týmu dělat něco pro Vás. Navíc Eventy nemají v popisu práce. Mimochodem za tu práci se nic reálně nebere a přesto jsem tu třeba já trávil přes 150 hodin měsíčně.

    • Lenost hráčů ve hře je už též pomalu 100%. Nikdo hráčům nebrání založit jeden z desítek raidů, zůčasnit se duhovky, ledoborce (lol - slušný překlad), okamžitky a dalších různých možností zábavy. Glac je PvP mapa a vlastně celá tahle hra je zaměřená na PvP. Nemusíte čekat na GM až Vám napíše hurá na Glac. Stačí se jen domluvit na určité dny a respektovat se. Ale ono vlastně... nepůjdete na glac nechat se zabíjet hráčem co do hry poslal peníze, aby byl lepší. To raději budete sedět v NosVille, nudit se a přemýšlet, jak někoho pomluvit. Glac je Multi PvP mapa, kde záleží na počtu hráčů, když na každou stranu dojde 100 hráčů, tak už nesejde zda někdo má SP +15. Bude záležet na buffu a taktice, kterou zde pomalu nikdo nepoužívá. Hodně z Vás určitě pamatuje hrátky Parazita a Lukyho. Schování do minizemě, vlajky a okamžité portování. Tehdy se to hrálo s určitou mírou strategie. Dnes každý kouká jen na své skóre a aby náhodou nedal někomu body do raidu. Je to hra kdy se máte bavit, kašlete na hrdost a užívejte si to.
    Bylo by toho ještě hodné co dodat, ale už nějak za tu dobu nevěřím, že zde něco psát je k něčemu dobré.

    The post was edited 1 time, last by Balloo ().

  • Vetsina hracu si neuvedomuje, jaka je napln prace GM. Jejich povinnosti je hlidat dodrzovani pravidel hry. Zadne ozivovani hry..
    Mezi temi, kteri si stezuji neni nikdo, kdo by splnoval kriteria aby mohl delat tu praci.
    Vesmes jsou to deti, ktere prosedi u PC vetsinu casu a mysli si, ze GM jsou na hre furt a divi se proc nedelaji eventy a nerozesilaji balicky plne veci za nic.

    Nedavno jsem posilal ticket a musim rict, ze i presto ze jsou prazdniny tak byla odpoved rychla a aktivita GM je rozhodne velka.
    Co se fora tyce tak sem chodi taky hodne ale vzhledem k nestrannosti se muze zdat ze ne.
    Pred kritikou se zamyslete nad tim, co kritizujete a jak by jste to delali vy. Pokud splňujete kritéria nic vam nebrani uchazet se o tu praci. Pak uvidime jak budete dobri v tom co kritizujete.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • Jen dodám, že eventů se připravuje stále dost. Měli jste za poslední dobu minimálně 2 mobspavny,sběrovou soutěž. Teď navíc bude zase grafická soutěž aby se zapojili i hráči co mají třeba talent pro navrhování a malování . Pak jsou připraveny další v pořadí. Bohužel bude teď letní event a je nesmysl mít 2 eventy najednou. Nikdy se nedá trefit s eventem všem hráčům do chuti. Navíc spousta eventů třeba vyžadují schválení výše postavených( např. coma) a né všechny eventy přes schválení mohou projít. Také nikdo nebrání vaší nápaditosti, nějaký event vymyslet a poslat nám ho. :)

    Každý člověk má právo rozhodnout o svém vlastním osudu.

  • Ahoj,
    tohle bych prosil zvětšit a dát na začátek všech kritik:

    "Pred kritikou se zamyslete nad tim, co kritizujete a jak by jste to delali vy." autor: iMaginus

    Skutečně všechny eventy, které se kdy vytvoří, jsou určitě zajímavé a vždy měl z toho hráč nějaké dojmy, ať už že vyhrál nejlepší cenu nebo nic. Pokud jste někdy přemýšleli jen jako hráči nad těmi eventy, víte že podstatných ničitelem těchto eventů je sám hráč? Už jen když byl nějaký event se studnami tuším. (nebyl jsem tu tehdy, ale vím že z toho byly řeči)

    K těm nápadům od hráčů..jo ať to vymyslí, ale je celkem od vás nefér, že odpověď na ně dostanou až ve 30. příspěvku, případně vůbec a to neříkejte, že na nějaký návrh nemůžete napsat něco, třeba jen: je to kravina/uvidíme jestli projde/málo času/náročné cokoliv, aspoň by hráč věděl, že to bylo k něčemu. Neříkám, že máte projíždět každý den forum jako tickety, ale zajímalo by mě kolikrát kdo na nějaký ten návrh odpověděl...Bohužel tohle jsem říct musel, když říkáte ať něco hráči vymyslí.

    Jinak asi jak to říkali všichni, nikde není napsaný, že GM musí obšťastnit 50 lidi, kteří nevydrží na event od GF. Prostě až něco bude, tak to bude. Post EM byl zrušen, takže nikdo skutečně nikdo to ani nemusí dělat. Já jsem byl rád i třeba za to, že gm spawnulo pár oveček a lidi blbnuli s kartou pajamy, ale v tuto dobu to je výsledek takový: hráč veme +15 kartu a to co GM spawnovalo 5 min zabije na skill, ostatní obviní GM, protože ho má hlídat že? No a nakonec to zakončí někdo otázkou: Budou nějaké dárky? Sice už se někteří naučili, že za takový otázky ho už chce celá komunita zabít, ale pořád tu jsou ty negativní návyky hráčů.

    Stejně je nejvtipnější, že ty dlouhý příspěvky čte asi každý 50-tý uživatel fora (a to ještě přeháním), takže asi víte o čem to vše je...(kdo neví, přečtěte si ty všechny příspěvky ;) )
  • Letos proběhlo 5 akcí ze strany týmu, resp. momentálně běží pátá (nepočítám do toho eventy od GF). Ty tady zmiňuješ jeden event. Trošku nefér ne?

    Role v týmu - tým v popisu činnosti žádné eventy nemá. Nechápu, proč to tady taháš.
    Don't panic!

    -> noswiki.cz <-

    Můj email je magrat@nostale.cz - nepoužívejte pro odeslání zprávy na email fórum, jelikož Vám na takovou zprávu (bez uvedení kontaktu) nemohu odpovědět.
  • Problém je že admini by NIJAK neměli zasahovat do chodu hry, krom případů kdy se porušují pravidla a je třeba zjednat pořádek

    Vzor: "andělé jsou **** protože blablabal....."
    " a? vy démoni ste stejně jenom banda ****..."

    Pak by měli zasáhnout, ale v případě že by "diskuse" proběhla nějak takto:

    Vzor: "mohli by jste utočit místo do nás do caligora? za anděle díky"
    "ne stejmout vás je větší sranda, za démony není zač"

    Pak by zasáhnout neměli....

    Pravidla jsem naposledy četl sice pár měsíců(nebo let?) zpátky, ale co si pamatuju tak tam kauzule o tom že admini nesmí ovlivnovat chod hry byla (je možný že se pletu s jinou hrou, ale tohle bývá docela častý)

    Pokud to moc roztahuju řádkováním tak mi to upravte, je to jenom snaha mít to přehledný :)
    PS: příklad caligora jsem použil protože je to hodně populární :)
  • Je to presne, jak pise PSY. Shout sice hodit muzeme, ale co do nej mame psat? Jestli mas nejaky napad, tak to tady napis. Ale pojdme se bavit nejak konkretne, protoze zacalo to eventy a ted najednou Glacernon. Tak kdyz si chces jen bezpredmetne stezovat a plivat na tym, tak to delej jinde nez na tomto foru. Pokud chces vest vecnou debatu, tak prosim, mas tady prostor.
    Don't panic!

    -> noswiki.cz <-

    Můj email je magrat@nostale.cz - nepoužívejte pro odeslání zprávy na email fórum, jelikož Vám na takovou zprávu (bez uvedení kontaktu) nemohu odpovědět.
  • Co se tyce eventu a me osoby:
    1) nic takoveho v popisu prace nemam
    2) jak zde psal Balloo - pro hrace hodiny pro nas tyden - opravdu nemam zajem byt 8 hodin v praci, pak 8 ve hre a 8 spat, ale to vetsina z vas pochopi az casem
    3) i tak sem se obcas nejak zapojil ale rozhodnuti ze uz pro hrace neudelam vubec nic na vic prislo v dobe (nekteri uz asi zapomeli) kdy vsichni neustale breceli ze se Caligor nedava. Tak sem se tedy rozhodl udelat neco pro hrace ze snad je to dnuti jej chodit. Misto toho na me byla poslana stiznost az na nejvyssi mista.
    Takze i tohle muze byt jeden z duvodu proc je aktivita teamu nizsi. Nikdo nestoji o to aby si na nej nekdo nekde stezoval i kdyz jeho umysl byl dobry a bohuzel mu uplne nevysel.
  • Aaronstone123 wrote:

    maguo ale taky si sem zapomněl dodat že si andělům pomohl více krát než démonům a to i před tím raidem než si pomohl vyhrát démonům(ano sám si to psal že si pomohl andělům i před tímto raidem)

    prosím nevymýšlej si polopravdy. Jednou jsem pomohl andělům a jednou démonům. A to je další důvod proč nikdy nebudu nic dělat pro hráče nad rámec než musím.
    Vymýšlí si a lžou.