Problém s Kalendářem

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Ano tu jsem myslel, nicméně jsem slyšel, že tuto adresu dává výrobce a je jedinečná (nikdo jiný na světě by ji neměl mít) tudíž by to řešilo náš problém s kalendářem jak psal PSY... Otázkou je, že stále existují způsoby jak jí změnit => podvádět. Ale to je tak složité, že by to dotyčnému za to ani nestálo..

    Stejně. Jak si GM ověří, že já neodpovím, ze dvou IP adres... Můžu jít třeba k dědovi přes ulici a odpovědět tam po druhé (příklad) :)
    Shalim 85 lv mage +dragon slayer ^^
    ! Mage forever !
  • Tak jak bylo psáno v manuálu k adventnímu kalendáři :D píšou vyčkejte vše se dělá ručně tk to sakra pochop... oni mají tky prácí tak jako já školu...
    MRTEV:"Tvůj účet byl zablokován"... asi je už na čase aby jsem přestal hrát...každopádně nevím za co mě banujete...a ted něco pro všechny...
    Už se zbavte té závislosti na NOSTALE...
    Je to prkotina...
    A NĚCO PODOBNÉHO PRO TY MÉNĚ CHÁPAVÉ:NOSTALE CHÁTRÁ...A TO JEŠTĚ NEMLUVÍM O TOM ŽE BANUJOU JEN (ANTI)NOSMALISTY...
  • zabi z toho co píšeš máš měnící IP připojení a to může být problém u kalendáře :) nehledě na to že na dost onlinovkách je zakázáno mít střídající IP (nemáš jednu pevnou) - navíc se mi to zdá jako blbost protože IP ti přiřazuje poskytovatel takže by to bylo vlastně jeho obcházení a může to být nezákoný?? (ale neber mně moc na vědomí, využívám jenom IT znalosti základní/střední školy :D)
  • Nie, nie pripájam sa stále na tu istú IP :D . A toto nieje nezákonne ani nič také, pretože je to ochrana osobných údajov počas nazvem to "surfovania" po internete. Pozorne som si to pozeral pretože aj ja som si to myslel. Mal som s tým dočinenia keď som robil design na zakázku.




    P.S. viem že sa to sem nehodí ale kto vie robiť dobré designy a má zmysel pre moderne vzhľady napíšte mi do PM vybavím vám takú prácu ;) (Podmienky: spolupráca, kreatívnosť!(na veku nezáleží!)) 8)
    Co k tomu dodať? :D


    P.S. Ďakujem za spríjemnenie hry Chizu, Dengi, Keira, Sasuke(netroll až toľko :DD) a ostatným... :)
  • chce se mi brečet jak to tady čtu.

    MAC Adresa - přidělená výrobcem každému síťovému zařízení - lze změnit ale je to trestné jelikož se tak maskujete za někoho jiného - vše se dá dopátrat
    Mnou zmiňovaný případ je pro statické IP adresy.

    O dynamických se rozepisovat nebudu jelikož je stejně moc lidí nemá.

    Statická IP. Pevně přidělená IP - nemění se.

    Např mě UPC pevně přidělí IP pomocí které komunikuji v internetu.

    Ti co mají tu smůlu, že musí projít ještě přes proxy server poskytovatele mají od něj přidělenou IP jen v rámci jeho interní sítě. Do internetu vstupují všichni pod jednou IP.
    Pokud si dáte domů router, protože chcete používat více počítačů tak si vytvoříte vlastně další síť a v tomto případě i když bych neměl můžu router nazvat dalším serverem. tj. Více IP spojím do jedné, následně poskytovatel spojí více IP více domácností do jedné.

    Někteří poskytovatelé nabízí, že za menší měsíční poplatek vás převedou z neveřejné IP na veřejnou a tím pádem nebudete mít stejnou IP jako půlka barák. O tom se ovšem musíte informovat sami u něj.


    ještě přidám obrázky co jsem extra pro vás udělal snad vám to k pochopení bude stačit a nebudou se tu zase objevovat bludy.

    VEŘEJNÁ IP


    NEVEŘEJNÁ IP


    Jak zjistím jestli mám veřejnou nebo neveřejnou IP adresu?
    najedete si na mojeip.cz
    a pokud se vám čísla v rámečcích shodují tak máte veřejnou jinak neveřejnou IP.

    !!!NESMÍTE BÝT PŘIPOJENI PŘES ROUTER. KDO MÁ ROUTER ODPOJTE KABEL KTERÝM DO NĚJ PŘIVÁDÍTE INTERNET A NAPOJTE HO PŘÍMO DO POČÍTAČE JINAK VÁM TO VŽDY UKÁŽE NEVEŘEJNOU IP!!!
  • Jo takže mám veřejnou IP díky za objasnění :D Hlavně to červené mi dosti pomohlo :rofl:

    Ještě bych se chtěl zeptat, jestli by nebylo lepší dát to omezení na MAC adresu, jak bylo výše zmíněno. Vím, že mohu odpovědět z více zařízení.. Ale stejně tak i z více IP. Přišlo by mi to vůči nemálo lidem férovější...
    Shalim 85 lv mage +dragon slayer ^^
    ! Mage forever !

    The post was edited 1 time, last by Shalim ().

  • Shalim wrote:

    Ještě bych se chtěl zeptat, jestli by nebylo lepší dát to omezení na MAC adresu, jak bylo výše zmíněno. Vím, že mohu odpovědět z více zařízení.. Ale stejně tak i z více IP. Přišlo by mi to vůči nemálo lidem férovější...

    Bohužel nešlo, nejsme schopni zjistit MAC adresu routeru, ale pouze klienta. Čímž by opět padlo zamezení podvodníkům, mám doma 6 počítačů tak 6x odpovím. Je nám líto. Nicméně toto opatření není novinkou, bylo zavedeno minulý rok.
  • slatký-zajíc wrote:

    To vim jenže minulí rok to slo bezproblémove dnes a vcera okolo 00:1-30 mi to napsalo že jsem odpovedel takze celej advent skažený

    což ovšem nevylučuje to, že si někdo za ten rok nezřídil internet od stejného poskytovatele jako máš ty, a že také nehraje nostale a neodpovídá na advent.
    hold to, že chce mít někdo co nejlevnější připojení k internetu sebou nese i nějakou daň například ve formě neveřejné IP a tím i jisté omezení na internetu například zde adventní kalendář. :)
    řešení?
    kontaktovat poskytovatele internetu a zeptat se zda je možné místo neveřejné IP mít veřejnou a kolik peněz měsíčně tě kvůli tomu internet bude stát více.
    což nevím jestli se někomu vyplatí platit více jen kvůli nostale, ale určitě se i takoví najdou. :)