Bojová taktika na glace

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Bojová taktika na glace

    Ahoj,

    rozhodl jsem se založit toto téma, protože mi na glace absolutně chybí něco, co by se dalo nazývat bojová taktika.

    Gaius Julius Caesar wrote:

    „Nejlepší smrt je neočekávaná.“


    Pokud vám stále ještě nedošlo, o čem tu chci mluvit, tak tento odstavec bude čistě pro lidi, kteří jsou zatím mimo.

    1. Co je myšleno bojovou taktikou na glace..
    Představte si situaci, kdy na glace máte pár andělů (ano, jsem anděl), kteří stojí na pokraji toho, kde začínají padat kry (v tundře). Démoni za nima nejdou, protože si myslí, že nevyhrajou. Žádného z nich nenapadne dát vlajku na baze, nebo do neznámky. Co udělají? Čekají až přijedou 93+ a pak tam prostě vlítnou. Jak barbarské a.. bez taktiky.

    K čemu to dělat složitě, když to jde jednoduše?
    Kdyby to jednoduše šlo, tak vám hráči 80-89 neodpoví na otázku: Proč nechodíš na glac? Protože je plný lidí 93+ a nemám tam šanci. Nesmysl.. hráči jsou tak vypatlaní, že je nenapadne dát dohromady dvě skupiny lidí, dát si buffy, hodit si vlajku a jít tam. Oni jen vidí dva démony s velkýma křídlama, jak na ně čekaj. V tom je ta chyba.. Nepotřebujete mít vybavení r7 a level 93 abyste porazili druhou stranu. A pokud potřebujete, tak jste špatní.

    2. Jak si teda představuji já, že by měl vypadat boj na glace?
    Kdybych měl přesnou představu nezakládám toto téma. Proto jsem ho založil, abyste tu mohli napsat, co si představujete pod tím, když se řekne bojová taktika na glace. Ano chápu, je těžké mluvit o něčem co není, ale názor má každý a představivost taky. Samozřejmě, můžete říct: když ti chybí na glace taktika, tak si dej dohromady tým lidí, buffery a jdi si na glac. Ale k čemu mi to bude když tam nebude žádný démon? Což mimochodem furt slyším od démonů.. Nejsou tam andělé.

    3. Co můžete teda udělat, abyste dosáhli toho, aby byl glac zábavný a nebyl o tom, z které strany tam přijde víc lidí s r7 EQ.
    Tak pro začátek můžete zkusit přesvědčit lidi pod 90lv, že na ten glac musí taky chodit.. Všem je úplně jedno, že nemají EQ, aby mohli porazit lidi 93+, ale když tam přijdou, tak dají buffy a tím se dosáhne kýženého výsledku.. I kdyby tam byl red, který by tam solo nic nezabil, tak dá všem zvýšenej rez na oheň a i to pomůže.

    Za druhé, co můžete udělat.. když vidíte, že protistrana (to bude nejlepší, aby se nikdo necítil diskriminovaný) vám blokuje tundru, tak si hoďte vlajku někam k bazům, nebo někam, odkud budete moct jít z jiného směru, než je ten od vaší tundry.. Když na vás nalítne hromada lidí ze dvou stran, tak věřte, že proti tomu se špatně hraje.

    Nic dalšího psát nebudu, protože by to stejně nikdo nečetl, ale věřte, že mě opravdu nebaví glac, když na něm není něco, co neočekávám.

    iMagines
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.

    The post was edited 1 time, last by iMaginus ().

  • Lépe řečeno se snažíš hráče přimět, aby neutráceli peníze za equip, ani za karty, ale na vlajky protože 20 prcků s různýma kartama ze dvou stran dokáží vymydlit 3 90+, tak nevím no, pro mě osobně tvá taktika, určitě přináší pozitiva, ale člověk kterej do teď glac nechodil z důvodu toho že to tam nedává, tak nezačne tam chodit jen z důvodu toho že bude vlajka v neznámce, radši bude sedět v nosvilu...

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Tak to si to pochopil opravdu špatně, protože mě jde o to, aby se hráči přestali bát té "bariéry", co na ně čeká když jedou po stranách tundry, tam nahoře.. Také chci, aby si lidi uvědomili, že i když tam přijdou s zdánlivě nepotřebnou kartou, tak i tím pomůžou. No a v neposlední řadě jsem měl chuť napsat něco dlouhýho. Asi napíšu knihu.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • iMagine, ale já tebe osobně nikdy neviděl nalítnout samotnýho do přesily, taky si čekal na ostatní až přijdou a zachrání ti krk, tak co tu vyprávíš a nabádáš lidi v to aby se nebáli, když sám se bojíš

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Taky vám přijde, že vůbec nečte, co píšu? Já jsem právě psal, aby na to lidi šli jinak, než že tam nalítnou :D
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • JJ jinak, obejít je a nalítnout ze dvou stran, tak já ti to předvedu v praxi teď jsem lv 50 jsem na glace, v redovi, je tam 10 lidi 90+ s r7 eq +10 nabuffovaný, tarotky zesíky lektvary všichni, já je mám tedy za úkol objet, poté mám z obou stran na ně nalítnout a zabít je, protože tak to přece na glacu funguje :D

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Tvoje názory mi přijdou, jak od člověka, který vůbec nečetl, co jsem napsal. Akorát tu předvádíš, že ty si ten 90+ s r7 eq +10 nabuffovaný, tarotky zesíky lektvary.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • lektvary,tarotky,zesíky na glac nenosím, těší mě jsem Xiao, jsem ten co na glacu se nebojí skočit do 20ti lidí a nebojím se ztratit pověst, protože vím že dvojnásobek minimálně získám jedním spellem, jsem ten kterej nikdy nerespektoval žádný dohody, jsem ten kterej ti ukáže že i když na něj pošleš 30prcků že to stejně k ničemu nevede protože v dnešní době pokud nemáš r7 eq tak si prostě neškrtneš, a kor když seš prcek, jo řekneš si ustunujou mě, já jsem war, 40k hp aniž bych nějak hltal body do hp/mp, a vážně mě nedokáže nikdo 90- i ve větším počtu ustunovat na tak dlouho abych je nevyzabíjel, ale ty tu prezentuješ že to je možné, ano možné to je pokud 20 prcků nabufuje jednoho silného 90+ s r7 eq a ten potom ukáže( samozřejmě s tarotkou zesíkem a lektvary ) - například zmiňovaný Klára:3 na FB NosTalíků, že to opravdu jde, když tě 20prcků zastunuje a poté na tebe nalítne jeden nabuffovaný 90+ ale ty prckové opravdu nezmůžou nic krom toho buffovat silnější, a když tam není silnější, není ani důvod tam být...

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Přesně od takových lidí je lepší se držet co nejdál. Nic z toho co si napsal není argumentem pro toto téma, takže pokud nemáš čím přispět, tak dál nemusíš ani psát.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • Myslím si že vlajky tady fakt nepomůžou, jelikož vlajka je stejně během pár minut mrtvá a s těma prckama na glac? Stejně tam nedojdou, za 1. toto ani číst nikdo 90- kdo nechodí glac nebude a za 2. stejně budou čekat, až tam přijede někdo kdo má šanci tu druhou stranu dát. No a jak řekl pára, tydle lidi 93+ s r7 eq, zesikama, lektvarama a bůh ví čím dalším, stejně pár stunu nezabije. :)

    The post was edited 1 time, last by ~Pulares~ ().

  • Psal si že chceš názor, řekl jsem ti názor s čím nesouhlasím, pokud myslíš že jsem nečetl tvůj příspěvek dám ti tu quote


    I kdyby tam byl red, který by tam solo nic nezabil, tak dá všem zvýšenej rez na oheň a i to pomůže.
    Pokud tam není nikdo další tak jsem odkázán sám na sebe, od toho příklad s redem



    A pokud to bereš tak z toho důvodu že jsem ti neodpověděl, tak odpovídám, má představa o glace je o počtu lidí co na glac chodí, a bohužel všechno co lidi dělají je proti tomu aby lidi chodili na glac, protože se snaží rušit PVP na caligorovi.

    Co by jsme měli udělat proto aby hráči chodili na glac ? Nic, my nezmůžeme opravdu nic, tohle se musí změnit v základu celého glacu, ne nadarmo se vždy každá změna která byla přidaná do hry nějak reaktovala na glacu, například když přidali hafo strážců do všech map, každej na to nadával tak nikdo na glac nechodil - dalo se to pryč, ale teď ? teď tam nikdo nechodí z neznámýho důvodu, protože o pověst už nepřicházíš, jen jí získáváš, ale zase tam nemusíš chodit, protože raid někdo stejně udělá za tebe, a když přijdeš na raid použiješ pověst kterou máš ze všeho ostatního, takže vlastně ti stačí jít cuby raid, máš z toho pověst, a pak jít jenom na glac získat bednu z raidu a můžeš zase utíkat pryč.

    Vrátil bych se do minulosti, vrátil body, kdy prvního opravdu glac stál za něco, protože každý, opravdu každý dělal body aby se později mohl dostat do raidů, apod apod apod, protože pokud byl hráč kterej měl pouze 10k bodů tak věděl že nesmí umřít v raidu protože by se neobnovil už, takže si každej nadělal body, a ke konci měsíce už to zase stálo za prd, protože člověk tam nemusel jít když měl body nahrabaný..ale prvního to zase začalo super.

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Je vidět, že tu nikdo nečte, co jsem napsal. Tak chcete to napsat znova, abyste to pochopili?

    Na glace je dejme tomu online 12 lidí (počítám anděly i démony), andělé jsou v tundře a blokují démonům cestu. Obě strany mají dejme tomu 1-2 silnou 93 a pár lidí 80-92. Jenže nedojde k tomu, že démoni přijdou k andělům, oni odejdou. Přitom by je mohli porazit.

    Tady stále ještě nikomu nedošlo, že já primárně nemluvím o prckách na glace, ale o bojové taktice úplně všech, co tam jsou, takže dokud vám nedojde pointa tématu, tak se koukejte do zdi a přemýšlete, co jsem tím chtěl říct. Každých 5 minut vám fakt psát nebudu, že jste to pochopili špatně.

    Zpátky k redovi: Red tam neměl solovat glac, red měl jen ostatním dát zvýšenej rez na oheň.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.

    The post was edited 1 time, last by iMaginus ().

  • možná nebude chyba v nás, ale v tobě.

    Jsem hráč kterýho nebaví čekat 10minut na enemy, než se nabuffují a radši odejdu z glacu když nevidím že by se dlouho něco dělo, viz dneska, s lukym, zabili jsme kačku,kláru,funstomra a další nějaký lovce který jsme nedokázali specifikovat, a poté jsme museli 5minut čekat na to než se zase objevili, tentokrát o pár buffů silnější, morálku měli, najednou nás zabili a smáli se, lukáš padl jako první, já jsem stál ještě chvili, zabili nás oba, luky se instatně na mě portl, šel do neznámky, během toho zabil jednoho hráče, já se na něj portl, ihned jsme šli do tundry je zabít, zabili jsme je, a zase čekání než se nabuffují...

    To je mi panečku taktika, proti dvoum hráčům se buffovat tak dlouho až je to přestane bavit



    /edit k redovi, takže pokud je na glacu red sám, říkáš že má jít do háje, protože vlastně nemáš komu dát buff, nebo jak to teda je.

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao

    The post was edited 1 time, last by EmptyLover ().

  • A to je další věc, někoho zabiješ, on budu 5 minut škemrat o buffy, dostane je, dojede znovu do tundry, dejme tomu že tam i někoho zabije, ale jakmile on sám umře po 2.,3. tak zmizí z glácu. Takle to dělají všichni, protože než ti dojede někdo, kdo by ti mohl pomoct tak druhá strana zase odejde, lepšího glácu se už nedočkáme.... :/
  • Zdravím, také se vložím do diskuze.

    EmptyLover wrote:

    /edit k redovi, takže pokud je na glacu red sám, říkáš že má jít do háje, protože vlastně nemáš komu dát buff, nebo jak to teda je.

    iMaginus wrote:

    I kdyby tam byl red, který by tam solo nic nezabil, tak dá všem zvýšenej rez na oheň a i to pomůže.
    EmptyLover, přečti si, co iMagines napsal ještě tak 30x (snad to bude stačit), abys to správně pochopil. Asi tě vě škole nenaučili porozumění textu.. Nebo vážně nevím, co je s tebou špatně.

    iMagines jasně napsal, že pokud tam bude red, co si to nedá solo, tak může alespoň dát buffy ostatním. Nepsal nic o tom, že když tam bude red solo, tak má odejít.
  • ano a já se ptám na to, co má hráč dělat když je tam solo, a nemá komu buff dát, protože pan imagines pouze a jenom píše o tom že máš dát buff ostatním jinak jsi odpad - to co hráč takovej udělá je že odejde z glacu, a tím pádem ten buf nikdo silnější nedostane potom

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Pan iMagines tu především podporuje skupinový boj a to, že mi tu někdo cpe svoje sólování a to že ho absolutně nezajímají žádné dohody je to poslední, co by mě zajímalo. Vlastně mě to nezajímá vůbec. Ten red má zavolat na glac lidi z rodiny, nebo lidi, který zná ať mu jdou pomoct zabít protistranu. Tvoje sólování je přesný opak toho, co tu právě propraguju.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • Ahoj,
    pokud jde o taktiku, tak můžu říct za 90+, že ty menši lv. případně vychytralí, se vždy drží vzadu...takže buffy klidně dají nicméně boj pak stejně vypadá 1 proti 20 a zbytek zdrhá ke strážcům, kde zabíjí pár nepřátel, kteří je stíhají...

    Jinak pokud jde o ty teorie, je pravda, že velká skupina porazí silného hráče. Vždy to tak bylo. To, že je doba kdy rozhodují maličkosti, není výjimka (r7 a vše co zmiňujete). Co vím, tak spíše jde o to zda máš rez na protivníka a nebo ne, a pokud tedy jde po hráči skupina, tak mi neříkej, že pokud nezdrhneš do neznámé, jako to dělají všichni, že vyvázneš se zeleným hp. Navíc, když už teda mluvíte o 89-, tak jste vtipní, protože už i 85 si ve velkém klídku sundá 93, takže stejně to není o síle.
  • ano, to je pravda, takového aarona sundá kde jaká šedesátka, pokud se ale bavíme o lidech s pořádným EQ tak si na ně nějaká 80tka může nechat zajít chuť

    Co se týče prcků a jejich buffování, někteří se bojí ten buf dát, protože vždycky dostanou seřváno ''NEPŘEBÍJEJ MOJE BUFFY TY LOWKO'' co denně vidím na glacu :)

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao

    The post was edited 1 time, last by EmptyLover ().

  • Aktivita na glace je nízká, protože z toho spousta lidí zkrátka nic nemá.
    Ano, glac dokáže být adrenalinovým zážitkem, ale stejně tak i duhovky... a řekněme si upřímně.. chodí je dnes vůbec někdo? Jako já sem za poslední asi 2 roky neviděl jedinej případ, že by se něco takového domlouvalo.. a proč? Lidé z toho nic nemají a za tu zábavu jim to domlouvání nestojí..
    Na druhou stranu se podívejte na caligora.. Je tam lidí jak důchodců v kauflandu (když je sleva na mléko)... a proč? Odpověď není ani to, že je to adrenalinový zážitek (kdo dřív sundá bossovi přes půl HP a vyhraje), ani zábava při zabíjení, ale BEDNIČKY.
    Jako, proč by měli plebové jako já lozit na glac, když tam jen stejně ztratí pověst a čas? Nic z toho nemají, leda bednu z raidu, kterou si stejně nevybojujou...
    Podle mě by mohlo třeba pomoct to, že by se zrušila ztráta pověsti a zavedl trochu jiný systém bodů. Dříve byla jak už tu bylo psáno větší aktivita na začátku měsíců, protože se lidem vynulovaly body. Proč neudělat systém na takovém principu (body i za umírání apod.) s tím, že se tyto body vynulují po každém raidu? S takovou by lidé, kteří chtějí svoji r7 bedničku chodili častěji, protože by si ji museli de facto vybojovat.