chodí falešné emaily

    Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

    • chodí falešné emaily

      dnes mi psal bratránek je mu 8.
      Včera mu přišel email od gm nostale že když nedá id a hesl odostane perma dnes přišel o vše já vím že si to maj hlídat sami šlo by nějak tyhle hráče upozornovat a hlídat to páč tohle se kupí.
      Pokud ti někdo život ničí usměj se a vem ho tyčí.
      Člověk by neměl mít strach jako nepřítele ale jako přítele protože největší strach by měl mít člověk ze sebe samého.
    • magua dovolím si nesouhlasit.
      Dnes už si lidi vytvoří stránky (například no-reply nebo nostale) a na bázy stránky si vytvoří email, mě taky takovéto emaily chodí dnes a denně a mě chodí například od: magrat@nostale.cz nebo od: noreply@no-reply.cz apod...
      Proto by neuškodilo (protože hodně lidi nečte chat) vždy jak je při přihlášení ta sopka atd... tak tam dát nějaké upozornění které by trklo každého (nevim, tyrkysovou barvou na červenou :D )aby se omezilo.Je jasné že se tomu nikdy nezamezí protože min 4% nt každý rok vidim jak piše ukradli mi účet apod...
      Taky by se mohlo po měsících emailem posílat (s novinkama, eventama atd...) upozornění na takovéto krádeže.
      Bohužel zloději si vždy najdou cestu :(
      Proto tu uělám to co sem zmiňoval:
      NIKOMU NEDÁVEJTE ID A HESLO
      kdo to četl nemůže říct že nebyl varován :rocketlauncher:
      Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
      Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)
    • A proto je ta hra pro hráče od 12 let, o kterých se už očekává, že umějí číst a čtou automaticky všechno a neřídí se jen obrázky. Těm když někdo ukradne účet, tak se může říct , že je to jejich blbost. Tohle ale ukazuje na to, že si ho někdo vytipoval a získal jeho e-mail, aby mu pak mohl napsat.

      Jsem tu a bojuji za svou rodinu!

      Yakuza best of all!


      Postava založena 2. 12. 2009 13:03:04
    • Bez urážky, ale já jsem podle mně docela průměrnej a číst umím od 6ti let...(psaní je horší :D), automaticky vše nečtu ani ted a ten mail se získá tím že máš kámoše, ten ti řekne, prosimtě vyfot mi to a tamto, nemůžu najít prtsc a pošli mi to na mail podvodnik@seznam.cz....co uděláš?? je to kámoš, uděláš screen a pošleš to z adresy na kterou ses registroval...má tvůj mail a hotovo - toto byl pouze příklad, já dávám radu nepsat ID a IP jinam než do přihlašovacího okna nostale.cz nebo do hry a mít registrační mail na hry jinej, nnež kterej používáte běžně
    • oujeacekxml wrote:

      magua dovolím si nesouhlasit.
      Dnes už si lidi vytvoří stránky (například no-reply nebo nostale) a na bázy stránky si vytvoří email, mě taky takovéto emaily chodí dnes a denně a mě chodí například od: magrat@nostale.cz nebo od: noreply@no-reply.cz apod...

      teď jsi mě ale opravdu rozesmál :rofl: nechtěj mě učit informační technologie :rofl:
      když už mě chceš poučovat tak si prosím nejdříve zjisti něco o doménách prvního a druhého řádu, jakým způsobem funguje DNS server atd.
      kdyby jsi o tomhle měl alespoň trochu tucha tak víš, že stránku nostale.cz si opravdu zaregistrovat nemůžeš jelikož jí má registrovanou GF, a proto ti opravdu nikdy nemohl přijít falešný email od magrat@nostale.cz

      přeji pěkný den :)

      The post was edited 1 time, last by magua ().

    • PSY až budeš ještě trochu starší, budeš číst fakt všechno :-P. ...... možná :D .... No prostě tím chci říct, že jakmile mi někde něco vyskočí za hlášku, hned koukám co tam píšou.

      Tak pochybuji že po 8letým klukovi někdo chtěl aby mu poslal screen a myslím, že by si snad chlapec vzpomněl, že na tuto adresu něco posílal, nebo že mu ji někdo poskytoval (protože by si ji mim napsal na kus papíru). Podle mě, ji někomu nadiktoval, klidně i ve škole.

      Jsem tu a bojuji za svou rodinu!

      Yakuza best of all!


      Postava založena 2. 12. 2009 13:03:04
    • PSY? Ty fakt asi nečeteš! Tomu klukovi bylo 8 let, co ho okradli. Od toho se rozvíjí celá diskuze. Prostě to je moc malej kluk na hru, kde musí trochu přemýšlet, tedy ohledně toho co se týká zlodějů a podfukářů. Prostě si ho někdo vytipoval.
      Když tohle zkoušeli na mě - jako GM ve hře, nebo pod podobným nickem mého herního manžela, nebo nevím už jak. Tak jsem nebyla nikdy tak blbá abych svěřila svoje údaje.

      Jsem tu a bojuji za svou rodinu!

      Yakuza best of all!


      Postava založena 2. 12. 2009 13:03:04
    • ari...pokud se nemílím tak v jedný části tohodle threadu se mluvilo obecně, ale ok...

      jinak VÍM že nejsem zakladatel, takže pidlo, tímto tě žádám abys jako zakladatel poprosil o lock :) o tom že gm nebudou vyžadovat ID ani heslo víme a to že okradli tvího bratranca...to se nijak nevyřeší, možná přes ticket přes ip adresu zjistit kdo to byl(na té ip adrese pravidelně někdo hraje... pokud tu možnost gm má ale my nepomůžem, jinak varování ostatní snad dostali