Pohyb cen a zavzpomínání na starý dobrý časy

    Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

    • Opravdu hodně mi chybí kouzlo práce, kterou jste museli do všeho vložit. Časy, když jsme měli jen 4 SP (ty nové jsou fajn, ale jsou vzhleden na 1-4 příliš OP, takže zaniká to, čím obhajují korejci jejich existenci - větší možnosti a diverzitu hry (všichni ale víme, že jde také o zvýšení poptávky po držácích)). Staré SP v glacu používá málokdo a vůbec sa mu nedivím, je to sebevražda.
      Je potřebný redesign, nebo minimálně upravení vzhledu postav tak, aby měli v animaci tolik snímků jako santa buš ocásek a 5-8 SP. NosTale má pořád potenciál, ale potřebuje:

      A) investici do designu - strašný prachy jak v 2Ds kreslení postav, tak v (postupném) namodelování hry od začátku s ohleden na dneštní průměrný výkon i neherních PC

      B) přestat přidávat pořád vyšší a vyšší dosažitelné vylepšení SP, ale spíš přidat zcela novou mechaniku nebo stěžit+odstranit závislost dobrých věcí na placení (ponechat jen ochranu před zničením). Také mluvím o tom, že i pokud je event a tedy věci za práci a ne z nosmall, NA TO ABY VÁS VZALI MUSÍTE MÍT DOBRÉ EQ jak jinak, pomocí věcí z nosmall a TAKY SE DAJ KOUPIT V BEDÝNCE tak jaký má smysl na tom strávit celý event když pak někdo bez větší námahy má to samé co vy že ano? --- to ale odporuje bodu A --- ENTWELL (developer NosTale) by se musel pořádně plácnout přes kapsu a kde by na to jako vzal? ani já nevím.
      Nostale má téměr 9 let a takovou dobu aktivní vydržela jen jedna MMORPG od blizzardu a to jen díky nevým mechanikám a ano, hádáte správně, redesignu.

      Ne, nedočkáme se ho. Dle mého názoru byla 8. sp poslední "service pack" a dočkáme se jen bugfixů, petů a vozidel, pretože na to stačí šablóna pro kód, naházení atributů a akreslit vzhled. Ne, nemá smysl to hrát a NE, nemá smysl do toho dát jednou za čas nějaké prachy. nosmall nás dělí na "Pay to Win" a "Free to Play (but not win)" hráče. Bylo by to jiný pokud by GF nebyl jediný publisher (v angličtině, ale i FR, DE, PL...). Nemá totiž konkurenci, pokud chcete hrát NosTale, budete ho hrát tak, jak to chce GF. Na jiné, velice populární hře ktorou GF v evropě provozuje (určitě víte, o jaké hře mluvím) to vidět na ItemShopu zde a v americe, kde 100ks jednoho itemu stojí kolem 3$. u nás je to 6$ za 2ks STEJNÉHO ITEMU.

      Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek...
    • 6. Strana .. 2012/2014 refresh od Denga

      Taky by se mohl udelat prehled aktualnich cen pro lepsi prehled
      Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
      Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

      Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

      Follow the vision. Through the gates of hell.

      The post was edited 1 time, last by iMaginus ().

    • já se k tomuto též vyjádřím... Pomatuji si když jsem začal hrát Nostale. (Objevili jsme to s bratrem na internetu XD) Bylo tam napsáno: Nová hrá: Přidej se... A tak :D A tak jsme si to stáhli... Vzpomínám si, že bylo strašně velká Novinka SP3 a ten kdo jí měl, tak byl boží... LOD? Pomatuji si když Lod přidali do hry a kostry se moc nedávali (měli vyšší lvl než my XD) A co takhle OZ? Minibazar? ne. Pěkně si postav obchůdeček a prodávej... A ceny? Držák za 1kk! Pírka za 30k! Arény vládli 40 a 50! Glac, jen kvůli dropu... Když vyšli první dvě vozítka, měli je jenom ti nejlepší! Bušíci? Taky měli jen ti nejlepší. Brnko jsem měl maximálně + 2. Dnes? kdo nemá brnko víc jak +4 je nic moc. Areny vládnou 85+ nikdo jiný si ani neprdne. Kdo nemá všechny 4sp, tak proč vůbec ještě žije? Jo a novinky PSP, těch je tam už moc. Nostale mám rád... Ale jak už jen přidávají PSP... už to pomalu ztrácí to kouzlo novinek... :) Ale bude zase nový akt, takže neztrácet naději :phatgrin: :phatgrin: :phatgrin:
    • téhdy ani obchůdky v OZ nebyli.. :D pamatuju si, že kdyš sem vstoupila do Nosvillských louk tak tam bylo min. 20-30 obchůdků.. :thumbsup: kdo měl sp 1 byl dobrej, sp 2 byl supr sp 3 mistr a sp 4.. ten byl bůh :thumbsup:
      :altr: :altq: :altt: Smích, Láska a Naděje. To je vše co máme.
      UMĚNÍ JE ŽIVOT, ŽIVOT JE UMĚNÍ. :love: Miluju umění!!! :phatgrin:
      Lau~
    • Teď když se o tom tak bavíme, tak si úplně pamatuju, jak jsem přišel do NosVille, tam seděl Modroočko s Bersem a všichni takový: "OMG, co to je za kartu? OMG!" :D a on nám pak odpověděl, že to je 4. SP na wara a když jsme se dozvěděli, že se na 3. a 4. SP musí Quest platit za celkem pálky pro nás v tehdejší době :D. A jak jsem prostě prodával hovadinky všeho druhu, dropy z Glacu a všechno přes noc, jen abych si na ně našetřil a pak se mi to konečně podařilo! (A ty karty mám dodnes, byl a pořád jsem ten typ člověka, co si prostě musí vše vydobýt sám, a proto jsem žádnou ze svých SP nikdy neprodal ani nevyměnil, vše made by me :D). Člověk si úplně uvědomí, kolik času do tý hry investoval a promrhal, ale taky je to strašně nostalgický, když si člověk uvědomí, že tu hru začal hrát jako malej pakant a teď už si připadá strašně starej, jak ten čas utekl. Vždyť v kolika jsem tuhle hru začal hrát? V 10? Možná v 8? (Ten pocit, když vlastně ani nevíš, kdy bylo NT vydaný :D). A teď mi je kolik? 17? Hah.... někdy si říkám, co jsem celý ty roky dělal... na druhou stranu je fakt, že jsem i rád za některé lidi, které jsem tam potkal.
      Arch Devil Officer
      and


      Sig by Why~
    • Si pamatuju takový ty časy když v NosVille (už tehdy) afkoval borec s Ice +5, za chvíli se tam slezla kupa lidí odkud to má a pod... Pak následovalo to co tu popsal Sasuke, 1kk na quest a toho času tehdy bylo hodně na tehdejší poměry, 100k bylo tehdy vážně dost jelikož se nejely žádný překupy, podvody atd. ale jen okamžitky a to co Vám spadlo na kometovce nebo v Kremu. První sp 4 co jsem viděl tak byla opět na mága, mno super, temnej borec co střílí cosi černýho, kdo to nechtěl že =D Tehdy jsem začal dělat svůj účet s mágem (na každou classu jsem si dělal speciální účet, do teď nevím pořádně ani proč =D), dopracoval jsem se k hollymu a pak jsem mága nějak zavrhl, zkusil jsem wara a teď už mám asi po 6. lukostřelce =D Ale vždy když jsem začínal novej účet tak do NT něco přibylo, nová oblast, letní/zimní/halloween event, podzimní event sklizně (tehdy býk bušík taky hodně velká vzácnost)... asi to ti kteří tu hrají déle budou znát :) Taky si pamatuju že nebyly stánky v OZ, zbytečnost =D A víte proč? Malý levely, nikdo tam nechodil, byl tam 1-2 obchůdky, všichni stavěli na Nosvillských loukách (doufám že se to tak jmenuje =D) jelikož tam procházeli všichni, takže logicky každý něco koupil. Jeden z největších boomů přišla možnost svatby, pokud se nepletu tak nejdřív byla jen ta mapa se svatebním oltářem a až pak přibyla možnost svatby jako taková (pokud se pletu opravte mě =D), samozřejmě hned po stažení updatu všichni se hrnuli na tu mapu a každý tam byl tak hodinu =D Efektivní vydělávání tehdy? "Ty jdes expit na kometovku? vezmi mě do skupky, já ti zaplatím." tehdy ještě měli hráči dost velkej vítr z GM takže jsme neměli problém dohodnout se na platbě až po expení, jenže to bylo většinou tak 40k, když bůh dal =D Ještě si pamatuji že hlavní nosmát byl tak nějak vlk a vlkolev, pak přišli do módy bušíci a už to šlo z kopce... To je tak nějak vše na co jsem si namátkově vzpomenul, staré časy byly fajn, dal bych cokoliv za to si to zopakovat na jeden den :)
      Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
      Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)
    • Ještě sem něco napíšu. EVENTY. Ty snad byly odlišné od dnešních. Mob spawny? Co to je? To za těch let nebylo. Pomatuji si na event, kdy jsme šli do GM mini a prohlíželi jsme si Namaju jako mazla, či Cuby. Nebo když jsme byli v dolech mačkali páky a dostávali jsme se hlouběji a hlouběji :D A pak... Taeční Nosville. GM si stouplo na studnu a všichni tančili, pouštěli se strašný písničky... A pak dárečky... Ale ty mi byli ukradený... Ale pamatuji si, že se dávali paruky, přívěsky s jménem a různý kraviny... Ale ty mi byli fuk :DDDDD Já se spokojím i s koulema důstojnosti :DDDD A pak ty každoročný... Ta sklizeň mě bavila... :D Já chtěl strašně toho býka :3 A pak začli event raidy. První byl jack o lantern... Na toho si pamatuji dodnes. První den ho snad dali 2, 3? Nikdo si ho moc nedával, ale pak se zjistilo o těch svitcích... A odměny? Myslím, jak ty dnešní... :D A pak sněhulák! :DDD První 3 dny se nedával a potom až teprve začal.... Odměny? Sněhulák Santa bušík Kakao stromeček atd... Já sem byl šťastnej za sněhuláčka, kterého mám do dnes... (lvl 50 :DDDD). Pak kuřecí královna.... Tak to vím, že se naopak dávala hned první den... Jak? Díky Jajamarum :DDD Pak to další den zrušili a pak nastal ten útrum... Nakonec se našli destři a jeli jsme dál... A teď Pirát... ÚPLNĚ MEGÁLNÍ NOVINKA SP PIRÁT... Jak já sem toužil ji mít... jenže... Ten raid se nedával a když už se dal, tak další jsem nešel, což mě mrzelo... :/ Strašně mě bavila ta spolupráce na těchto raidech, nikdo nešel na záchod či afk! Všichni co šli tak další nešli. Všichni byli připoutaní k židlím a všchni koukali na monitor aby to nezkazili ostatním. Dnes? : Sněhuláka už jdete prostě ze zvyku... někoho to nebaví ale potřebuje peníze... Někdo prostě buší do sněhuláka a spolíhá se na auru. Sněhulák za těch pozdějších letech se šel POUZE V PAJAMÁCH :DDDDD Žádná aura nic.. Prostě si měl plno nebo polovinu :DDDD Jack o lantern úplně to stejný a to nemluvě o KFQ a Piráta... Já všechny tyto raidy (Až teda na KFQ, protože ta mě fakt nebaví) Chodím pro zábavu (Samozřejmě nějakou tu odměnu ve stylu PSP či bušíka čekám a doufám, že ji dostanu) ale HLAVNĚ chodím pro zábavu... Ano i ty novější raidy... I Lucy, která se nedávala jsem chodil pro zábavu... I když mi padla a prodal jsem jí (Protože se mi nelíbila) tak jsem dál chodil... A o tom ty eventy jsou, aby se chodili pro zábavu ne pro drop... Ale hold už to tak je :)))) (PS: Wow, tak dlouhou slohovku jsem dlouho nepsal :DDDDDD Díky za pozornost :altr: :done: )
    • Jo to si pamatuju jak tam dalo GMko v Nosville rozcestník a my šli se dívat do mini na Dark castru nebo cuby =D Sranda pak byla když se to GM rozhodlo s tím jít do arény (s DC) jako zábava tam zabíjet takové monstrum tehdy asi 10x lv 30-40 a pár levelů 60+ =DD
      Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
      Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)
    • Já si vzpomínám na to, jak ještě nebyli 3 chcípnutí v raidu -> kick, ale mohli jste umírat do aleluja :D. A taky jak jsem tehdá s tím mágem 38 zakládal KFC pro prcky, protože se mi zdálo nespravedlivé, že je lidi z nich kopou a vždycky se tam připojil nějakej týpek se SP 1, který mi říkal ať je vyhodím jinak odejde (což mi bylo docela ukradený). To byla zábava když jsme tam skočili do těch kuřat a oni nás zabíjeli :) . Teď by mi za to asi polovina lidí nadávala že jim žeru čas blbostma.
      Tato věta je nepravdivá.
    • Nebo cena zesilek na vílu měla tu stejnou hodnotu jako víla ohně 0% (podotýkám víla s TS) A to bylo kolem 20-30k. To se vydělávalo, dal jsi 300k a potom ti trvalo další týden než se ti to podařilo sehnat, aby jsi to mohl prodat dál. Nebo prodej NT závisel na ceně itemu, jestli se pírko prodávalo za např. 20k/ks tak jste po zakoupení truhly na 50 pírek za 49NT mohli utržit jen 50x 20k (s té truhly byla i šance získat ledovky nebo ohnivky s minimální pravděpodobností). A tolik lidí co mělo vaječnou vílu jelikož tehdá byla nejdrazší za 200k a jestli jste chtěli buše (tehdá převážně normálního hnědého) tak jste si musely našetřit takové 2kk :thumbsup:
    • linzik wrote:

      A tolik lidí co mělo vaječnou vílu

      To z důvodu velikonočního eventu, který byl pouze nadropuj 5 blbostí a malcolm ti jí dá. Já dokonce na channelu 5 jednou našel v OZ hromady těchto víl na zemi (někdo asi nevěděl k čemu je sklad) tak jsem je tam sezbíral. A protože to nebylo nic vzácného, tak jsem je všechny prodal u Evy za 1 G :D
      Tato věta je nepravdivá.
    • Nevím o jaké době mluvíš ale tehdy ještě ohnivky ani ledovky nebyly... Jedine bedny co byly tak truhly A, B a C, už si ani pomalu nepamatuju co z nich padalo ale určitě padaly pírka, úplňky, pegas (tehdy nejvzácnější nosmat) a křídla přátelství + křídla démonů a andělů. Tehdy taky nebyly tak nevyvážený classy, mág tehdy byl o hodně silnější jak war, častěji bylo vidět plusnuteho reda než wara... Tehdy +15 se ani nevědělo pomalu jestli jde udělat, byl jsem u člověka co jako jeden z prvních plusnul +15 a bylo to DG, tehdy ho prodal asi tak za desetinu dnešní hodnoty. Mít na účtě 500kk? pfff ani náhodou, hranice byla 100kk pokud se nepletu a nikdo to nepokořil, nejvíc co jsem viděl na screenu nebo psát lidi bylo kolem 50kk a to byli hráči kolem lv 85 (tehdy něco jako dneska 97 cca) kteří to hráli snad úplně od začátku... Tehdy také byly ještě dost kvalitní bitky na glacu, vezměte si, že to byla malá komunita a když jeden třeba lv 82 zavelel že se jde glac, tak všichni online hráči tam šli (tak 40-50 hráčů na každé straně, spíše odhad) a byla to řežba... taky totiž se vymyslely taktiky, nebylo to jako dnes ze +15 tank vyrazi do stredu enemy teamu, tam tymy opravdu treba 2-3 minuty staly naproti sobe ani ne nejak daleko a pokud nekdo vystoupil z te skupiny a sel jednat na vlastni pest, ihned sel k zemi a zacala rvacka. I kdyz to byla mala komunita tak porad se zvladlo davat casteji glac raidy a spoustet je jak ted...
      Když nevíš co dělat, zapni NosTale a jdi naštvat pár dětí ;) :thumbup:
      Každý má sice právo rozhodnout o svém vlastním osudu, Venome, ale někteří toto právo hází jako formu povinnosti na ostatní :)