Únik ID a hesel

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Únik ID a hesel

    Ahoj mám otázku spíše mířenou ke gm ale můžou se zapojit i hráči jen mě tak napadá že za poslední víkend byli okradeni 3 hráči 90+ o kterých si myslím že by své id a heslo nikam nedali a tak mě napadlo zda je možné že GF nějakou nešťastnou náhodou nějaké ID a hesla unikli a pokud je to možné tak jak se to dá řešit?
  • Ahoj,mě se tohle stalo před rokem,jsem hráč BrutalOrc.. přišel sem a nešlo se mi přihlásit tak se podívám a někdo mi změnil heslo.. a dokonce to udělali přes e-mail takže to sem už vůbec nechápal.. komlet vykradené kromě destra,jajamary,paji .. naštěstí mi amulety nesmazali tak když mi GM obnovili postavu tak sem díky amuletům získal nové věci,sp a tak.. je to divný.. a na hodně lidí už v tomhle došlo..Díky Vánočnímu kalendáři sem vyhrál Jednorožce a toho sem prodal za 20kk.. takže sem si koupil wk.. a díky wk vše ostatní.. je to hrůza :(
  • Nekdo sam priznal, ze udaje byly zneuzity pres private server, na ktery se dany hrac/hracka v minulosti prihlasil/a. Ostatni pripady nebudou nic extra zvlastniho. Od GF rozhodne zadny unik informaci nehrozi.
    Don't panic!

    -> noswiki.cz <-

    Můj email je magrat@nostale.cz - nepoužívejte pro odeslání zprávy na email fórum, jelikož Vám na takovou zprávu (bez uvedení kontaktu) nemohu odpovědět.
  • Jen bych rád doplnil, že ve všeobecných obchodních podmínkách, se kterými jste všichni registrovaní hráči souhlasili při registraci, je napsáno toto:

    4.2.1. Uživatel je povinen uchovávat své přihlašovací data a všechny kódy a hesla přísně důvěrně. Uživatel smí přihlašovací data zadávat pouze na internetových stránkách provozovaných společností Gameforge.

    To znamená, že pokud stejná přihlašovací data, jaká užíváte pro Nostale, použijete kdekoliv jinde, vždy se může stát, že budou tato data zneužita, zejména pak na nezabezpečených pochybných stránkách, v neověřených aplikacích nevydaných případně nedistribuovaných společností Gameforge a nebo nějakých privátních serverech.
    Všechny tyto uvedené příklady mohou sloužit, s příslibem herního zvýhodnění, ke sběru dat s cílem jejich zneužití.
  • Ahoj, to je velmi nepravděpodobné. Pokud by k nějakému úniku přihlašovacích dat došlo, určitě by to nepostihlo jen 3 hráče, ale problém by byl globální, pravděpodobně i u jiných komunit. V tomto případě se jedná o špatné nakládání s přihlašovacími údaji. Stejné přihlašovací údaje mohly být použity i v jiných hrách nebo na jiných serverech a následně zneužity, případně i sděleny jiné osobě.

    Poté už záleží na dalších věcech, jako je např. délka hesla, odlišování malých a velkých písmen, speciální znaky apod., to platí i u emailové schránky. Nedoporučoval bych používat všude stejné heslo, tzn. jiné heslo do emailu než do hry apod. Také není na škodu třeba 1x měsíčně heslo změnit, třeba proházet pár čísel, něco přidat apod.

    The post was edited 2 times, last by Trade ().

  • Nikdy tvé údaje nejsou 100% v bezpečí, vždy existuje možnost, jak to "Hacknout". Jak tu bylo psáno, v tomto případě by se to netýkalo jen 3 lidí.
    Slyšel jsem že se na účet dá dostat i když znáš třeba jen email. Takže pokud si nedali nějaký jiný než osobní mail (jak já :D) tak bylo pravděpodobné, že je někdo vykrade (ba i kámoši) Už mě jednou okradli (vzali mi věci o hodnotě do 300k takže vpoho, tehdy jsem měl dost low eq) Proč? protože moje ID bylo stejné jak jedna má herní postava a heslo bylo cheat do jedné mé oblíbené hry. Zkrátka - ID, heslo a mail si dejte 20 místnou vámi smyšlenou šlamastyku čísel a písmen a máte jistotu :'D
    Nesnáším vlezdoprdelky! :D
    :altx: :altx: :altx:
    Best smajl ever =D
  • Pochybuju o něčem takovým co tu píšeš Arone,důvod jejich okradení je buď to co zmiňovala Magrat a nebo prostě ty lidi jednou dali jeden z svejch údajů někomu jinýmu a jen řikaj že ne,což je více pravděpodobné ;) a když máš jeden údaj už je to o dost lehčí se tam dostat...
    I'm back.
    Stronger!
    For you.
  • ´Alois wrote:

    Pochybuju o něčem takovým co tu píšeš Arone,důvod jejich okradení je buď to co zmiňovala Magrat a nebo prostě ty lidi jednou dali jeden z svejch údajů někomu jinýmu a jen řikaj že ne,což je více pravděpodobné ;) a když máš jeden údaj už je to o dost lehčí se tam dostat...

    šikovný it absolutně nepotřebuje znát id heslo ani email.... A i kdyz si da stomistny heslo tak nejsi v bezpeci...
    Káďa
    Survivors


    Kdykoliv mlčky skloníte hlavu,
    pokaždé umírate.
    Když jdete s hlavou vztyčenou,
    zemřete jen jednou.
    Giovanni Falcone


    Život není cesta do hrobu s cílem dorazit do něj bezpečně a v zachovalém těle.
    Je třeba ho tam dostat zhuntované, strhané a hlasitě volající: Wow, to byla jízda!
  • No jo ale bejt tu takovej šikovnej člověk co by tohle dělal,proč by nevykrádal lidi který maj
    100x víc KK v invu i ve věcech? můj názor je na to takovej,každej nějakej na to má no :)
    nevěřím ale tomu už jen z tohodle důvodu co sem tu psal teď.
    I'm back.
    Stronger!
    For you.
  • Kdybys byl hacker, tak urcite nebudes vykradat nejznamejsi bohate hrace, protoze ty se ohradi a bude se to resit. Samozrejme, ze budes vykradat pochybne, prumerne nebo jeste lepe problematicke hrace, kterym nikdo nebude verit. Tim padem se na to neprijde a nebude se to dal resit. Akorat se s tim zamete a je to :D Vazne lidi, premyslite nekdy taky mozkem?


    Facebook: MuckMuffinka Nostale
    Odhalení: Nostale Odhalení Cz/Sk
    Skype: jessica-muffinek
    Status: Graduating
  • Snad nikdo, kdo premysli mozkem si nemuze myslet, ze by vazne nejaky hacker schopny napadnout ucty bez poskytnutych udaju marnil svuj cas nad prumernymi ucty ze hry NosTale... -_-

    Bez urazky, tohle je proste absurdni.
    Don't panic!

    -> noswiki.cz <-

    Můj email je magrat@nostale.cz - nepoužívejte pro odeslání zprávy na email fórum, jelikož Vám na takovou zprávu (bez uvedení kontaktu) nemohu odpovědět.
  • I na prumernem uctu si prijdou zhruba tak na 200kk + :D Co ja vim, tak s hackama na minihry se slo taky opatrne. Nejdrive to vedeli 2 lidi, potom se to rozsirilo drbama. Dokud nikdo neokradne me, tak to nemusim resit :D Ale varuju vsechny tyhle čórkapárky, ze jestli mi vykradou ucet, tak jim udelam ze zadku sekanou! Protoze moje ID a heslo nikdo nezna a znat nebude. Takze celkem pocitam s tim, ze je v bezpeci :)


    Facebook: MuckMuffinka Nostale
    Odhalení: Nostale Odhalení Cz/Sk
    Skype: jessica-muffinek
    Status: Graduating
  • No tak jasne, ucty o kterych je rec, na tech uz neco bylo. Uprimne me zarazi, ze nekteri z tech lidi ani nenapsali ticket. Vsem ostatnim bylo v ramci moznosti odpovezeno a nic zvlastniho na tom nebylo. Tem co pozadovali navraceni veci ze zablokovanych uctu jsem doporucila obratit se na comu (v mych moznostech to bohuzel neni, ale to neznamena, ze by nekdo vyse treba nemohl...). Samozrejme musi byt ta vec nejakym zpusobem dohledatelna - pokud se veci rozprodaji, zmeni x krat majitele, pak se o nejakem vraceni neda ani uvazovat.

    Co se tyce samotneho vraceni veci (tohle nebude az tak zajimave, takze koho to nezajima, muze preskocit):
    - nadavate na GM, ze neodblokujeme zabanovany ucet, kde jsou veci, ALE - kde mam jistotu, ze Vam to po prislibu ten zlodej vrati? Jak muzu vedet, ze se neprihlasi a okamzite ty veci nerozhazi, nepreda na 10 dalsich uctu atd. Toto nelze riskovat.
    - je treba taky vedet, ze my se nemuzeme prihlasit na zadny ucet a predat ty veci puvodnimu majiteli a to jednoduse proto, ze ani my ani nikdo v GF nezna hesla (tyto udaje jsou sifrovane).
    - nadavate, ze Vam veci nevratime, i kdyz je muzeme vytvorit behem nekolika sekund, ALE - jak muzeme vedet, ze cela akce neni dopredu naplanovana - my Vam udelame totozny item a mezitim nekdo na serveru pouziva ten odcizeny - A i kdyby se jednalo treba o item, ktery by byl na zablokovanem uctu ->
    - jak tohle vysvetlit hracum, kteri byli okradeni, veci se nedaji jiz vystopovat (nekolikrat zmenily majitele) a tudiz neni mozno vytvorit totozny item a nicit tak rovnovahu serveru...?

    Takze nez zacnete priste zase nadavat na GM, predlozte mi komplexni navrh, ktery by resil vsechny vyse popsane problemy a ja budu trvat u naseho vedeni na zavedeni systemu navraceni odcizenych itemu.
    Don't panic!

    -> noswiki.cz <-

    Můj email je magrat@nostale.cz - nepoužívejte pro odeslání zprávy na email fórum, jelikož Vám na takovou zprávu (bez uvedení kontaktu) nemohu odpovědět.
  • MuckMuffinka wrote:

    I na prumernem uctu si prijdou zhruba tak na 200kk + :D Co ja vim, tak s hackama na minihry se slo taky opatrne. Nejdrive to vedeli 2 lidi, potom se to rozsirilo drbama. Dokud nikdo neokradne me, tak to nemusim resit :D Ale varuju vsechny tyhle čórkapárky, ze jestli mi vykradou ucet, tak jim udelam ze zadku sekanou! Protoze moje ID a heslo nikdo nezna a znat nebude. Takze celkem pocitam s tim, ze je v bezpeci :)


    A ty snad čekáš ,že by hráči Nostale mohli přemýšlet logicky? I kdyby na nostale ano,tak v CZ/SK komunitě to je jako najít v čokoládě zlatý lístek do továrny Willyho Wonky(Ano,lepší přirovnání mě nenapadlo :D ) Ke všemu,proč by vůbec ztrácel čas s nostale? Já být šikovný hacker,co si chce něco nakrást tak okrádám peníze z účtu.. a né na nostale.. ke všemu okrást o účet na nostale,tak vůči kurzu co se píše na nostalících máš výdělek průměrně 2000-3000 když ty věci prodáš :lol: za ten čas to je rozhodně #worth
    How can u face ur problem if ur problem is ur face ( ͡° ͜ʖ ͡°)

    The post was edited 1 time, last by MrMorty ().

  • A neda se to dohledat v systemu? Vetsinou se vi zhruba datum, tak jestli se daji dohledat smeny a cesta toho itemu. Popripade chat, jestli u toho nepsali. Stejne pokud s itemem bylo vickrat smenovano, tak tipuju, ze alespon polovina budou prckove pvl 1. Mela bych navrh dat smenu dostupnou az po lvlu 10 treba. Jako samozrejme si to muzou hazet na zem no.. Je to tezky, za vinu to GM rozhodne nedavam, ale v gameforge by se nad tom problemem treba taky mohli zamyslet. Nevite, jestli se tohle deje i na cizich serverech nebo jenom na ceskem?


    Facebook: MuckMuffinka Nostale
    Odhalení: Nostale Odhalení Cz/Sk
    Skype: jessica-muffinek
    Status: Graduating
  • Vse se da vysledovat. Jde mi hlavne o to, ze v urcitem momentu uz nevis, jestli se porad jedna o zlodeje a nebo o bezneho uzivatele, ktery ten item treba nahodou zvedne nebo mu zlodej da smenu a preda mu cast odcizenych veci (to se opravdu stalo). Jak pak poznat, co zablokovat a co ne. Me osobne by treba nastvalo, kdybych v bazaru nebo v obchodce koupila levne nejaky item a na zaklade toho bych dostala ban. Popripade bych si treba plusla takovou koupenou kartu a to uz se prece vracet neda... Jak vyplatit vec, ktera x krat zmenila majitele a kazdy za ni zaplatil? To je dost silena predstava.

    Rada bych hracum v tomto pomohla a jsem rada, ze nejakou dobu muzeme vracet aspon smazane postavy (coz jeste rok zpatky nebo kolik vubec nebylo mozne).

    Krade se vsude. Co si pamatuju, tak snad na italskem nostalku byl rok nebo dva zpatky problem s vykradenymi ucty, u kterych zlodej prolamoval hesla hrubou silou (proste mel program, ktery nahodne vyplnoval id a hesla).
    Don't panic!

    -> noswiki.cz <-

    Můj email je magrat@nostale.cz - nepoužívejte pro odeslání zprávy na email fórum, jelikož Vám na takovou zprávu (bez uvedení kontaktu) nemohu odpovědět.