Porovnání vulka a pose

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Ja raději hrám za posíka protože má víc stunu jako vulkán a taky má bublinu co je dobrá výhoda v obrane. Posík muže všechny uspat sirénkou což je v hodne prípadech rozhodujíci hlavne co se týče týmový arény. Posík má mnohem vetší dosah než vulkán. Co se týče plochu tak sou vyrovnaní. Vulkánovi se ale rychleji obnovují skilly. Nevím co bych ještě dodala :D
  • No ja ted nosím posíka a muzu rict,ze ma urcite lepsi obranu nez vulkan a i vetsi dmg a lepe se s ním dela vsechno (s tím poseidonem). TAkze podle me je poseidon urcite lepsi nez vulkan :) :hail:
    Endíček :3
    Mág lvl 85
    -1Sp +0 j. 21
    -2Sp +5 j. 72
    -3Sp +3 j. 35
    -4Sp +1 j . 31
    -5Sp- +5 j. 60
    -6Sp- +9 j. 65
    -8sp- +5 j 68
    -Slepice-+13
    -Pajama +15.

    -Jajamaru +1 j 21
    -Pirát + 15

  • Já doporučuji posse. Má útoky na dálku, lepší obranu a víc stunnů, tímpádem je lepší na glac.
    Co se týče pvp tak bych řekl že i ten poss je v 90- lepší.
    Ale ve větších levelech moc nenastunuješ a pak třeba v PvP 95vs95 se ty debuffy typu "odolnost proti ohni se snižuje o 25" EXTRA hodí.
    Nesnáším vlezdoprdelky! :D
    :altx: :altx: :altx:
    Best smajl ever =D
  • Píšu to z pozice PROTI té kartě, zatím jsem hrál z těch 2 jen vulka, ale...:)

    poss je lepší, menší spotřeba many, větší obrana (z pohledu vulka má o 1/5 silnější buff na obranu)

    Má větší range...výhoda určitě :)

    Více stunů - u vulka na ty stuny čekáš, u posse máš zpomalení(proti válečníkům skvělý) nebo stun hned :)


    Vulk je zase lepší že snižuje nepřátelský rezi víc, takže proti orezovaným protivníkům zvláště na 90+lv. s bodama v ele dáš dost dmg, ale musíš mít štěstí :D


    Celkově je lepší poss podle mě, pro mě osobně je tky horší proti němu hrát .)
  • Vzhledem k tomu že obě karty hraju celkem rád, tak mám co říct.

    POSS:
    - lepší obrana
    - NEJVĚTŠÍ redukce dmg.. (bublina, 30% pryč, 30% mp, zbytek hp)
    - větší dálka (žralok má 16 polí - WTF)
    - instantní stuny
    - obrovský využítí (jak pvp [TA, Glac], tak i pvm (stáh, písen,... )
    - jeden z nej skilů na pvm - to tornádičko :D, má to cooldown 7 sekund.. díky tomu si dám třeba v lvl 85 solo náhon spodek.. jen utíkat a střelit to tam.. díky tomu že to má cooldown jen 7 sekund, tak se nemuže stát, že se mobky rozprchnou
    - +2 speed ? tvl kdo by nechtěl bejt rychlejší ? :D
    - pokud člověk má štěstí A VÍ JAK, tak udělá v 1v1 velkej bordel, viz efekt z tsunami (-meg. deff, rez na vodu)
    - a když už sme u toho snižování rezů, když máte štěstí snížíte rezi až o 20%.. což chce i dobrý naplánování použití písně sirén, zvyšuje rez o 15%

    no to je snad všechno co mě takhle v rychlosti napadne


    VULK:
    - lepší utok (ovšem nesleduje to na EQ a bodech na SP, ale už v základu, vulk má buff na utok, poss na obranu... )
    - jeho štítek sice nemá tak velký redukce jako u posse, ale zase má tam pancíř - ENORMNÍ, ale krátkodobá, výhoda v pvp i v pvm při velkých náhonech - zvyšuje to jak obranu, tak i rychlost pohybu(luxusní když vás třeba skoro zabíjou na glacu, štítek vás ochrání trošku líp + máte speed :D ) a hlavně je tam redukce kritik. poškození o 5k.. pak vás nemuže už ani lovec překvapit na "hrom blesk" :D
    - parádní plochy viz. to jeho hopsání, že.. přiškočí, + zemětřesí nebo jak se to jmenuje :D.. pak plyn, 20tka.. no ale má to nevýhodu, je to na blízko...
    - to že je vulk spíš na blízko, díky jeho půlochum, z něj ale nedělá svačinku pro každýho, jeho redukce rezů dosahujou obrovských hodnot.. když se to nasčítá, udělá klidně 40%- rez a to bez jakýchkoliv problémů.. a neřikejte mi, že pokud snižujete rezist už jen díky mušlím a EQ (viz eq 85,90) tak se dostanete za hranici třeba 70ti % a to nevim jestli jde mít rezi přes 170% (bez buffů)



    Tak a kdo je teda lepší ?
    Podle mě na to není odpověď... Jde zejména o styl, jaký člověk hraje, pokud je spíš na obrovskej burst poškození a je mu jedno že má nepřítele u čumáku, tak bude hrát víc vulka, na druhou stranu člověk jako já, kterej si radši drží odstup, bude hrát za posse, víc vydrží, a jedinej spell kterej má na blízko je tsunami, která dá, jak jeden z (podle mě)TOP debuffů, tak i odhodí nepřítele, což vás muže zachánit před plošnýma co dávaj stun (= šok u wara, břečťan u wk .. atd.. je jich moc :D ) Další věcí je, že za vulka, třeba v sopce, nikdy neuděláte tolik jako za posse.. a to platí i obráceně.. ještě sem neviděl nikoho, kdo by bral posse zejména na vodní elementy - třeba Lady calvíni :D

    snad sem toho nenapsal moc a snad to bude užitečný :D
    0101000001000101010100000100010101001011
    Když víš, není co řešit!