Bodový systém na raidech v glacu

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Bodový systém na raidech v glacu

    Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je možné požádat GF o zhodnocení bodů na mapě caligora... Jde o to, že v raidu vody, světla, apod. ty body malý lv. je schopný nabrat, ale na raidu caligora má pouze 2 možnosti. Boss a PvP, s tím, že na PvP lv. 90- celkem hned dostane na frak a boss mu dá instant kill. Chápu, že to řeší problém afkrů svým způsobem, ale absolutně to znevýhodňuje nízké lv. a to protože ty body nemusí být schopni nabrat. Ani jsem v době kdy i 60 lv může být schopna zabít klidně i 90, ale zase každý nemusí být skrblík a nosit 1kkk po kapsách a mít r7+10. Jako dost mě vadí, že nové 80, které tam v podstatě umřou na hit čehokoliv z toho nemají nic. Abych to shrnul, dobrý nápad, ale chce to ještě zlepšit.. :(

    Děkuji za vyjádření a názory,
    dobrou noc

    E: ještě doplním, že dokud nedají 1k bodů nemají nic, já sám za holly měl teď 2,5k a to jsem 94 lv (asi většina ví) - pořád bouchal caligora + 1 kill a asi 3 umrti a to dostanu bednu + duši, dost nefér!

    The post was edited 1 time, last by Martinias ().

  • Na raidech na glacu je to ještě v pohodě, můj lukař 86lv s lukem 68 r5+0 s kartou 20job+0 (destr) víla 44% dokáže nahnat 2K bodů přes raid vody, na caligorovi je to opravdu už těžší, i přesto že třeba za destra chodím dávat plyn, dávám spelly utočím tak na konci raidu mám 300 bodů, když mám wk je to o něco lepší bodů je 500, a při tom když mám na sobě anděla, tak je to 700bodů, celou dobu chodím jen k bossovi plácnu ho a jdu zase znova, protože umřu jak je to už psáno nahoře, avšak za wara, kde to není tak těžké nabrat body, jich mám 40k, aniž bych se nějakým způsobem snažil... opravdu velká nevyrovnanost, co takhle to udělat tak že počet bodů k získání bedny závisí na levelu hráče, co se třeba caligora týče, že by hráč s 80tkou potřeboval 1K bodů, ale hráč s 90tkou by potřeboval bodů 10k ... nebo nějaký jiný systém v tomto celém začarovaném kruhu

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Na raidech na glace je také problém v tom, že když je v rod cca 20-30 lidí v raidu, tak malé levely nemají šanci získat body, aby mohli získat bednu. Takže je to vlastně jen pro ty vyšší levely. Já osobně jako luk 87 s WK 99+10 dokážu nahnat celkem dost bodů, jen mě někdy trošku štve, že prckové z toho nic nemají. Přitom hráči s menším levelem mají také právo získat bednu.
  • Bohužel tento systém bojuje proti lidem kteří mají hromadu prcků a všechny jej berou do raidu.. nevím teda pak proč přišel ten update s tim že to portne všechny naráz (to je podpořilo), a ted zase přišlo tohle co jim znemožnilo tuhle cestu :D ale tak dá se říct že je to na jednu stranu dobře, na druhou stranu to i ty ''prcky'' na sobě nutí pracovat aby získali bednu kterou dřív mohli mít zadarmo..ale to je zase věc názoru a vkusu no, souhlasím s tím že je to špatně pro prcky, a dobře pro hráče jako já ( I když mě to nepoškodilo, to poškodilo jen ty hráče v německu co maj prcky na bedny v desítkovém počtu :D )

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Upřímně pokud jde o glac raid (světlo, oheň, voda, stín), tam už jsme se s tím nějak dokázali poprat a pro mě není problém dát tu svoji bednu někomu kdo nic nedostal, ale řeším toho caligora spíše. Schválně, kolik lidi hraničního lv., se kterým se můžou dostat na tento raid, dokáže nasbírat 1k bodů...věřím, že lehké to není a myslím si, že dát všem tu duši aspoň, by nikoho nezabilo.
  • EmptyLover wrote:

    co takhle to udělat tak že počet bodů k získání bedny závisí na levelu hráče


    Zavisi to na levelu hrace. Tedy konkretne na urovni hrace/10 (narocnost pro ziskani bedny se stupnuje kazdych 10 levelu).
    => z toho vyplyva, ze hrac, ktery na 79lv levelu sotva udelal 1000 bodu, tak az da 80lv je bez bedny.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • Nepochopil jsi mou myšlenku, myslel jsem to tak aby hráč level 60 potřeboval k bedně 200 bodů třeba.

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Hráč level 60 potřebuje míň bodů.. 1000 bodů pro level 60 je míň než 1000 bodů pro level 99. Protože kdyby se body pro 60lv odvíjely od dmg, který dá 99lv, tak to nemůže být 1000.
    Tím, že to závisí na levelu, tak ikdyž 60lv dá menší dmg, tak může získat stejný počet bodů, jako 99lv..
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • To meleš hlouposti..:) to by znamenalo že se body odvíjí pouze od tvého chování na tom raidu, a tak to není.. já s warem mužu klidně proafkovat celý raid zaseknutej o bosse a mám desetinásobky toho co mám za lukaře se kterym spamuju spelly..


    Taktéž jsem zkoušel za prcka v bojové aréně spamovat celých 15minut všechny spelly, zabral jsem dokonce 3 oltáře a výsledný počet bodů ? 0

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao

    The post was edited 1 time, last by EmptyLover ().

  • Ja ti reknu proc si mel 0 bodu.. Každou sekundu ti to bere 1 bod, s lukem mas tak malý dmg ze kdyz si tam byl celých 15 minut tak ti to vsechny body vzalo. Nemůžeš srovnávat svyho wara a luka, dokud na lukovi nemáš stejny EQ jako na warovi. To je to samy jak kdybys řekl, ze mas s warem několikrát vic bodu nez Jouda se stejným levlem ale horším EQ
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • každá pořádná sp má 10 skillů / Některé i comba, které generují taktéž body, ale asi nejspíše tak zanedbatelně málo že to ani ve výsledku není poznat, naopak musíš ještě hromadu bodů naspořit jelikož to odečítá, a takhle to podle mě, odečítá i na raidech, ale zkoušet to jen z hlediska takového rozboru mi to nestojí přijít o bednu,

    Nikdo nikde nezveřejnil ještě žádnej ukazatel, nicméně to vypadá že to je udělaný tak podobně jako zbytek celýho glacu, kdy ani nikdo z gm neví jak se vlastně generují ty % protože někdy to jede tak zvláštně že má každej pocit že v tom někdo má prsty

    + co se týče těch kostýmu, podle toho co sem četl, tak to pouze přenáší vlastnosti jednotlivýho kostýmu na druhej, tím pádem budeš muset mít oba dva, a řekněme že ze santa tori (90% dmg dolu 3% šance) si ho můžeš hodit na oto lišku pokud se ti oto liška líbí..je to čistě update ale asi jen pro SEčko kde to jak vypadaj postavičky hrotěj :D

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao

    The post was edited 1 time, last by EmptyLover ().

  • GM nemaji pristup k tomu, aby ti mohli rict, jak si to Korejci vymysleli a jak to vlastne ty % dava. Dokonce bych i rekl, ze to vsichni mame ve svych PC nekde hluboko v NostaleData a kdyby se v tom nekdo pekne hrabal, tak to mozna i najde.
    Body se odviji hlavne od dmg, to vi asi kazdy.. Nevim konkretne jak moc to ovlivnuje level, ale muj odhad je ten, ze poměr mezi levelema v pripade bodu je stejny narozdil od vybaveni. U EQ nejde rict ze o 10lv rozdilny EQ bere vzdy stejne v pomeru k ostatním EQ s rozdílem 10 levelu.

    Co to znamená? Ze pokud na caliho dáte prcka s lukem 68lv, tak odcházíte bez bedny.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • ano, přesně tak, ale to samé se stane i s lukařem 90 kterej se tam sotva dostane a když už projde tak chcípne na hit a nebo pokud někdo by byl tak ochotnej a blokoval cestu celou dobu všem tak nikdo z enemy mít bednu nebude:D

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Nemen tema.. Pokud chces zmenit hru, tak musis mit kritiku zalozenou na chybe hry.. Kdyz tam pridas hrace, tak uz to neni chyba hry, ale chyba hracu.
    Tim chci rict jednu vec.. V tematu, kde rikate, ze hra ma spatne nastavene body potrebne na bednu, by nemelo byt to, ze hrac nedostane bednu kvuli jinému hraci. Jinak samozrejme ostatni hraci, ti dokazi zhorsit hru a to nejen na glace, ale i celkove. To nic nemeni na tom, ze to nepatri do kritiky hry.

    Mensi uvaha.. Mame dva hrace (pouziji vyse zminena cisla)
    Na raidu mame luka s zbrani 68 r5+0, ktery je schopny udelat na raidu pro hrace 80+ temer cely limit na bednu. Tim padem by pro hrace, ktery neni prcek a ma normalni EQ na svůj lv nemohl byt problem udelat 1K bodu.
    To ze 99lv udela s r7 EQ nekolikkrat vic nez potřebuje na bednu take neni prekvapive, protoze to neni nastavene, tak aby nekdo kdo nema r7 mel problem udelat bednu.. Je toho vic, ale píšu z mobilu a stejne do par minut prijde odpověď: je to uplne jinak nez říkáš a pak zase odpisu ja neco dalšího. No zkratka klasika.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • ano co se týče normálních raidů, je to v pořádku nastavené, na caligorovi a v bojové aréně už je špatně.

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • O těch bodech se dá taky říct, že problém vzrůstá s počtem lidí v rodině. Čim víc lidí dojde na raid, tim rychleji je boss dole -> menší okno na udělání bodů.

    Ze zkušenosti vím, že na vodě, kam nás dojde třeba 10-15, tak nemám žádný problém udělat třeba 15k bodů. Problém ale je např. na stínu, kam nás dojde přes 20, tak sotva udělám za tu krátkou dobu 1k bodů, občas ani to ne. Ta doba poražení bosse hraje v množství nasbíraných až moc velkou roli.

    Osobně bych ten systém bodů na glac raidy zrušil a nahradil ho např. nějakým sledováním aktivity -> pohybuješ se, dáváš skilly atd -> máš bednu. Neděláš nic -> nemáš.
    Tak když už mají podpis i ostatní... :D
  • na tom stínu i čas hraje roli v tvůj prospěch, u nás je největší problém světlo, kde prcek (opět můj) s WK nedokáže udělat takový dmg aby dostal přes 2k bodů, vždy se dostanu na 1,2 a raid je u konce (dvě minutky max), co se stínu týče tam WK dokáže vyprodukovat dmg aby bednu dostalo..co ještě hodně pomáhá prckům je aby focusovali mobky, během raidu :D

    nicméně na tento systém si stěžuje dost lidí, tak jako si dost lidí stěžovalo na ticket modrý za 100nt, tak doufám že brzy dojde ke změně :) tak jako i na tuto položku:)

    06.10.2012, Den kdy jsem tuto hru pokořil levelem 99. Postava Válečníka PaRazZziT
    25.09.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po druhé, levelem 99 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
    30.10.2016, Den kdy jsem tuto hru pokořil po třetí, levelem Š +30 Postava Válečníka XiaoWeiXiao
  • Jak to muze byt problem, kdyz s lukem 68lv na levelu 80 a se svetlem proti svetlu udelas dost bodu na bednu? A pokud souhlasí ty cisla, ze luk 68 staci na 700 bodu na caligorovi, tak to taky problem neni..
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.