Soukromé Okam

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Oficiální české fórum je nyní součástí anglického fóra: https://board.en.nostale.gameforge.com/

  • Soukromé Okam

    Zdravím,
    Jsem jediný, komu vadí "soukromé okam 80(teda90+)"? Máme tu 5 chanelů.V sudé hodiny jsou tedy 3 okam,v liché 2 okam - (sudé ch1, ch3, ch5) a (liché ch2, ch4).
    Tedy pro normální lidi jen každou sudou hodinu na ch1(platí pro levely80+), ty menší se dokáží dohodnout, vzít další mezi sebe. Levely 80+ ale ne. Do dnešního dne (15.7 2015) jsem to respektoval. Poté, co jsem omylem vlezl na okam, neuběhlo ani 3 sekund a už jsem byl nazván tuctem debilů, idiotů, kreténů a horších. Já chtěl odejít, ale po tomhle, ne. Mám si prý najít jiné ch, volné. To se to hledá, když jsou jen 3(nebo 2) okam, že? Každý už je zabraný, nikoho neberou mezi sebe. Byl jsem za své EQ nazván lowkou. Něco vám povím - pokud to, že své peníze a čas spotřebovávám na to, že pomáhám lidem, znamená že jsem lowka, pak jsem na to hrdý. To, že se pár "vyvolených" hráčů dohodlo, a mě nepustilo ani ke slovu, přeci neznamená že tam nemůžu. Na té okam budu bojovat, nebudu jen čekat na drop. Kdybych já byl na vašem místě, a jednali by jste slušně, vzal bych vás mezi sebe.
    Odedneška vaše "soukromá" okam je mi otevřená, neuznávám jí.
    Přiložím i screen, kde mi píše, že mám očekávat šikanu od Darkness. Kdo jsi, že mluvíš za celou rodinu? Šikanu za to, že chodím tam, co je vaše i moje, ale vy to nedokážete pochopit?
    Pokud výše uvedená rodina má jen jeden mozek, a opravdu něco bude, řeknu vám tohle: Netahejte do toho mou rodinu. Jsem Zabiják s velkým Z, já se s vámi poperu, když na to přijde. Hájím konec konců své práva,ne?
    A pro moderátora/admina, co mi dal 10ti hodinnový ban: Pokud jsem použil nějaký vulgarismus, omlouvám se. Jsem slušný člověk, ale co je moc, to je moc. Když někoho okradnou, podám mu pomocnou ruku. Kdysi jsem i skandoval, ať si lidé dávají pozor na zloděje, jakmile se nějaký objevil. Já Vás respektuji. Respektujte taky prosím i Vy mě.

    The post was edited 3 times, last by kenzabijak ().

  • Mas pravdu, jestli chteji, abychom jim respektovali okam, tak se musi umet podle toho chovat. Tohle je hnus!

    Parkrat mi psali hraci, jestli s nima pujdu soukromou okam, tak jsem sla, ale je to hruza! Drop skvely, to uznavam, ale ty nadavky?! Objevi se clovek jenom v nosville na stejnem CH a uz se jedou urazky. Nedejboze, kdyz si nekdo splete kanal a vleze tam. Vzdycky ty lidi lituju. Vetsinou pod navalem nadavek radeji odejdou.

    Na druhou stranu existuji ale i retardi, kteri si davali neviditelnost a vyzirali na soukromych okamzitkach drop, ktery si ta skupina tezce vybojovala (ano, na zabiti cele okam je celkem spotreba eliku). To se pak nedivim, ze jsou nastvani.

    Docela jsem se nad timhle screenem pobavila. Hrac OMGtojepetra byl sam jeste nedavno lvl 80neco a uz si takhle vyskakuje. Si mysli, ze kdyz je v Darkness, tak je neco vic? Docela ubohe se takhle ohanet rodinou. Ach jo, kam to speje. Cim dal tim vic jde ta komunita do haje. Same kradeze, podvodne stranky, hejty a nadavky. Poradim ti jedine, nikomu radeji never.


    Navic si myslim, ze hracu 90+ uz je sakra hodne na to, kolik je kanalu. A vite co? Az se mi bude chtit jit okam na jinem CH, tak si tam klidne vlezu. Nikdo mi nebude rikat, co smim a co nesmim, jelikoz tohle v pravidlech neni (a jako kazeni okam ostatnim se to povazovat taky neda!). Takze pro vsechny, kterym tohle solovani vadi: Chodte si na jake CH chcete, ale ignorujte ty urazky a nadavky. Kdyz se nebudete zapojovat, zabijete si par monster, odnesete drop a pujdete, tak to bude lepsi. Sice tech par lidi bude nastvanych, ale co zmuzou? NIC! To vy je muzete pak jeste nahlasit za urazky ;)


    Facebook: MuckMuffinka Nostale
    Odhalení: Nostale Odhalení Cz/Sk
    Skype: jessica-muffinek
    Status: Graduating
  • Muffinko, moc děkuji. Úplně se s tímhle ztotožnuji. Jak jsem psal, já na okam bojuju, elíkuju. Spotřeboval jsem jich fakt hodně. Vždyť lvl 1 i lvl 99, nic nemění na tom že to jsou lidi. Kdybych myslel jen sám na sebe, tak bych měl eq o několik stupňů lepší(r7+8). Ale co bych z toho měl? Já hraju, abych si odpočal, a ten pocit, když někomu za herní peníze koupím dárek, a jemu to udělá radost, je nepopsatelný. Jsem slabý, ale štastný.
  • Ahoj kenzabijak,

    za člena rodiny se Ti omlouvám. Hráč byl vyzván k vysvětlení jeho výhružky a případnému opuštění rodiny. Rozhodně šikanu čekat nemusíš. Navíc rodina o takové chování hráčů nestojí.
    Co se týče okam souhlasím s tím, že jsou pro všechny hráče a né pro partu co se domluvila. Zas na druhou stranu, chápu rozhořčení lidí co jde na tuhle okamžitku, kde bojují a snaží se nějakou cestou si vydělat a v tom příjde někdo, kdo nedělá nic a jen dropuje.

    S pozdravem
    Łuky=)

    The post was edited 1 time, last by Balloo ().

  • Ahoj Balloo,

    Já to plně chápu. Ale za 1. šel jsem tam omylem a za 2. jsem typ člověka co si nenechá nic líbit. Něco pochopím. Ale než jsem se nadál, už jsem měl na sobě tucet nadávek. To trpět nehodlám. Psal jsem, že budu bojovat, bojoval jsem. A budu bojovat!
    Edit: Omluvu příjímám.

    The post was edited 2 times, last by kenzabijak ().

  • Je dobře, že jsem konečně někdo napsal o tomto zdánlivě malém problému..

    Soukromé okam.. taky chodím okam na jiný ch, protože na ch1 není ani drop, ani se okam nedá. Na jiném ch je opravdu slušný drop, ze kterého se dá dobře vydělat. Když jsem přišel na ch3, kde byl petr, tak začal s tím, že si po dlouhou dobu vyhazoval lidi z toho ch, aby tam mohl chodit. To museli být opravdu lidi, kterým to za to nestojí, protože jinak by tam zůstali a neustoupili by.

    Dokud nebude řešení se kterým by bylo spokojeni všichni tak to bude vypadat tak jako doteď. Jistí lidé si budou stále dokola povídat tu svou a někteří tam budou stálé chodit. Řešit to je zbytečný.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • Okam ve třech bych klidně respektoval, ale jenom v případě, kdyby si dotyční nemysleli, že na tom ch je to jenom jejich. Ať si tam klidně chodí, ale když tam přijde někdo, kdo si zrovna teď chce zajít okam, tak to mají uvolnit a jít příští.

    Kdyby se našel někdo kdo by chtěl chodit furt, tak se domluvit buď na okam v 4 nebo na střídání (14:00 skupina A, 16:00 skupina B, 18:00 skupina A, 20:00 skupina B..). Ale když tam někdo přijde tak ho vyhazovat s tím, že tam chodí jenom tahle skupina? To vážně ne a respektovat vám to nikdy nebudu.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.

    The post was edited 1 time, last by iMaginus ().

  • Tady jde jen vidět jak jsou tvůrci a programátoři líní, je mraky způsobů jak omezit zmíněné AFK a znepříjemnit lidem hru co chodí jen vyžírat drop na Okamžitou bitvu.

    Příklady:
    AFK Mode - nějaký čas budeš sedět na prdeli KICK
    Celkové poškození - Za celou okamžitou bitvu jsi dal 1x 20 - žádná pověst ani zlato
    Podílení se na Okamžité bitvě

    Na vše by se dal napsat kód, který by tohle zajistil a "AFKeři" by měli smůlu.
    Ten co tě pohřbil :offtopic:
  • Zrovna v tomhle případě o afkování vůbec nejde.. tady jde o to, že jim tam bere drop víc lidí, než jenom oni tři.
    Moje jednání je snadno vysvětlitelné.
    Jedná se o soubor reakcí reflektujících akce okolí, jež se mě přímo či nepřímo týkají.

    Srdcem romantik, rozumem pragmatik a duší flegmatik.

    Follow the vision. Through the gates of hell.
  • "Soukromé OB" jsme chodili ještě když byly 70-99, tehdy to bylo v pohodě, byla tam většinou jenom naše parta (tenkrát sme nebyli ani 80 takže 5/6 lidí) a bylo to OK, když někdo přišel skoro nic se nestalo protože na té OB 70-79(předtím 70-99) se nedá moc pokazit pokud máš partu sehraných lidí

    Ale 80+ je jiný kafe...když jsme to chodili chvilku poté co to začalo (dokonce jetě byly volný ch) tak sami jsme to zvládali většinou na 10-20 100% eliků do pírek, ale když někdo přišel byl to většinou problém....proč? protože se našlo jenom pár lidí kteří by sami netahali, nedávali skilly předtím než to war stáhne(a když se vám to rozueče ve 3. kole a máte 1 wara je to velkej problém skrze stuny) atd. ....pak jsme byl taky naštvanej když tam někdo vlezl a to že náhony rozdrobil (nebo několikrát na nás nahnal 4. kolo a pak jel do bezpečí) tak to je opravdu na přesdržku a pokud se to někomu stane častokrát musíš pochopit že jsou poněkud...vynervovaný

    Na druhou stranu pokud se tam chováš slušně ( = snažíš se spolupracovat) tak proti tomu nic nevidím a takový hráče jsem měl i rád protože ve 3 lidech jsme celý 4. kolo nedali, když nám tam přišlo šikovný wk/holly tak se dalo i to 4. :)

    Na závěr...kdysi jsem to už psal, nejlepší by bylo kdyby entwell konečně napadl systém rodinných/skupinových OB (těžší/lehčí, stejně často/mín často, s menším dropem, ale jen pro rodinu/skupinu)
    A jetšě...když ti někdo nadává, nevšimej si toho, pokud jsi normální tak si myslím že 10minut flame se dá přehlídnout a pokud jsi tak trochu "svině" tak toho člověka nahlaš :)
  • smrt94 wrote:

    Bylo by to nefér vůči holy/ auře, kteří skoro žádný dmg neudílejí ...
    Vtipálku, dnešní dobrou holly potkáš náhodou a co vím, tak dnešní mágové nosí posíka případně vulka na okam :D

    K tomuto problému, bohužel vše vyplývá z chování lidi. Nevím jestli ses snažil bojovat (pokud jo tak se fakt pardon, ale nadávat, když se snaží?), ale právě díky lidem co tam vážně nic nedělají, ani třeba nedají bf, je to velký problém a je těžký ho řešit. Systémově pravidla pomohly tyhle soukromé okam "otevřít" a pak také zabránit ničitelům okam v úspěchu. Ty nadávky jsou zbytečný, jen se dozvíš za těmi slovy, že radši chtějí použít více eliků a mít větší drop. Je to problém nic nedělajícího hráče a pak skupiny...a to jen tak lehce prostě nevyřešíš :(
  • Teď jsem byl na okam.. jak jsem očekával, zase kecy. Ale počítal jsem stím, připoměl mi jednu důležitou myšlenku: Proč tu píšu.. já si tu nebrečím.
    Píšu to sem, jen aby jsi se nedivil/nedivili, že jsem na "soukromé" okam. Co si to dovoluji, že?
    Jen jsem chtěl říct lidem, že když mají chuť bojovat, ať tam nebojí jít. Stojí to za to. Okamžitky jsou všech, nemůžou si je přivlastňovat.
    Ať se nebojí vzít to, co je jejich. Možná, spíše určitě budou mít kecy. Ale jsou to jen planá slova.. bez váhy.
  • Tak tímhle postem jsi ve mě kompletně obrátil muj názor na tebe a zároven si musívyčíst, že jsem to ve své zkušenosti z OB které jsem psal o pár postů výše nenapsal....


    Lidi kteří si udělají skupinku a plánují tu OB jít, nebo lidi kteří tam jsou omylem.....pro ty platí co jsem psal výše

    tady to ale vypadá že ty jsi případ, který je na zastřelení...vyžírky, aneb lidi co jdou sami a schálně (ted netvrdím že jsi 100% ten případ en že si to myslím částečně, lidi kteří prostě pravidelně SAMI chodí ob jinej ch) a chcou se jenom přisrat k lidem kteří tam jdou domluveně....proč je to tak hrozný? Protože je to čistě parazitování na schopnosti jinejch, popřípadě neschopnost najít si další 2 lidi kteří by byly ochotni jít s tebou a dávat to

    Píšu to nezávisle na komkoliv a čímkoliv krom mého názoru...nostale už nějakej pátek nehraju, když jsem tam před 2 dny šel šel jsem OB 1 (která se mimoichodem docela dobře dala a bylo to ve 2 hodiny kdy by lidi kteří chodí pracovat - a mám pocit že to sem píše každej druhej, takže hra snad nebyla ve špičce - jsou většinou v práci)

    A ještě jeden dodatek :) kdosi tu argumentoval pravidlem o kažení hry ostatním....toto parazitování je, podle mně, přesně to...popřípadě pokud si otevřete pravidla tak pravidlo $ 2b. 1. věta...je to sice dle nadpisu bráno na obchodování, ale myslím že sem se to hodí

    Co tím chtěl autor(já :D) říct? Pokud chceš chodit na OB "bojovat" za svá práva bojuj si na ch 1, vem k sobě 2 lidi s učelem tu ob jít na drop a ne to kazit ostatním nebo se s nějakou skup domluv že budeš chodit s nima....jinak to není boj za práva, poněvadž pokud jdeš schválně ob jinej ch SÁM tak je to jenom za učelem se přiživit/poškodit ostatní hráce
  • Já tam nechodím s úmyslem kazit jim OB. Já tam chodím, protože na CH1 se to rychle zabije(většinou). I oni mi říkali, ať si najdu skupinu, se kterou budu chodit "soukromý" okam. Ale když jsou všechny zabrané, berou 90+ s vybavením které nemám, a v nejbližší době mít ani nebudu, co mám dělat?
    Kdo jsou, že rozhodují že zrovna JÁ tam nesmím? Já tam nechodím parazitovat. Dnes co jsem tam byl, jsem použil VÍC elíků, než jsem tam sebral! Používám elíky na sílu,výdrž, amulety - zkrátka vše, co mě dělá silnějším. Proč tam tedy nesmím být?

    Parazitování? Vždyť ta okam není jejich. Kdybych na nich parazitoval, přišel bych, počkal bych až to tam zabijí, a pak si sebral drop.

    Mimochodem, ten, který mi nadával, sám nebojoval, jen čekal na odměnu(Zabila se jen první vlna, v druhé bojovali ostatní,jen pán seděl). Když toto dělá, proč on tam může být, a já ne?
    EDIT: "Lidé, kteří si naplánují skupinku". Kolik lidí hraje na NT, v jeden okamžik? Jsou to pořád ti samí lidé, co chodí solo okam. Naplánování - kdyby jsme se domluvili, proč ne. Ale oni si to ZABRALI, a když jsem se chtěl domluvit, byl jsem nazván lowkou, a tím domluva z jeho strany zkončila.

    EDIT2: Pravidelně "nenarušuji" okam - dnes jsem byl na své 3. okam na jiném CH.

    The post was edited 3 times, last by kenzabijak ().