Exp 80-90

    Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

    • Chtěl bych tu udělat takový přehled ohledně expu 80-90lv.

      Zajímalo by mě:
      • místa kde se dá expit, napadá mě lod up, talent, poušť, sopka?
      • kolik to přibližně dává %, samozřejmě s ancelem (stačí kolik dá lod up v 80,85,89 a porovnání exp lod up a sopka v 89lv)
      za jak dlouho se dá z 80 expnout na 90 (denně 3/4 lod)


      Je to spíše jen tak pro zajímavost, ale zajímalo by mě to opravdu hodně :)
    • Čau, tu (EXP na 90) je něco málo ohledně expu na 90..
      Jinak up dávají cca (s anc, bez exp eventu a dalších věcí, taky záleží na skup):
      87->88 cca 11%
      88->89 cca 8%
      89->90 cca 5%
      Víc si nepamatuji, ale teoreticky se dá z 80 na 90 expnout za měsíc..
      Jinak sopka - na 89 ti to dá za hodinu s anc cca 3,5%, což je míň, než za LoD.. Výhoda je ta, že můžeš jít expit kdy chceš.. :)
      :cookie:
    • Upravil bych googlucku :D z mého expení na 90 (89->90) jsem celý dal na LODu nahoře a nikdy...NIKDY to nedalo s ancelem víc, ale ani mín než 3,5% (+/-0,4) a stejně to mělo víc lidí :D 5% je opravdu luxus:) (možná se zdá že je to 2% sem, 2% tam ale rozdíl 3 a 5 je 66% :D)

      Co se týče expu tak do 82 je to dobrý i na lodu dole, pak to dole dává hoodně málo :)

      poušt jde pokud dáváš questy, zabavíš se a % lezou samy, ale pořád je lod lepší :)

      E: nechci novej post tk to píšu k editu :D ty moje lody byly max. 6 lidí, občas i jenom 3(=jen naše skup :D)

      nevím jak se chodí rytíři ted ale "za mých časů" (=asi 1/2roky z5) se chodili i před Dh :D před koncem lodu to vycházelo z 60% případů že jsme sejmuli na poslední chvilki i toho 3. :D

      landeři, draci atd. byly samozřejmost

      taky jsem měl cruse...pokud pamatuju dobře 13-16k dmg :D asi máš štěstí nebo to nějak umíš :D (směrem na goodlucku :D)

      The post was edited 1 time, last by P-S-Y ().

    • P-S-Y wrote:

      Upravil bych googlucku :D z mého expení na 90 (89->90) jsem celý dal na LODu nahoře a nikdy...NIKDY to nedalo s ancelem víc, ale ani mín než 3,5% (+/-0,4) a stejně to mělo víc lidí :D 5% je opravdu luxus:) (možná se zdá že je to 2% sem, 2% tam ale rozdíl 3 a 5 je 66% :D)

      Co se týče expu tak do 82 je to dobrý i na lodu dole, pak to dole dává hoodně málo :)

      poušt jde pokud dáváš questy, zabavíš se a % lezou samy, ale pořád je lod lepší :)
      Tak asi jsem měla pokaždé dobré skup :D Při expu 89->90 mi to dávalo nejmíň 3,5% (když byla fakt hrozná lod), jinak normálně kolem těch 4,5-5%.. Hodně záleží na skup, to je fakt.. Taky já věčně chodila ve skup cruss+cruss+wk vs cruss+wk+holly (popř. dmg(wk,90+),wk,holly).. Navíc jsem měla jako cruss celkem slušné dmg, takže to mé skup dávalo víc..

      Ještě taková vsuvka: my chodili i rytíře před DH, takže jsme většinou stíhali 3 rytíře i na konci.. Proto jsem možná měla větší exp :) Stačí wk 87-89, cruss 87-89 a holly, pak přijít včas (do xx:02) a jít hned expit. Většinou jsme dělali větší náhony, pár 100% vždy padlo, ale s tím se muselo počítat.. Nakonec si nikdo za exp nestěžoval :)
      - kg, kg, kg+drak, lander, 2 landeři, všichni draci, náhon up (mezitím se zabije lander), a pak zase kg,kg,.. Nejlepší je psát si čas, kdy se zabije první kg a pak se rozhodne, jestli se po dracích jde hned ke kg, nebo se dá náhon up..

      Snad jsem pomohla :D :)
      :cookie:
    • Ten exp je hlavně o času, kolik zabijete příšer za určitý čas, a kdy se zase respawnou a takhle pořád dokola, největší exp získáte ještě, když budete mít ve skup hráče s +/- 5 lv kolem svého lvlu, dobrý je si koupit i mušly na EP do zbraně (větší exp) a nechápu ty lidi co si pořád prosí o dělit, když to je jen na drop a na lod padá drop všem. :) :monster:
      Jsem optimista a překupník: Koupím vše co se dá, ale ne blbosti. Všemu se rád směju, když chce někdo pomoc a mám čas, tak stačí se zeptat. ^^
      Hlava rodiny Ancelloan~
    • co se týče například LODu je mnohem lepší ivestovat do + (kostry mají ur. obrany +0....takže + na zbrani a z buffů zvyšuje dmg fakt hodně :D) konkrétně u crusse ti kuš +8 s buffama zvyší orptoi např. kuši +0 ss bufama o asi 185% - pro pochopení si najdi tabulky jakej rozdíl ur. utoku a ur. obrany kolik dává....fuj, to je blbě napsaná věta :D doufám že pochopíš)

      R konkrétně u crusse a kuše bych měnil jen pokud měníš např. r1 za r5 (aneb je velkej rozdíl v R) nebo kvůli nosiči mušle(kde rozdíly v síle mušlí mohou být velké (r4 vs r5/r6) nebo dokonce monstrozní :D (r6 a r7) ale tomu odpovídá i cena :)

      Taky záleží jakej seš lv....a jak dlouho ti trvá než máš lepší vybavení, pokud expíš rychle a máš 72 a už máš třeba i 85kuš a zvládneš ji mít za 2/3tejdny je lepší vydržet s menším R než utrácet prachy který využiješ jenom chvilku(málokdy prodáš za stejnou/vyžší cenu než koupíš...pokud nekoupíš hodně výhodně)
    • pěkná zbraň s mušlí na exp, tarotky, medajle i ancelky.. tohle není arsenál na lod pro člověka co se rozmýšlí mezi kuší r2+5 / r5+5. O vybavení je tu několik desítek příspěvků, takže to si projdi a budeš vědět všechno. Ono toho vlastně ani tolik není, já nikdy moc vybavení neřešil, jelikož mi, jakožto mágovi stačil holy. Ale tobě bych doporučil sehnat kuš se kterou s crusem vezmeš aspoň jako průměrný wk. Na zvýšení expu ti úplně stačej ancelky, zbytek dej do vybavení. Pokud nemáš vybavení na vyšší level tak radši ty prachy rvi do vybavení než do ancelek..
      Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
      Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

      Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

      Follow the vision. Through the gates of hell.