Kritika NosMall

    This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

    Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

    • A bude hur. Stejne nechapu pointu tehle kritiky ... stejne nic nezmeni.
      Taky chci rohliky za 40 haliru, pivo za 2,-. Kolik ted stoji rohlik? 2-3kč a pivo? ....
      Ted se jeste zvysovali dane ... a snizi nekdy v budoucnu? NE!

      k tematu
      Ekonomika v NT ... s prominutim ********
      a co za to muze? velky prinos penez, penize stale mnozi a nespotrebuji se
      + okam, drop, raidy akt, glac(diamanty, krystaly)
      - plusovani karet, veci a zanedbatelny jako lod, amulety, panenky ...

      A kde jsou ty penize?
      -hraci si chce vylepsovat karty/equip nebo koupit neco za tezky prachy. Tak si plati nosmall a proda levne bohatym.
      -Bohaty draze proda, jelikoz ma penize kupuje veci za levno a v NB jeste predrazi.
      -Nakonec penize zace skonci u Bohatych ... Bohaty bohatne a chudy si muzou chodit dropovat/kupovat NT.
      klasicky zivotni cyklus

      a kdyz je v ekonomice moc penez tak vznika inflace.

      Priklad:
      Typek A chce upovat kartu koupi NT a z toho svitky vybaveni prodava je levne za 700k/kus
      Typek B(bohac) hned vykoupi a prodava je za 1kk/kus
      normalni hraci samozrejme nemuzou koupit svitky hned jelikoz jsou hned vyprodane a musi koupit zace za draho ...

      Reseni:
      - wipe - to asi nestane ale ... ok
      - zpusob jak omezit narust penez.

      =====================================

      Co se dava do NM rozhodujou GF a maji taky duvod. Proste smula ze jste prodelali na to ...
      Taky v realu kdyby jste kupovali akcii a za par dni by ztratil v cene ... za koho pudjete stezovat?

      drzel bych pravidlo „Drž hubu a krok“
      Runescape - active Old School server 2007 clan Czecho-Slovak Forces
      League of legends - active - gold divison
      Nostale - retired
      CZ noswiki provizorni - wiki.kalbosh.cz
    • Taky mně to dost překvapuje :cursing: :cursing: :huh: ale co s tim naděláme ty věci strácí hodnotu toje natom nejhorsi (souhlasim s ostatnima) ale nejvíce mne udivuje to inferno ktery sezenes za 10kk ne (499nt myslim) ale dost mně ten pegas prekvapuje ale vse se snizilo... co s tim naděláme jeto jak event zezacatku 350k bedny tet je nabyzis za 120k a nikdo nechce .... ale zas co s tim naděláme ale teda ja bych to vratil vše ZPĚT :rolleyes: Myslim ze nosmalistum to radost neudělalo :D jedině ze si to vse nahrabou pro sebe .... :thumbdown:
      Smích?? přejde.....


      Mně?? ne .. :love:








    • xD tak jako teď se snažím udelat seraphima viď že jo dengi :D a kdyby to dali do NM tak by me to rádne naštvalo... Jako na skákajíci jelly sem minul 13ks evo, na malé hopsajíci jell 1ks a zatím nevlastním hopsajíci jell ale už sem na to minul 15ks evo.... A kalbosh myslím že to zatiaľ nieje nutné prirovnávať k realite.. A tohle je užitečný aspoň lidi maji kde o tom otvorene debatovat a nemusí míňať repra... a jen tak ze srandy u nás stojí rohlíky asi 6 *centov čo je v prepočte asi 2*Sk a dokonce sem videl večer jednou když sem si byl neco koupit za 0,01*€(0,30*Sk) O_o
      A ja osobne se snažím prodávat levneji než v NB napr. pírka 16-17k úplnky takých 12k(podarilo se mi vymeniť 17úplnku za 127ks kouzelného vejce(nevím či to bylo dobrý obchod ale myslím že jo :DD :thumbsup: ))




      Vysvetlivky
      *Sk-Stará slovenská koruna
      *€-Mena, s ktorou sa platí myslím že v okolo 17-tich štátoch europy
      *cent-je jedna stotina(0,01)(1%)(1/100) z €
      Co k tomu dodať? :D


      P.S. Ďakujem za spríjemnenie hry Chizu, Dengi, Keira, Sasuke(netroll až toľko :DD) a ostatným... :)
    • Nosmall nám zkazili jak to jen šlo, o tom žádná. Jsou to podnikatelé, dělají to proto, aby si vydělali. Když viděj na CZ serveru, jak pokulháváme s dobíjením NTček, tak jednoduše nám dali vše do NM za směšnou částku, abysme si toho co nejvíce nakoupili. Jím je to šumák, jestli nám pokazili ekonomiku, hlavně že mají co strkat do kapes. :dash:

      A co mi docela vadí je, že..
      Nostale má celkem špatný systém toku peněz. NPC co jsou v nosvillu či jinde využívány, mají spotřební zboží za strašně směšnou cenu ( pro větší lvl ) a taky nemají široký sortiment. Prachy co se dostanou hráčům do inventáře, nikam nezmizej. Pořád se to koluje jeden k druhýmu a nikam to neodtejká, tak se ty prachy jednoduše nahromaděj a hodnota peněz klesá...
      Vidím to u sebe.. mám v inventáři kopu peněz a co si za to pořídím? Skoro nic... :S
      VYEXPÍ MĚ NĚKDO PLS? :growup: :growup: :growup: :altt:
    • xD ja mám dosť málo peňazí hlavne teraz cez event... snažím sa udelat seraphima a když mám čas na raidy tak mi padají rusty, svitky, rozcestníky viď dengi :cursing: a když to chci tak si to musím kúpiť :/ za peniaze, ktoré ani nemám :D tak ako pred včerom som kupoval v pohode evo za 250k a včera som musel pol hodinu vyjednávať cenu 300k za 1ks a to chcela pôvodne 450k :/ takže všetko ohromne zdraželo a event raidov stále ubúda... Ja bych celkem navrhoval BURZU, už teď to tak funguje vlastne... je málo produktov a veľkej dopyt takže ceny rastú... a nejvíc me štve že nekdo má takové štestí a ma u sebe 45ks evo a hodí to do shopu po 600k :cursing: :dash: :evilgrin: jen tohle by sem mel pro nej :pillepalle:
      Co k tomu dodať? :D


      P.S. Ďakujem za spríjemnenie hry Chizu, Dengi, Keira, Sasuke(netroll až toľko :DD) a ostatným... :)
    • Nez zacnete prohlasovat takove hlouposti, tak prosim navstivte i ostatni klienty NosTale a presvedcte se o tamejsi nabidce. Opravdu me udivuje, co vse jste schopni psat, aniz byste meli realnou predstavu o situaci.
      Don't panic!

      -> noswiki.cz <-

      Můj email je magrat@nostale.cz - nepoužívejte pro odeslání zprávy na email fórum, jelikož Vám na takovou zprávu (bez uvedení kontaktu) nemohu odpovědět.
    • Víte ono když se něco změní v NosMallu tak se to udělá pro všechny servery. Jediné co se liší tak je pár Eventů a Událostí. Jinak jak jste si mohli všimnout tak GM část eventů, soutěží mohou ovlivňovat a část ne. Nějaké soutěže a eventy sou pevně dané a jiné zase nejsou.

      To že se teď pos... NosMall je jen tím že už nemá kdo nakupovat NosTollary. Nový hráči nechodí a starý už mají vše, nebo si to aspoň myslí.

      Od roku to NosTale upadá víc a víc.

      A když sem chcete psát nějaký srač.. ve smyslu je to jen na CZ tak si nejdřív stáhněte ostatní servery a tam se podívejte.
      NosMall hold musíte psát na GF a pochybuji že s tím něco udělají na nás jim nesejde, jde jim hlavně o to aby měli plnou kapsu.

      "Si asi neuvědomují že k té naplněné kapse potřebují !!!LIDI!!!"

      //Edit Balloo: UŽ MĚ PŘESTÁVÁ BAVIT ČÍST CENZUROVANÉ VULGARITY! ZAČNI SE CHOVAT JAKO ČLOVĚK! A TO PLATÍ PRO VŠECHNY!

      The post was edited 1 time, last by Balloo ().

    • Jop dost to souvisi i s realem...ubyva hracu kteri maji moznost rozhazovat prachy do ntcek..ale nic se nemeni...hold si ztraty musim zas nahradit na prekupovani nosmallu za vyhodnejsi cena...pro ty nenosmallujici vetsinou zdroj prijmu
      WHAT DOESN'T KILL YOU MAKES YOU STROGER :growup:
    • img.kalbosh.cz/kalit%20nm.PNG

      Nosmall je vsude stejne

      Ty 100% co dali do nosmallu je zameren hlavne pro DE mozna UK i FR
      Proc?
      - na DE si kazdej nabiji a kdyz neco vyjde z NM tak to proste maji. Takze pro nich to vzacne neni.
      - pridali kvuli tomu aby se ostatni hraci mohli doplnit.

      - trpíme jen my, kde malo lidi nakupuje a veci co vydavaji na urcitou dobu v NM je na serveru jen par.
      Runescape - active Old School server 2007 clan Czecho-Slovak Forces
      League of legends - active - gold divison
      Nostale - retired
      CZ noswiki provizorni - wiki.kalbosh.cz